Fototest Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 Plus vs Xiaomi Mi 9 vs Google Pixel 3A
- Články
- David Trlica
- 30.5.2019
- 5
Dnes jsme si pro vás ve fototestu připravili čtyři zajímavé telefony, které se cenově dají rozdělit na dvě skupiny. Máme zde totiž levnější Google Pixel 3A, Xiaomi Mi 9 a dražší Samsung Galaxy S10 Plus s Huawei P30 Pro. Dokážou se levnější telefony vyrovnat dražším modelům?
Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?
Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů byl nastaven automatický režim. Zároveň jsme vypnuli pomoc od umělé inteligence, která ve většině případů zkresluje výsledné snímky a nenabízí reálný pohled na fotografie.
Jak jsme s telefony fotili?
Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.
Fototest Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 Plus vs Xiaomi Mi 9 vs Google Pixel 3A
Samsung Galaxy S10 má tři fotoaparáty na zadní straně. Ten první používá 12 MPx s variabilní clonou F/1,5 a F/2,4. Sekundární fotoaparát je teleobjektiv s 12 MPx a světelností F/2,4. Třetí snímač má 16 MPx a je ultraširokoúhlý se světelností F/2,2. Telefon umí nahrávat ve 4K rozlišení a 60 FPS a nechybí OIS. Selfie kamera je u S10+ duální a má 10 + 8 MPx.
[aps_product_sz id=”534248″]
Huawei P30 Pro má rovnou čtyři fotoaparáty. Hlavní fotoaparát má 40 MPx a clonu F/1,6. Sekundární fotoaparát je ultraširokoúhlý. Má 20 MPx a clonu F/2,2. Třetí telefobjektiv má 8 MPx. Specialitou je periskop, díky kterému nabízí 5x optický zoom, 10x hybridní zoom a 50x digitální zoom. Přední selfie kamera má 32 MPx. Samozřejmostí je optická stabilizace obrazu (OIS).
[aps_product_sz id=”546867″]
Xiaomi Mi 9 má na zadní straně tři fotoaparáty. Hlavní má 48 MPx a světelnost F/1,75, nechybí ani ultra širokoúhlý 16 MPx fotoaparát a 12 MPx telefoto snímač. Oba fotoaparáty mají světelnost F/2,2. Přední selfie kamera je schovaná v malém výřezu má 20 MPx. Telefonu chybí optická stabilizace obrazu.
[aps_product_sz id=”535953″]
Google Pixel 3a je úplně odlišný od zbylých telefonů v testu. Má jen jeden hlavní fotoaparát s 12 MPx a světelností F/1,8. Dále má 8 MPx selfie kameru. Nechybí ale optická stabilizace obrazu a hlavně “zázračný” Google software.
Srovnání fotografií Samsung Galaxy S10+ vs. Huawei P30 Pro vs. Xiaomi Mi 9 vs Pixel 3A
Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.
Fotografie z fototestu v plné kvalitě můžete stahovat z Ulož.to.
Pixel 3a vs Samsung S10+ vs Huawei P30 Pro vs Xiaomi Mi9 📷 Camera comparison
Závěrečné hodnocení fototestu
Kvalita videa je u všech telefonů velice dobrá. Překvapuje rozhodně Xiaomi Mi 9, které jako jediný telefon v testu nemá optickou stabilizaci obrazu, nahrazuje to ale velice dobře elektronicky a ve finále nejsou vidět téměř rozdíly. Rozdílů si můžete všimnout u barevného podání. Velice podobně je na tom Mi 9 a P30 Pro, u těchto telefonů směřují barvy více do narůžovělých odstínů, zatímco S10 a Pixel 3A má studenější odstíny.
Podobné to je i u fotografií. Nicméně za dobrého osvětlení jsou mezi telefony minimální rozdíly. Noční fotografie jsou trochu horší u Xiaomi Mi9, kde na ty nejlepší nestačí. Velice dobře si vede i levnější Pixel 3a, což ale není velké překvapení, používá totiž identický fotoaparát jako Pixel 3. Kde nicméně telefon od Googlu zaostává je variabilita. Telefoto objektiv ani ultra širokoúhlý objektiv zkrátka softwarem nenahradíte. Zbylé tři telefony tak mají v tomhle velkou výhodu, obzvlášť Huawei P30 Pro s 5x optickým přiblížením. Ani s jedním testovaným fotomobilem rozhodně chybu neuděláte.
Jaký telefon tvoří podle vás nejlepší fotky?
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (5)
Přidat komentář