TOPlist

Falešná iOS appka ukradla důvěřivci miliony. Naletět se dalo i s Androidem

falešná aplikace Trezor

Svět online technologií je bohužel nejen skvělým místem pro zábavu či vzdělání, ale také líhní vychytralých a často úspěšných kyberútočníků. Své by o tom mohl aktuálně vyprávět jistý Phillipe Christodoulou, který vinou vlastní důvěřivosti, podvodné aplikace a manipulaci s BitCoiny přišel o obrovské jmění. Měl v úmyslu spolehnout se na digitální služby renomovaného výrobce peněženek na kryptoměny, nicméně spadl do kruté pasti. Falešná aplikace, vydávající se za oficiální nástroj společnosti Trezor, jej připravila o 17,1 BitCoinu. V přepočtu jde v tuto chvíli o asi 22,5 milionu korun.

bitcoin halving photod 1

Firma Trezor už dříve upozorňovala, že se v oficiálních Apple i Google databázích s aplikacemi nacházejí podvodné aplikace, které zneužívají jejího jména. Google zareagovat smazáním tohoto nástroje z Obchodu Play vloni v prosinci. V případě AppStore k tomu bohužel tak rychle nedošlo a Phillipe Christodoulou je kvůli tomu naštvaný zejména na firmu Apple. “Zradili mou důvěrů, kterou jsem v ně měl. Nezaslouží si, aby se z toho jen tak dostali,” komentoval událost rozhořčený poškozený pro Washington Post.

falešná aplikace Trezor Obchod Play blokaceAplikace Trezor, která byla odstraněna z Obchodu Play

Americká společnost se brání, že AppStore je stále nejbezpečnější databáze aplikací na světě. Falešná Trezor aplikace ale nějakým způsobem proklouzla až k možnosti stažení a páchání škod. Nyní se řeší, jestli ještě Phillipe Christodoulou někdy své úspory uvidí.

Jaké máte dosavadní zkušenosti s kryptoměnami?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)