TOPlist

Čte někdo vaše konverzace na Messengeru? Zkontrolujte své zabezpečení

zabezpečení facebook messenger

Sociální síť Facebook a jeho chatovací platforma Messenger patří mezi jedny z nejpoužívanějších komunikačních nástrojů. Denně jsou s jejich pomocí posílány miliardy zpráv a fotografií. Mnohdy jsou přes ně sdíleny také citlivé osobní informace. Uživatelé se často přihlašují i na místech, kde to není zcela bezpečné. Nezabezpečené WiFi připojení, přihlášení na veřejném počítači a podobné situace mohou soukromí vašeho profilu ohrozit. Jste skutečně jediní, kdo si čte vaše konverzace a prohlíží fotografie? Přesvědčte se sami, zkontrolujte zabezpečení svého Messengeru.

Zjistěte „Kdo se přihlásil na můj Facebook“

Stalo se vám někdy, že jste byli online, i když jste v danou chvíli k dispozici nebyli? Všimli jste si někdy zobrazené zprávy, kterou jste nikdy neviděli? Pak se i Vám mohlo stát, že někdo naboural váš Facebook profil. Stát se to může poměrně snadno a nemusí se jednat o útok cizího člověka. Stačí používat slabé heslo nebo se neodhlásit z cizího (například školního) počítače a Vaše konverzace na Messengeru už nemusí být soukromá. Podívejte se, zda máte na váš Messenger skutečně přístup jen vy a zvyšte jeho zabezpečení.

V první řadě je dobré se podívat na seznam zařízení, která se do vašeho profilu přihlašovala. Tento seznam je možné zobrazit jak ve Facebook aplikaci, tak pomocí webového rozhraní. Účty Facebooku i Messengeru jsou propojené, zabezpečení tak stačí změnit jen v jedné z aplikací, případně na webu. Po přihlášení k účtu stačí následovat tyto kroky (Facebook aplikace):

  1. Zobrazte menu, v aplikaci ikona profilu v pravém horním rohu.
  2. Rozbalte sekci Nastavení a soukromí.
  3. Zvolte Nastavení.
  4. V sekci Zabezpečení vyberte volbu Zabezpečení a přihlašování.
  5. V sekci Kde jste přihlášeni klikněte na Zobrazit další.

Zobrazí se historie zařízení, pomocí kterých jste se v poslední době ke svému Messengeru a Facebooku přihlásili spolu s místem tohoto přihlášení. Po rozkliknutí dané relace je možné zobrazit detaily přihlášení. Z tohoto zařízení se můžete okamžitě odhlásit. Facebook (Messenger) také interaktivně nabídne možnost dalšího zabezpečení.

Cizí přihlášení v Messengeru, použijte vyšší zabezpečení

Pokud jste ve výše zmíněném seznamu zaznamenali zařízení, které není vaše, ani jste ho k přihlášení nepoužili je v první řadě nutné všechna nežádoucí zařízení odhlásit a následně změnit heslo. Facebook na ochraně svých účtů neustále pracuje a nabízí tak možnost tří variant, jak k zabezpečení přistoupit. První možností je systém notifikací. V případě, že se na váš Messenger přihlásí nové zařízení, vám díky tomuto zabezpečení přijde e-mail, upozornění na Facebooku, nebo zpráva s výstrahou. Druhou variantou je takzvané dvoufázové ověření účtu. Kdy budete při každém novém přihlášení vyzváni k zadání kódu, který přijde SMS zprávou na vaše telefonní číslo. Pokud nechcete na Facebooku sdílet své telefonní číslo, můžete využít takzvaných autentifikačních aplikací. V tomto případě stačí naskenovat vygenerovaný QR kód.

Poslední možnost, kterou můžete pro zabezpečení Messengeru a Facebooku použít je výběr několika přátel, kteří vás v případě ukradení účtu pomohou identifikovat a tím vám přístup obnovit. Tato varianta je určena pro případy, kdy se vám někdo nabourá do účtu a změní přihlašovací údaje. Všechna zmíněná zabezpečení lze také kombinovat.

Zabezpečení účtů, ať už na sociálních sítích, nebo kdekoliv jinde na internetu bývá uživateli často přehlíženo. Řada uživatelů se o své přihlašovací údaje začíná starat až v případě, kdy je jejich účet skutečně napaden. Celé situaci se však dá poměrně snadno předcházet, neriskujte proto zbytečně únik citlivých informací a fotografií, dbejte na zabezpečení vašeho soukromí.

Používáte zabezpečení u svého Messenger účtu?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)