Elon Musk končí v Tesle jako předseda správní rady. Kdo ho nahradí?
Elon Musk se dostal v posledních týdnech do střetu s americkou Komisí pro cenné papíry. I kvůli tomu ho nyní na pozici předsedy správní rady nahradila Robyn Denholmová. Jak vysokou pokutu musí Musk zaplatit?
Pokuty v souhrnu za téměř miliardu korun
Muskův spor s americkou Komisí pro cenné papíry se nyní přiblížil ke svému konci. Musk přistoupil na vyrovnání s Komisí, přičemž jednou z podmínek plnění je pro Muska tříletý zákaz vykonávání funkce předsedy správní rady. Na pozici ho u Tesly nahradila Robyn Denholmová – aktuálně finanční ředitelka australské telekomunikační firmy Telstra a zároveň členka správní rady Tesly od roku 2014.
Am considering taking Tesla private at $420. Funding secured.
— Elon Musk (@elonmusk) August 7, 2018
„Uvažuji o stáhnutí Tesly z veřejné burzy s výkupní cenou za akcii 420$. Financování zajištěno.“
Muska do problémů dostaly jeho příspěvky na Twitteru. První z nich můžete vidět výše. Musk napsal „Uvažuji o stáhnutí Tesly z veřejné burzy s výkupní cenou za akcii 420$. Financování zajištěno.“. Akcie Tesly následně stouply na ceně, protože jejich hodnota byla nižší než udávaných 420$, přičemž finančníci, kteří sázeli na pokles ceny akcií, prodělali své peníze. To byl ostatně asi i Muskův záměr, protože sám v minulosti prohlásil, že nemá rád spekulanty, kteří sázejí na neúspěch.
Robyn Denholm nahradila Elona Muska jako předseda správní rady
Komisi pro cenné papíry vadí hlavně druhá věta, protože financování zajištěno nebylo. Následovalo několik slovních výměn mezi Komisí a Muskem, až jsme se dostali tam, kde jsme teď. Musk dostal tříletý zákaz vykonávání předsedy správní rady a pokutu 20 miliónů dolarů – cca 455 miliónů Kč. Tesla dostala stejně vysokou pokutu, přičemž peníze z pokuty šly na odškodnění těch finančníků, kteří původně své peníze prodělali. 910 miliónů Kč, tedy skoro miliarda, je pořádná pokuta. Elon Musk si bude muset v budoucnu dávat větší pozor, co příště na Twitteru napíše. Možná mu alespoň zbude více času na ostatní projekty – například Neuralink, který se snaží propojit lidský mozek s počítačem.
Přijde vám pokuta adekvátní nebo byste naopak ještě přitvrdili?
Zdroj: engadget.com, úvodní foto Maurizio Pesce
Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi
Komentáře (4)
Přidat komentář