Despicable Me: Minion Rush – ráj mimoňů
- Recenze
- Jan Tipmann
- 20.4.2014
- 19
Jistě znáte malé žluté pomocníky ve tvaru fazole, které baví fanoušky po celém světě. Řeč je o mimoních, kteří se poprvé představili ve filmu Despicable Me, respektive Já padouch. Mimoňové byli v té době natolik slavní a oblíbení, že se známé studio Gameloft rozhodlo před rokem vytvořit hru právě na bázi mimoňů. No a světe div se, hra má nebývalý úspěch a to i po roce okupovaní předních míst na Google Play.
Gameloft se nesnažil o žádný zázrak a připravil jednoduchou 3D skákačku podobnou hře Subway Surfers, ale obsahově toho nabízí daleko více, než konkurence. Mimoňové snad nikdy neomrzí a ve spojitosti s líbivou grafikou a smyslem pro vtip je tato hra po právu velmi oblíbená. Někteří však ke hře ještě nepřičuchli, a tak je potřeba se se hrou seznámit. Oč tedy jde?
Princip hry
Jak už jsem předeslal, nejde o náročnou akční střílečku, ani nic podobného, nýbrž o jednoduchou skákačku, ve které máte doběhnout se svým mimoněm co nejdál. Při vašem běžeckém výkonu nesmíte zapomínat na sbírání banánů, vyhýbání se všemožným překážkám a sbíraní bonusových věciček, které vám pomáhají se sběrem banánů nebo k dosažení lepších hodnot v dané hře.
Ve ní existují dvě měny. Tou hlavní jsou banány, za které si kupujete různá vylepšení, a druhou měnou jsou tokeny, které si kupujete za reálné peníze. Tokeny tak slouží jako klasické in-app nákupy, ale výhodou hry je, že jejich nákup není nikterak nutný a hru lze hrát bez problému i bez nich.
Minihry a bonusy
Všechna vylepšení nebo spíše minihry si nejdříve musíte odemknout za banány. Pokud chcete aby minihra trvala déle, musíte si ji poté vylepšovat a tím máte větší šanci na zisk více banánů. Minihry jsou totiž určeny proto, abyste rapidně navýšili skóre sesbíraných banánů. Mezi tyto minihry se řadí například plyšový jednorožec, kde skáčete na jednorožci a sbíráte banány nebo dostanete do rukou banánový vysavač a ten při vašem běhu a vyhýbání se překážkám sbírá veškeré banány kolem vás. Opět ale po určitou dobu, záleží jakou úroveň minihry máte zakoupenou. Dále tu máme také bonusy v podobě rakety, štítu nebo například zmrazovače překážek.
Ovládání
Ve skákačkách tohoto typu je jasné, že pohyb vpřed je automatický. Ovládat tak budete pouze směr doleva nebo doprava. To učiníte tak, že „slajdnete“ do pomyslné dráhy, po které má mimoň běžet. Na trati jsou totiž tři dráhy, nebo spíše tři možnosti kudy běžet. V nich jsou umístěné překážky a vy tak musíte volit tu správnou cestu. Kromě určování směru musíte občas mimoně přimět vyskočit, nebo udělat kotoul vpřed slidem nahoru a dolů. V pozdějších fázích hry totiž překážky natolik zesílí, že budete muset využít i podlézání a nadskakování nad překážkami. Při minihrách, nebo různých bonusech, se ovládání přepne a vy tak mimoně ovládáte nakláněním telefonu, nebo-li gyroskopem.
Přátelé
Své nejvyšší dosažené skóre můžete sdílet s přáteli a soutěžit tak o to, kdo se dostane nejdále. Pokud vás omrzí jedna a ta stejná aréna, konkrétně laboratoř Grua, můžete za 10 nebo 100 tokenů zakoupit další arény, jako je například mimoní pláž. V Despicable Me: Minion rush si můžete zahrát také proti náhodně vybraným hráčům a soutěžit s nimi například v dosažení maximálního skóre nebo třeba v maximální dosažené vzdálenosti.
Závěr – Despicable Me: Minion Rush
Ačkoliv tato hra rozhodně nepatří mezi ty nejnovější, udržuje si stále obdivuhodnou základnu aktivních hráčů, kteří si hru zahrají prakticky kdekoliv. Jelikož jedna hra netrvá příliš dlouho, hra je vhodná například do autobusu, tramvaje nebo někam, kde potřebujete na chvíli zabít nudu. Osobně mne tyto hry příliš nebaví, ale zde jsem udělal výjimku a musím uznat, že si oblibu hra opravdu zaslouží.
http://youtu.be/esimkFZ6Uys
Komentáře (19)
Přidat komentář