TOPlist

Čtenáři doporučují: 12 nejlepších aplikací na jarní výlet

Sdílejte:
Karel Kilián
Karel Kilián
2.4.2015 06:00 (10.4.2015 19:56)
Ikona komentáře 19
jarni vylet ico2
Nejen kalendář, ale pomalu už i venkovní teploty začínají naznačovat fakt, že jaro je konečně tady! Je to ideální čas věnovat se aktivitám, jako jsou procházky, běh, jízda na kole, pěší túry, nebo inline bruslení. Dobrým pomocníkem a třeba i motivačním faktorem vám může být mobilní telefon s Androidem a šikovnými aplikacemi. Dnes vám představíme rovný tucet programů, které na jaře určitě využijete.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

  • Na začátku v redakci vyhlašujeme téma pro další kolo cyklu SvětAndroida doporučuje. Redaktoři pak mají týden na to, aby nominovali své oblíbené aplikace.
  • Po týdnu následuje uzávěrka a začíná zpracování nominací, na které máme dalších sedm dnů. Výsledkem je článek SvětAndroida doporučuje – v tomto roce vychází vždy v sudé čtvrtky.
  • Protože jen zcela výjimečně pokryjeme redakčními nominacemi celé spektrum programů v daném segmentu, dáváme na konci článku slovo našim čtenářům. Ti mohou prostřednictvím formuláře nominovat programy, jež se v redakčním výběru neobjevily.
  • Čtenářské nominace jsou ukončeny sedm dnů po vydání článku SvětAndroida doporučuje. Následuje jejich zpracování, na které máme opět jeden týden.
  • Nakonec vychází článek Čtenáři doporučují. V redakci v tu chvíli vyhlašujeme téma pro další kolo a celý koloběh začíná znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:
  1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
  2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
  3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
  4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jaké aplikace nominovali redaktoři?

Redakční kolo před dvěma týdny přineslo šest nominovaných aplikací: Čtenáři podali celkem dvacet nominací dvanácti různých aplikací. V jednom případě jsme ale získali důvodné podezření z nekalého vícenásobného hlasování, proto jsme počet hlasů u jedné aplikace redukovali na jeden.

POI pocket

První místo tohoto kola náleží, možná trochu překvapivě (s ohledem na počet stažení), aplikaci českého vývojáře Jana Laše POI pocket. Jako první nominující se hlásí Filip, který se ukázkově rozepsal (což rozhodně chválíme!): „Geniální aplikace, kterou používám už od léta. Slouží k ukládání bodů na mapě a k práci s nimi. Používám ji na plánování cyklo a horo výprav. Krom menších akcí jsem s ní v srpnu měsíc cestoval po Francii. Aplikace má dvě části. Pro plánování slouží webové rozhraní. V něm si zaznamenávám místa (POI), která chci navštívit (kempy, zajímavá místa, výchozí body cyklostezek,…). Zaznamenané body můžu různě třídit a hlavně pohodlně posílat do různých webových map (otevře to např. Google mapy, Mapy.cz, Cykloserver, vyexportuje to do KML a GPX formátů…). Existuje také plugin do Chromu pro rychlé vytváření bodů. Stačí označit adresu či GPS souřadnice kdekoliv na webu a přes pravé tlačítko vytvořím nový POI bod. Uložené POI se samy přenáší do mobilní aplikace. Ta funguje i offline, takže body mám vždy u sebe. Hlavní funkcí mobilní aplikace je schopnost přeposlat tyto body do dalších aplikací (např. Orux mapy, Mapy cz, Be on Road, Sygic…). Takže když chci jet autem, pošlu cíl do Be-on-Road, když na kole, pustím si bod do Oruxu. Zkoušel jsem různé plánovače, na POI Pocketu je hezké, že se mi nesnaží cpát nějaké svoje databáze hotelů či vybraných památek. Mohu si do něj zapsat libovolné místo (které ovšem musím vyhledat jinde). A dále je super, že nenutí nějaké svoje mapy, ale umožňuje na webu i v mobilu rychle poslat bod do aplikace, která je v tu chvíli pro jeho zobrazení nejvýhodnější.“
POI pocket

POI pocket

Dalším čtenářem, který na jarních výletech používá POI pocket, je Tereza T.: „Plánuji pomocí této aplikace zahraniční cesty, používám ji pro navigaci po ČR, uchovávám si v ní kešky, které jsem nalezla a určitě má i spoustu dalších využití. Jelikož ráda zkouším nové mapy a navigace, mám tak svoje oblíbené body v POI Pocketu a do mapových aplikací si je exportuji.“ Nejstručněji se na účet tohoto programu vyjádřil Juraj Ljukasek: „naozaj dobrá aplikácie :-)“ V oficiálním popisku v Obchodě Play se dočtete, že „POI pocket je webová a mobilní aplikace určená pro plánování, sdílení a synchronizaci POI. Webová verze umožňuje pohodlné plánování a práci s POI na „velkém počítači“. Díky mobilní aplikaci pak máte Vaše POI stále s sebou. Body v mobilu či tabletu můžete snadno prohlížet a hlavně přeposílat do autonavigací (Tomtom, Sygic, Be-On-Road, …) či mapových aplikací (Mapy.cz, Google Maps, Orux Maps,…).“ Jako hlavní funkce mobilní verze jsou pak vyzdviženy:
  • Synchronizace s webovou aplikací, možnost práce offline
  • Prohlížení informací o POI
  • Snadné přeposílání POI do dalších mobilních aplikací (autonavigace, mapové aplikace,…)
  • Rychlé vytváření POI z aktuální polohy
  • Veřejné sdílení POI – možnost odeslat POI komukoliv pomocí mailu či SMS
  • Podpora tabletů i mobilů – různá rozložení formulářů
POI pocket si zatím stáhla více než tisícovka uživatelů a jeho průměrné hodnocení je 4,4. Instalační balíček, velký 2,9 MB, lze použít na zařízeních s Androidem 2.3 a vyšším. Aplikace je zdarma, platit budete za možnost navýšení počtu bodů nad 50. Mezi spokojené uživatele patří například Robert Juda, který k pěti hvězdičkám přidal komentář: „Aplikace, která umožňuje vytváření vlastních POI (bodů zájmů), přičemž je vše synchronizováno také s webem. Takže body, které si doma připravím na PC, mám okamžitě v telefonu/tabletu a můžu vyrazit na cesty. Vše funguje, jak má a nezbývá než se těšit na další rozšiřování aplikace.“
POI pocket

POI pocket

Jan Laš

Instalovat (Free)

Google Play

Ingress

Chcete mít důvod vyrazit na čerstvý vzduch? Pak tím důvodem může být třeba hraní hry. Pro příznivce mobilních technologií by mohl být ideálním společníkem Ingress, který nominoval Jabadadoo: „Aplikace, která nás dostane ven ne jen jednou, ale opakovaně. Objevíte místa, o kterých si myslíte, že je znáte, kolem kterých chodíte každý den bez povšimnutí. Pomocí miniher v této app poznáte mnoho zajímavostí o všedních místech kolem nás. Setkáte se se spoustou zajímavých lidí z celé republiky, potažmo z celého světa díky mezinárodním akcím, které pořádá distributor hry – Niantic.“ Dalším zastáncem je L.Kalendarius: „Poznáte nejen nová místa vašeho místa, města, kraje, státu… ale i nové lidi, které byste jinak nepotkali. Jediný mínus je – jak psal jeden hráč – vysaje vám baterku mobilu rychlostí světla. Což se ale dá pořešit powerbankou. Za rok a tři čtvrtě jsem nachodil 4000 km.“ Oficiální popisek v Obchodě Play říká, že „Ingress proměňuje skutečný svět v dějiště globální hry plné záhad, konspirací a soupeření. Budoucnost lidstva je ohrožena. Musíte si vybrat, na kterou stranu se postavíte.“ Smyslem hry je pohyb v terénu s chytrým mobilním telefonem, skrze který budete objevovat a využívat zdroje tajemné energie, sbírat předměty, zabírat území a spojovat se s ostatními hráči. Na mapě můžete sledovat postup hráčů ze všech koutů planety, plánovat další kroky a komunikovat s ostatními stoupenci své frakce.   Hru Ingress si nainstalovalo více než pět milionů uživatelů a její průměrná známka je 4,3. 28 MB velkou aplikaci můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.3 a novějším. Spokojený Roman Švéda kromě pěti hvězd napsal také: „Super hra, lepší než kešky a aplikace je pěkná a velice stabilní. Jen rychle vybíjí, z důvodů stále aktivní gps a mobilních dat. Doporučuji hrát, hned co začnete, tak vás to chytne a doufám, že nepustí. Ještě oceňuji stále updaty a nové předměty a pravidla ve hře. Hraji za zelené družstvo :-D“
Ingress Prime

Ingress Prime

Niantic, Inc.

Instalovat (Free)

Google Play

Meteo & Radar

Pokud chcete vyrazit na jarní výlet, patrně se vám bude hodit informace o tom, jaké bude počasí. Z mnoha meteorologických aplikací vybrali naši čtenáři německý Meteo & Radar. Konkrétně M.Hanzal napsal stručný komentář: „Německá důkladnost a spolehlivost.“ Program nabízí srážkový radar pro celou Evropu – oceníte ho tedy nejen při túrách po okolí, ale také během dovolených na našem kontinentě. Kromě deště a sněhu zobrazuje také aktivitu blesků, oblačnost, špatné počasí a teplotu. Klíčové vlastnosti:
  • 8denní předpověď počasí pro všechna místa na světě.
  • Radarové snímky aktualizované každých 5 minut.
  • Mapa extrémního počasí.
  • Hodinové lokální předpovědi pro následující dva dny a šestihodinové lokální předpovědi na 3 až 8 dnů.
  • Uložení oblíbených míst.
  • Sdílení skrze sociální sítě, takže se můžete podělit o snímky a prognózy s přáteli.
  • Widget na domovskou obrazovku.
Meteo & Radar poskytne údaje o pravděpodobnosti srážek, očekávané míře a jejich trvání, předpokládané délce slunečního svitu, rychlosti a směru větru a východ a západu slunce. Aplikaci si zatím stáhl více než milion uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je velmi pěkných 4,5. K dispozici je také placená varianta za 85 korun, která neobsahuje reklamy. Mezi spokojené uživatele patří například Lukáš Brtna, který ke svým pěti hvězdičkám napsal: „Vynikající aplikace – přehledná, obsažná a hlavně přesná. Není lepší předpovědi pro západní Čechy.“
Weather & Radar - Storm radar

Weather & Radar - Storm radar

WetterOnline GmbH

Instalovat (Free)

Google Play

WeatherBomb

Máme tu další počasí, tentokrát ovšem pojaté poněkud jinak. WeatherBomb doporučuje Wirgil: „Velmi dobře zpracovaná předpověď počasí pro libovolné místo na Zeměšišce. Skvěle srozumitelný přehled na mapě o srážkách, oblačnosti, teplotách, sněhu, síle větru a mnoho dalšího. Osobní zkušenost: vloni na Krétě jsem podle WeatherBomb pět dní dopředu hlásil bouřku, která nakonec přišla jen o půl hodiny déle, než měla. Klobouk dolů :)“ Aplikace přináší meteorologické informace v méně tradičním balení, kdy jedním pohledem zjistíte předpověď na celý následující týden. WeatherBomb je ideální pro outdoorové aktivity, jako je fotografování, turistika, cyklistika, surfování, plachtění, atd …, stejně, jako pro každodenní běžné použití. Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou v Obchodě Play jmenovány:
  • Mapa počasí s pohodlným ovládáním.
  • Grafy umožňují zjistit předpověď na celý týden jedním pohledem.
  • Informace o srážkách, oblačnosti, větru, teplotě, tlaku a výšce vln.
  • Možnost sledovat povětrnostní podmínky kdekoli na světě.
  • Používá dva zdroje dat: NWS/NOAA a Environment Canada.
  • Intuitivní a elegantní uživatelské rozhraní.
  • Žádné reklamy ani nákupy v aplikaci.
  Program, který má na svém kontě zatím jen přes padesát tisíc stažení, se může chlubit pěknou průměrnou známkou 4,5. Jen 2,4 MB velký instalační balíček můžete použít na Androidu 4.0.3 a novějším.
Flowx: Weather Map Forecast

Flowx: Weather Map Forecast

Flowx Weather App

Instalovat (Free)

Google Play

Endomondo Běh Cyklistika Chůze

Překvapivě se letos příliš neprosadily aplikace, sledující sportovní aktivity, které vedle nejrůznějších map dominovaly uplynulým ročníkům tohoto cyklu. Proslulé Endomondo získalo jeden jediný hlas, ostatní „sportovní trackery“ zmizely v propadlišti dějin. Doporučujícím čtenářem je v tomto případě Pilot: „Ideální na jarní procházku společně s c:geo při hledání cache. Možnost nastavení několika profilů dle sportovních aktivit, používám především profil „Turistika“ a „Kolo“ kde mě zajímá vzdálenost, rychlost, čas atd. A když už člověk absolvuje nějaký dobrý „trek“, tak využiji možnosti sdílení s přáteli.“ Endomondo můžete (při troše fantazie) považovat za osobního trenéra do kapsy, který bude dohlížet na vaše sportovní aktivity, ať už chodíte, běháte, jezdíte na kole, lyžích, nebo sjíždíte vodu. Program sleduje a zaznamenává řadu parametrů, díky čemuž může poskytnout záznam trasy a podrobné statistiky vašeho výkonu, o který se následně můžete podělit s přáteli. Zdarma získáte následující funkce a možnosti:
  • Sledování téměř všech druhů sportovních aktivit, založených na překonávání vzdálenosti. Měří dobu trvání, rychlost, vzdálenost, spálené kalorie a další údaje.
  • Zvuková zpětná vazba s informacemi v pravidelných intervalech.
  • Cvičení v uzavřených prostorách je možné zadat ručně.
  • Sledování srdeční frekvence (spolupracuje s měřiči tepu BTLE, BT a ANT+).
  • Analýza výkonů – tréninkový deník, zobrazení denních výkonů, měření mezičasů.
  • Vyzvěte sami sebe – nastavte si cíl cvičení a zvukový trenér vám pomůže s jeho dosažením.
  • Sociální funkce – příjem a odesílání zpráv v reálném čase, komentáře k výkonům přátel, závodění proti nejlepšímu osobnímu výkonu kamaráda, publikace výsledků na Facebooku a Google+.
Za 30 dolarů ročně nebo šest dolarů měsíčně si můžete zakoupit prémiové členství, se kterým získáte další zajímavé funkce. Endomondo si vyzkoušelo více než deset milionů uživatelů a jeho průměrná známka je 4,4. Praktickou připomínku přidal ke svému hodnocení uživatel Jan Jenx: „Funguje skvěle. Opravdu můžu doporučit. Dostalo mě to, že je tam mezi sporty i třeba takový snowdording, který momentálně nejvíc využívám. Funguje i bez datového připojení což je taky pro někoho důležité..“
Endomondo - Running & Walking

Endomondo - Running & Walking

Endomondo.com

Instalovat (Free+)

Google Play

Locus Map Free – Outdoor GPS

Od sportování se přesuneme do světa mapových podkladů – v tomto případě osvědčenému a mnoha uživateli oblíbenému Locusu. Ten doporučuje Jan33, který napsal: „Absolutní špička v mapových aplikacích. Velké množství mapových podkladů, možnosti ukládání offline, spolupráce s OSM (offline vektor celých států) a další zdroje (např. katastrální mapa, chráněná území, a další). Obsahuje i menší GIS, do kapsy. Bez Locusu ani ránu.“ https://www.youtube.com/watch?v=MDrb6wbtTVY Jedná se primárně o outdoorovou navigaci pro telefony a tablety, která dokáže zobrazit topo mapy v režimu offline, sledovat trasu, pomoci při hledání geocachingových podkladů, nabídne hlasového průvodce a další funkce. Co tedy s tímto programem můžete dělat? Například:
  • Prozkoumejte nová místa.
  • Stáhněte si cyklistické a turistické mapy pro offline použití.
  • Naplánujte si geocachingové dobrodružství.
  • Uložte si oblíbené trasy a místa.
  • Ušetřete baterii s inteligentním systémem využívání GPS.
  • Importovat vlastní trasy a body.
  • Užijte si nové a vylepšené funkce každý měsíc.
K dispozici budete mít celou řadu mapových podkladů, ať už online (u většiny je možnost stažení), jako jsou USGS, GSI, Openstreetmap, MapQuest, Visicom, Kapsi.fi, Turistautak, SHOCart, SmartMaps, Freemap, SledMap, Skoterleder, Navigasi, Turaterkep, NzTopoMaps, Osmapa.pl, ChartBundle, nebo offline vektorových map pro lyžaře, cyklisty a turisty. Locus umí vyhledávat a navigovat na adresu, bod zájmu, souřadnice, nebo hledat v místech Google a na Wikipedii. Může být užitečným pomocníkem při hledání kešek, dokáže nahrávat trasu, nabízí hlasovou navigaci, poradí si s importem i exportem řady formátů. Z Obchodu Play si tento program stáhl více než milion uživatelů a jeho známka je 4,4. 16 MB velký balíček můžete instalovat na Android 4.0 a vyšší. Za spokojené uživatele nechme promluvit Pavla Kempného, který napsal k maximálnímu možnému hodnocení: „Velmi kvalitní nástroj co umí i OffLine. Mnoho funkcí. Jak si vyberete jen ty funkce, které potřebujete tak ovládání super. Mnoho Free map. Mnoho formátů. Častá aktualizace. Nelituji koupi. Jen některé doplňky nejsou v Nexus7 stáhnout přímo z marketu a musel jsem jít oklikou přes SGS a Appmonster. Poté co jdou Google mapy svou verzi 7 do haj… Tak tohle je má volba č1 obzvláště kdyby se povedlo nahradit mrtvé Latitude.“
Locus Map 4 Outdoor Navigation

Locus Map 4 Outdoor Navigation

Asamm Software, s. r. o.

Instalovat (Free)

Google Play

MAPS.ME — offline mapy

MAPS.ME jsou další mapové podklady pro použití offline, které byly ještě relativně nedávno placené. Vývojáři ale změnili strategii a nyní poskytují svou aplikaci zdarma. Nominujícím je v tomto případě Wirgil, který napsal: „Podle mě nejrychlejší offline mapa i s možností navigace. Bleskový start a reakce. Oproti Mapy.cz má výhodu funkce natočení mapy podle směru pohybu. Mapy OSM jsou tak podrobné, že na nich můžete počítat i telegrafní sloupy :)“ V Obchodě Play je tento program deklarován jako „Rychlé a podrobné offline mapy všech zemí světa. Mapy fungují všude, kdykoli. Připojení na internet není třeba.“ Mezi funkcemi bychom na prvním místě měli zmínit nedávno přidanou navigaci, která sice zatím (?) nepromlouvá hlasem, ale dá se s ní docela dobře pracovat. Z hlavních schopností a vlastností jmenujme:
  • Funguje všude – mapy pokrývají 345 zemí a ostrovů.
  • Vysoká míra podrobnosti – miliony bodů zájmu, aktuální mapové podklady.
  • Není nutné připojení k Internetu – mapy si stáhnete do zařízení a můžete je používat kdekoli. Offline funguje i vyhledávání.
  • Opravdu rychlé díky inovativní kompresi dat.
  • Směrování z aktuální pozice na zvolený bod.
  • Možnost přidání místa do záložek, export a import bodů (podporuje například formáty KML a KMZ).
  • Sdílení míst skrze SMS a e-mailem.
Aplikaci MAPS.ME si stáhl více než milion uživatelů a její průměrná známka je 4,4. Instalační balíček je poměrně velký – celých 47 MB (bez mapových podkladů). Použít ho můžete na telefonech a tabletech s Androidem 2.3 a novějším. Spokojené uživatele zastupuje Michael Martin, který v Obchodě Play zanechal komentář: „Pomoci této mapy jsem projel Bosnu, Černou Horu, Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko, část Ukrajiny, Turecko… Už nepoužívám navigaci, toto je pohodlnější, že vím, kde jsem a mám i přehled, co je kolem mne. Mapa je rychlá a zatím jsem neměl s ničím problém. Díky za dobro.“
MAPS.ME: Offline maps GPS Nav

MAPS.ME: Offline maps GPS Nav

MAPS.ME (CYPRUS) LTD

Instalovat (Free)

Google Play

Moje trasy

Vrátíme se k programům na sledování a zaznamenání polohy, tentokrát to bude aplikace z dílny Google. Za její nominací stojí KukBuk, který ovšem do svého zdůvodnění napsal jen „Užitečná.“ Podstatně obsáhlejší je popisek v Obchodě Play. Aplikace Moje trasy zaznamenává trasu, rychlost, vzdálenost a nadmořskou výšku během chůze, běhu, jízdě na kole, nebo jiné outdoorové aktivitě. Během nahrávání se můžete podívat na průběžné výsledky, komentovat trasu a poslouchat hlasové pokyny. Aplikace umí synchronizovat a sdílet vaše výkony skrze Disk Google. Sdílet je přitom možné nejen mezi přáteli, ale také veřejně prostřednictvím adresy na Google+, Facebooku, Twitteru, atd. Kromě Disku Google lze výsledky exportovat do Map Google, Tabulek nebo do externího úložiště. Moje trasy také podporují Android Wear. U hodinek s GPS můžete záznam trasy provést bez telefonu pomocí následné synchronizace. U hodinek bez GPS lze sledovat aktuální vzdálenost, čas a řídit nahrávání trasy. Tento program si stáhl více než milion uživatelů a jeho průměrná známka je 4,2. Za spokojené uživatele citujme Reného Zavadila, který napsal: „Jednoduché, funkční řešení pro záznam tras a jejich dat. Následné přehrání přes Google Earth je efektní. Jsem začínající cyklista a tato aplikace mě samotného „nutí“ ujíždět větší vzdálenosti a nová místa, abych měl ze sebe dobrý pocit :)“
79ec89bb0778755a073e9649ca4324d3?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Na kole i pěšky

Devátou dnešní aplikací uděláme radost především turistům a cyklistům. Nejprve ale dejme slovo čtenáři, který se podepsal jako Rena. Ten coby důvody, proč si nainstalovat tento program, uvedl: „Podle GPS najde zajímavosti nebo cyklostezky, sportoviště, navrhne dopravu, trasu, zobrazí její mapu, náročnost, převýšení…“ Aplikace navazuje na český web nakoleipesky.cz a slibuje, že vám „pomůže zjistit jaké cyklostezky, stezky pro horská kola, pro pěší, pro inline, hipostezky, vodácké, běžkařské a naučné stezky se nacházejí ve zvolené oblasti. Ať už si dovolenou plánujete nebo se nacházíte přímo na místě, nabídne Vám v dané lokalitě několik tras. Na nich pak mapuje různé body zájmu, kterých je již zde více než 24000 – místa která stojí za to navštívit, různé atrakce, muzea, galerie, památky – ale také kde se můžete najíst, vykoupat, přenocovat nebo „okoštovat“ dobré vínečko. To vše včetně kontaktů a popisu daných míst.“ V aplikaci je již zmapováno více než 1100 stezek a stále přibývají nové. Program, velký 3,1 MB, si stáhlo přes deset tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,2. Instalovat ho můžete na zařízení s Androidem verze 2.2 a vyšší. Jan Pospíšil ve svém komentáři napsal: „Super aplikace s velkým potenciálem. Doporučuji! Rád bych přidával výlety apod., ale proč to nejde komfortně přímo z aplikace? Mám foun Lenovo a vše funguje na jedničku… ;-)“
Na kole i pěšky

Na kole i pěšky

BEKR

SmartMaps: GPS Navigace a Mapy

Na desátém místě skončila aplikace SmartMaps z dílny Mapy.cz, což je dle jinryd: „Vynikající aplikace, jejíž prvopočátky pamatuji na MIU 701. Navigace turistická, ale i cyklistická, do které můžeme naplánovat trasy v klidu doma na PC. Záznam ušlé (projeté) trasy a spoustu dalších možností. Pokud si zaplatíte nějakou kačku, můžete jí mít i offline na kartě.“ Jak vyplývá z výše řečeného – aplikaci lze používat zdarma v režimu online, nicméně za mapové podklady k offline použití budete muset platit, a to částky v řádech stokorun (kompletní nabídku si můžete prohlédnout na webu SmartMaps). Co s tímto programem můžete dělat? Zde je výčet některých funkcí a možností:
  • Plánovat výlety autem, na kole i pěšky po trasách KČT.
  • Vybírat z více/méně cyklotras, pouze pro silniční kolo, preferovat turistické značky KČT, atd.
  • Importovat vlastní trasy a body.
  • Orientovat se podle nejpřesnějších cykloturistických map.
  • Lovit kešky.
  • Ukládat oblíbené trasy a místa.
  • Zaznamenávat svoje sportovní aktivity.
SmartMaps mají na kontě více než sto tisíc stažení a průměrnou známku 4,0. 5,9 MB velký instalační balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 1.6 a novějším.
SmartMaps: GPS Navigation&Maps

SmartMaps: GPS Navigation&Maps

Mapy.cz

Instalovat (Free)

Google Play

Moves

Chcete získat přehled o tom, jak trávíte svůj čas v průběhu dne? Pak byste si měli nainstalovat program Moves, který doporučil marda: „Moves vám pomůže změřit počet kroků (k tomu ale i km a čas) to samé u běhu a i u transportu. Navíc přidává místa.“ Moves tedy automaticky sleduje váš každodenní život a cvičení. Stačí nosit telefon v kapse nebo v tašce. K jeho vlastnostem patří:
  • Automatické sledování: měří chůzi, jízdu na kole a běh.
  • Rozpoznává místa, na kterých jste se ocitli.
  • Zobrazuje průběh vašeho dne ve formě snadno čitelné časové osy.
  • Trasy na mapě: podívejte se na cesty, kde jste se pohybovali.
  • Krokoměr: počítá vaše kroky. Můžete si nastavit své cíle.
  • Možnost sdílení naměřených dat s jinými aplikacemi.
Každodenní cvičení vám pomůže v přemýšlení o životě, a třeba i nové cestě. Začněte s malými změnami, které mohou vést k lepšímu životnímu stylu a zdravějším návykům. Moves si dosud stáhl více než milion uživatelů a průměrné hodnocení je 3,9. 2,6 MB velký program lze používat na Androidu 4.0 a vyšším. Patrik Kenický o tomto programu říká: „Jestli to počítá kroky/km správně, jsem zatím neměřil, ale zobrazení míst, kde jsem byl, ba co víc, kudy jsem chodil, je naprosto perfektní. A to mi to ani nežere tolik baterku (Samsung Galaxy S4). Nová verze se kasá, že umí export dat, jsem zvědavý. Pak to nebude mít žádnou chybu.“
Moves

Moves

ProtoGeo

Instalovat (Free)

Google Play

Tempish Gogo

Poslední aplikaci dnešního přehledu z Obchodu Play standardní cestou nestáhnete, takže i proto jsme ji zařadili až na konec. Začněme názorem Hanky, která patřila mezi nominující: „Jelikož jsem nadšená bruslařka, tato aplikace mě velice potěšila. V minulosti jsem hledala aplikaci vyvinutou speciálně pro bruslení, ale marně. Hodně se mi líbí funkce přidávání vlastních tras a porovnávání referenčních časů! Aplikace obsahuje také soubor otestovaných cyklostezek vhodných pro bruslení a MNOHO dalšího! Opravdu doporučuji!“ Celý projekt je zatím ve stádiu betaverze, nicméně na oficiálních stránkách se dočtete, že aplikace je výjimečná v těchto směrech:
  • První vyvinutá přímo pro inline bruslení.
  • První s pokročilými funkcemi zdarma.
  • Zcela nový koncept sportovní aplikace.
Tempish GOGO je především databáze ověřených inline tratí po celém světě s navigací a sportovní trenér založený na motivaci k pokoření vašich dosavadních rekordů. Aplikace srovnává váš aktuální čas na trati s referenčním časem a motivuje vás být lepší a lepší. Celý postup, jak tento program nainstalovat, najdete na oficiálním webu – nejprve se budete muset přidat ke skupině na Google+, potom se můžete přihlásit do programu beta testování. Teprve poté si budete moci stáhnout a nainstalovat samotnou aplikaci. Obchod Play v tuto chvíli eviduje více než padesát instalací, průměrnou známku ovšem neuvádí. Program můžete použít na zařízeních s Androidem 1.6 a novějším.
Tempish GOGO Inline

Tempish GOGO Inline

Kreatur

Instalovat (Free)

Google Play

O autorovi

Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi

Karel Kilián
Sdílejte: