TOPlist

Co s vysloužilým telefonem? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

co_s_vyslouzilym_telefonem_ico

Už jsme se vás v rámci Víkendových hlasovaček ptali, jak dlouho máte svůj stávající telefon, nebo na to, jak často v průměru telefony měníte. Ze získaných výsledků vyplývá, že většina uživatelů mění mobil v průměru po dvou letech. Logicky tak vyvstává otázka: co s vysloužilým telefonem?

Tomuto tématu jsme se věnovali před rokem a půl ve článku, kde jsme nastínili i několik možností. Předpokládáme, že jedním z nejčastějších způsobů využití bude předání telefonu dalšímu členovi rodiny, který nemá na mobil tak vysoké nároky. Častou variantou bude také prodej, kde získaný obnos následně putuje k částce určené na pořízení nového modelu.

Co s vysloužilým telefonem? Co s vysloužilým telefonem?

Vysloužilý mobil lze použít jako těžítko, ale jistě se najdou i užitečnější role. Díky podpoře tetherigu může posloužit jako přístupový bod k Internetu přes mobilní připojení dalším zařízením. Další možností je dálkový ovladač, konfigurovatelný USB disk, webkamera nebo bezpečnostní kamera s detekcí pohybu. Starý mobil můžete také použít pro VoIP telefonii, nakonfigurovat na něm síťový server, klienta pro stahování dat z Internetu nebo navigaci. Tablet lze například použít jako meteostanici nebo jednoduchý přehrávač videí. Jistě se najdou i tací, kteří si své telefony nechávají na památku a dost možná mají v šuplíku takové malé muzeum.

Co s vysloužilým telefonem děláte vy? Co s vysloužilým telefonem děláte vy?

Co s vysloužilým telefonem děláte vy?

Pojďme se tedy podívat na možnosti pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze. Pokud jste vystřídali několik možností, hlasujte pro tu nejčastější, poslední, nebo tu, kterou zamýšlíte použít se stávajícím mobilem.
[gravityform id=“82″ title=“false“ description=“true“ ajax=“true“]

Hlasování z aplikace.
V diskuzi pod článkem se můžete podělit například o neobvyklé způsoby využití vysloužilého smartphonu, které jste buď viděli, nebo sami použili. Případně se můžete podělit o to, jaké aplikace vám pomohly využít telefon uvedeným způsobem.

Hlasovačka z minulého týdne

Minulý týden jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali na to, zda byste si koupili telefon bez tradičního konektoru na sluchátka. U některých telefonů, jako jsou například Oppo R5, LeEco Le Max 2, LeEco Le 2 Pro, LeEco Le 2, LeEco Le 2S či Motorola Moto Z, totiž tento audio výstup nenajdete. Sluchátka pak můžete připojit buď přes nabíjecí/datový konektor USB-C, nebo bezdrátově přes Bluetooth.

Klasický konektor na sluchátka rozhodně chceme!

Ukázalo se, že většina čtenářů klasický konektor pro sluchátka vyžaduje – přesně 51 % by si telefon bez 3,5mm konektoru nekoupilo. Jedním ze zastánců tohoto pohledu je například Luis, který do komentáře napsal: „V tuhle chvíli určitě ne. Nevím, jak bych k telefonu připojoval sluchátkový zesilovač.“ Podobný názor, jen podpořený jiným argumentem, má i Pavel_Bezak60: „Sluchátka slouží i jako anténa k radiu. Nevím jak to je z Bluetooth sluchátky, ale pochybuji, že bych s nimi naladil stanice, které poslouchám. 3,5 Jack je standard, který by se měl nechat ve všech mobilech.“

3,5mm jack je pro nás důležitý

Dalších 29 % by si takový mobil „pravděpodobně nekoupilo“ s tím, že by přinejmenším zvážili další možnosti včetně jiných modelů. Jeden z praktických důvodů nastínil Libb: „Já sice používám skoro pořád bezdrátový modul, ke kterému můžu připojit, co chci (Sony SHB-20), ale občas se 3.5mm jack hodí. A právě pro těch pár momentů, kdy by chyběl, bych asi velice váhal, jestli koupit mobil bez audio výstupu. Ostatně to platí i v případě, kdy se BT modul vybije. Drátové připojení sice není tak pohodlné, ale je to lepší, než nic.“

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Jen 18 % by si telefon bez tohoto konektoru koupilo, protože pro ně není důležitý. 3 % pak neví, nebo nemají vyhraněný názor.

Umírněný pohled přinesl čtenář swenak: „Je zvláštní, jak všem vadí nějaká kompatibilita a podobně. I DSUB je historie, FireWire mnoho z vás ani nezná. Ano, 3,5jack je rozšířenější, protože nejde pouze i „IT“ konektor, ale tak to prostě je, že někdy je potřeba zahodit minulost. Dlouho zde budou zařízení s jackem, takže si prostě koupíte ke svým sluchátkům za 250,- Kč smartphone za 10000 takový, který bude mít jack. Když už takové nebudou (a že se ještě načekáme) a ty sluchátka pořád budete mít, pořídíte si za 500,- Kč redukci a jupí, sluchátka za 250,- Kč budou pořád upotřebitelná :-) Nevidím v tom nic tragického. To je jako se rozčilovat, že miniUSB již nikdo na smartphonech nepoužívá, protože mám doma 3 kabely za 30,- Kč a 2 nabíječky včetně CL napaječe, protože má kamera v autě má pořád miniUSB a stejně tak 6 let starý foťák.“

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)