- Oura Ring je chytrý prsten pro sledování zdraví
- Nepřetržitě měří srdeční tep a další metriky
- Můžete si jej nechat poslat i do České republiky
Způsob, jakým každý z nás může sledovat své zdraví, se průběhem let posunu o několik úrovní nahoru. Zatímco kdysi bychom museli absolvovat vyšetření, v současnosti nám ke zjištění základních, ale i podrobnějších údajů stačí technologie, které jsou dostupné naprosto každému. Však se podívejte na chytré hodinky anebo náramky, dnes už je má v podstatě každý druhý.
Pokud vám jde čistě o monitorování zdraví a kondice, k chytrým hodinkám existuje vícero alternativ. Jednu z nich představují chytré prsteny, jako například Oura Ring.
Co je Oura Ring?
Oura Ring je nejpopulárnější série chytrých prstenů původem z Finska. Nejaktuálnější model nese označení Oura Ring 3 a na trhu je k dostání od konce roku 2021. Prostřednictvím oficiálního webu výrobce je dnes nabízen se základní cenou 329 eur, což v přepočtu představuje zhruba 8 300 korun. Příběh značky se začal psát roku 2015 při uvedení prvního chytrého prstenu na crowdfundingovou platformu Kickstarter.
K čemu je Oura Ring dobrý?
Oura Ring nosíte ve dne i v noci na svém prstu a díky tomu získáváte komplexní údaje o svém zdravotním stavu. Prsten dovede sledovat nejrůznější metriky, jako je srdeční tep, stres, spánek nebo tělesná teplota, a nasbíraná data odesílá přes Bluetooth do mobilní aplikace, která vám připraví zpětnou vazbu ve stravitelné podobě. Přesnost je přitom vyšší než u chytrých hodinek.
Prsten Oura Ring se nesnaží pouze informovat o zdravotním stavu uživatele, ale také mu aktivně pomoct k jeho zlepšení. Na základě naměřených hodnot tak prostřednictvím aplikace poskytuje nejrůznější rady a tipy. Navíc platí, že čím déle prsten nosíte, tím přesnější a užitečnější zpětnou vazbu obdržíte.
Jakým Oura Ring sleduje vaše zdraví?
Chytrý prsten Oura Ring spoléhá na kombinaci senzorů a algoritmů vyvinutých společností Oura Health. Ty největší otěže nesou LED diody, které vysílají světlo, jež následně zachytí fotodiody. Jejím cílem je zjistit, jakým způsobem světelné pulzy procházejí tepnami, což odráží činnost srdce nositele. Vzorek je přitom získáván 250krát každou sekundu. Oura Ring nicméně spoléhá i na další vymoženosti, jmenovitě na senzor tělesné teploty a 3D akcelerometr, starající se o záznam vaší fyzické aktivity.
Jak dlouho vydrží Oura Ring?
Oura Ring podle výrobce zvládne na jedno nabití až 7 dní provozu. Samotná výdrž baterie nicméně závisí na mnoha faktorech, ať už jde o o stáří prstenu, anebo čistě to, jak často využíváte jeho funkce (jmenovitě třeba sledování srdečního tepu při sportování).
Prodává se Oura Ring v Česku?
Oura Ring sice nepořídíte u prodejců typu Alza nebo CZC, ale z oficiálního webu výrobce si jej můžete nechat zaslat také do Česka. Prsten je k dispozici ve dvou designových provedeních (funkcemi se neliší) a několika barvách, mezi nimiž jsou výraznější cenové rozdíly.
Má Oura Ring předplatné?
Ano. Chytrý prsten Oura Ring vám sice sám o sobě nabídne širokou škálu funkcí, ale pro odemknutí hloubkových ranních analýz spánku nebo personalizovaných doporučení je nutné si pořídit předplatné. To vychází na 5,99 eura měsíčně (asi 150 Kč). Po koupi prstenu nicméně dostanete členství zdarma na jeden měsíc.
Pořídili byste si chytrý prsten?
Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi
Komentáře (0)
Přidat komentář