TOPlist

Reproduktor Clint Odin – skvělý zvukový zážitek bez drátů (recenze)

Clint Odin –  náhledový obrázek

Poohlížíte se po kvalitním reproduktoru, který rozezvučí vaši domácnost či párty, ale podmínkou je bezdrátová konektivita? Pak pro vás máme recenzi reproduktoru Clint Odin, který nabídne výborný zvukový zážitek a podporuje bezdrátové přehrávání z mobilních telefonů, počítačů i úložišť.

Obsah recenze

Obsah balení

Jelikož samotný reproduktor měří na výšku skoro 40 cm a váží 8 kilogramů, ani jsme malé balení nečekali. V krabici, která dorazila, se ukrýval bezdrátový reproduktor Clint Odin, napájecí kabel, propojovací 3,5mm jack a sada papírových manuálů ve více jazycích, čeština bohužel chybí. Stojan k reproduktoru se pak prodává zvlášť.

Clint Odin -  obsah balení

Vzhled a dílenské zpracování

Reproduktor Clint Odin je obrovský, tedy alespoň na poměry příslušenství k mobilnímu telefonu. Trochu netradičně působí trojúhelníkový tvar, který vystupuje z řady kvádrů, kterými jsou reproduktory typické. Šikovný je také podstavec, na kterém vypadá reproduktor lépe. Clint Odin nabídne ve své konstrukci dva reproduktory, ačkoliv se navenek jeví jako jeden.

Clint Odin -  konstrukce reproduktoru (4)

Důležitá je spodní část reproduktoru na přední straně, kde je pomocí 5 LED diod signalizován stav připojení reproduktoru. Horní strana nabídne možnost ovládání hlasitosti či vypnutí a zapnutí reproduktoru. Na zadní straně se poté nachází konektor pro připojení do sítě, tlačítko na aktivaci přímého připojení skrze Wi-Fi, 3,5mm vstup a také USB konektor. Ten slouží jako zdroj hudby v případě zařízení se systémem iOS, může ale posloužit také jako 0,5A nabíječka pro všechna mobilní zařízení.

Reproduktor váží něco přes 8 kilogramů, takže se počítá spíše s permanentním umístěním a jen občasným přenosem na jiné místo. Rozměrově je reproduktor podobný spouště jiných, přesné míry činí 240 x 390 mm bez stojánku. Celá konstrukce je z plastu, její provedení ale můžeme pochválit. Na spodní straně stojanu i samotného reproduktoru jsou umístěny protiskluzové prvky, takže reproduktor necestuje ani na kluzkém povrchu.

Výkon a zvukové podání

Bezdrátový reproduktor Clint Odin je vybaven dvěma 25W reproduktory s bassreflexovou ozvučnicí a nechybí ani DSP modul. Na první pohled by se mohlo zdát, že při ceně okolo 10 tisíc korun připlácíme především za technologie, které v sobě Clint Odin obsahuje, ale i samotné zvukové podání nás mile překvapilo. Hlavní zbraní je především podání bassů, Clint Odin ale nezklame ani v případě podání výšek či středů a dostává se nám velmi dobrý zvukový zážitek.

Clint Odin -  konstrukce reproduktoru (1)

Špatně na tom není ani výkon reproduktoru, který na plnou hlasitost dokáže ozvučit i větší prostory a je zaručeno, že při použití v domácích podmínkách budete hlasovat držet spíše na začátku “šoupátka”.

Konektivita a aplikace

Počáteční instalace je velmi jednoduchá, přesto nás reproduktor Clint Odin zpočátku spíše zlobil. Nejprve je nutné podržet na 5 sekund přepínač Wi-Fi v zadní části, po čemž dojde k vytvoření Wi-Fi přístupového bodu. K němu se stačí připojit mobilním telefonem a použít oficiální aplikaci Clint. V ní je potřeba zadat údaje k domácí Wi-Fi síti, zařízení se poté restartuje a připojí do této sítě. V tuto chvíli se jeví bezdrátový reproduktor jako DLNA zařízení a lze jej použít pro přehrávání obsahu buď z oficiální aplikace v telefonu nebo přímo z notebooku apod. Několikrát se nám ale stalo, že mobilní telefon reproduktor po připojení do sítě nenašel. Většinou pomohlo připojení skrze jiný mobilní telefon, což ale není rozhodně uspokojivé. Po úspěšném připojení jsme ihned provedli aktualizaci firmwaru reproduktoru, následný tovární restart a od té doby vše probíhalo v pořádku.

V mobilní aplikaci lze přehrávat hudbu přímo z paměti telefonu, vyhledat online rádia (databáze je poměrně rozsáhlá), využít Spotify či jiné síťové úložiště (počítač v síti, NAS apod.). Skvělou možností je spustit například Spotify na svém mobilním telefonu, vybrat přehrávání v reproduktoru Odin a poté již mobilní telefon není potřeba. Reproduktor Clint Odin si hudbu stahuje zcela automaticky z internetu. Stejné je to i s přehráváním internetového rádia. Reproduktorů lze pořídit více, všechny zapojit do domácí sítě a poté volitelně vybírat, které mají hrát a které ne. Jednoduše lze tedy ozvučit každou místnost vašeho bydlení.

Trochu nám scházela Bluetooth konektivita, která představuje velmi snadný způsob, jak připojit “hloupější” zařízení k reproduktoru.

Kdy, kde a za kolik?

Zakoupit reproduktor Clint Odin na českém trhu není vůbec snadné, server Heureka jej dokonce ani nemá zařazený ve svém katalogu. Cena na českém trhu se pak pohybuje okolo 11 tisíc korun, což je pro běžné posluchače jistě vysoká částka, v případě kvalitních reproduktorů ovšem žádná zvláštnost.

[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]

Resumé

Clint Odin představuje výborné řešení především pro ty, kteří chtějí pouštět zvuk z více zdrojů a nebýt limitováni kabeláží. Zvukové podání a výkon je na skvělé úrovni, i když by se samozřejmě dal na trhu najít reproduktor s kvalitnějším výstupem, Clint Odin vítězí svou konektivitou a nadstandardními funkcemi. Pochválit můžeme také moderní design a kvalitní zpracování.

Po počátečních problémech, které vyřešil upgrade firmwaru přímo z mobilní aplikace, všechny funkce pracovaly výborně. Přehrávat jsme mohli hudební skladby z paměti mobilního telefonu, disku počítače či síťových úložišť. Skvěle pracovalo také přehrávání Spotify či internetové rádio, které se po spuštění již obejde bez mobilního telefonu a vše probíhá automaticky. Výtek tedy není příliš – potenciálním zákazníkům může bránit v nákupu vyšší cena, která je, přiznejme si, na jeden reproduktor poněkud vysoká. Nepotěšila nás ani aplikace, která bohužel není v češtině, a rozhodně bychom uvítali také Bluetooth konektivitu, díky které by bylo připojení “hloupějších” zařízení značně jednodušší.

Klady

+ Kvalitní podání zvuku, vysoký výkon
+ Podpora DLNA i přímého Wi-Fi připojení
+ Podpora Spotify a internetových rádií
+ Snadná obsluha a instalace

Zápory

– Chybí Bluetooth konektivita
– Aplikace není česky
– Vyšší cena

Za zapůjčení děkujeme společnosti EET Europarts s.r.o.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)