Levné telefony z Číny do 2 500 Kč: Design nadchne, funkce nezklamou
- Články
- Lukáš Altman
- 9.12.2022
- 11
Vybrat si v dnešní době mobilní telefon není snadné. Každoročně se jich ze všech stran valí stovky, a někteří výrobci jsou schopní vydat obdobu jednoho modelu i několikrát ročně. Nižší třídu přitom berou útokem méně známé značky, a tak se stává docela těžkým vybrat levný telefon z Číny. Podívali jsme se na levné čínské telefony od známějších značek, které po pár měsících nevypoví službu. Nelze je srovnávat z top modely, ale plně dostačují pro běžné činnosti i středně náročné hry.
Pokud chcete investovat pár tisíc navíc, můžete si z telefonů do 5 000 Kč vybrat opravdové zabijáky nižší střední třídy se skvělými parametry. Všechny uvedené čínské mobily pak samozřejmě můžete kombinovat s chytrými hodinkami dle vlastního výběru.
Xiaomi Redmi 7: Král mezi levnými telefony z Číny
Teprve v březnu vydaný čínský telefon Xiaomi Redmi 7 vychází ve slevě na 2 300 Kč. Sice v nejnižší výbavě, tedy s procesorem Snapdragon 632, 2 GB RAM a 16 GB úložištěm (lze rozšířit pomocí microSD karty), ale i tak dobře poslouží. Dominuje mu 6,26″ displej s HD rozlišením a krycím sklem Gorilla Glass 5. Dojem trochu kazí plastová záda, ta ale na druhou stranu hodně vydrží a nechybí v nich čtečka otisků. Hlavní kamera nabízí duální fotoaparát 12+2 Mpx, přední potom 8 Mpx. Velmi slušná je baterie s kapacitou 4 000 mAh, a tenhle levný čínský telefon běží na systému MIUI 10.2, který vychází z Androidu 9.
UMIDIGI A5 Pro aneb Zabiják nižší třídy?
UMIDIGI A5 Pro patří k nejnovějším z produkce výrobce a nabízí slušný hardware. Dominantní je displej s úhlopříčkou 6,3 palců a rozlišením Full HD (1020×2280). Rámečky jsou u čínského mobilu UMIDIGI A5 Pro minimální a ve skleněných zádech je vsazena čtečka otisků prstů. O běh se stará procesor Helio P23 a 4 GB RAM, vnitřní úložiště je 32 GB (lze navýšit pomocí microSD). Potěší slušný trojitý foťák 16 Mpix doplněný senzorem SONY IMX398. Zepředu je pak fotoaparát Samsung S5K3P3 rovněž se 16 Mpx. Potěší i velká baterie s kapacitou 4 150 mAh, a nakonec systém Android 9.0 Pie OTB.
Lenovo K5 Play, i tyhle čínské telefony ještě žijí
Nejste-li fanouškem nadstavby MIUI, jeví se o něco lépe Lenovo K5 Play. K ovládání slouží 5,7palcový displej s HD rozlišením a systém na Androidu 8.1. Design je čistý, skleněná záda mají i čtečku otisků prstů. Běh smartphonu zajišťuje slabší procesor Snapdragon 430 doplněný 3 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště (možno rozšířit pomocí microSD karty). Zadní kameru má čínský telefon Lenovo K5 Play duální, nabídne 13+2 Mpx, přední potom 8 Mpx. Baterie s kapacitou 3 000 mAh je dostačující a můžete vložit dvě SIM karty.
Xiaomi Redmi 6, klasika mezi levnými čínskými telefony
Mezi čínské telefony řadíme další Xiaomi, tentokrát Redmi 6, která se v silnější výbavě vejde do ceny 2 500 Kč. Na rozdíl od ostatních nemá skleněná, ale plastová záda, v nichž nechybí čtečka otisků prstů. K ovládání slouží 5,45″ displej, ale na dnešní poměry větší rámečky trochu kazí dojem. O chod mobilu se stará procesor MediaTek Helio P22 doplněný 4 GB RAM. Vnitřní úložiště 64 GB stačí, ale lze ho rozšířit microSD kartou. Hlavní fotoaparát je duální, nabízí 12+5 Mpx, přední potom 5 Mpx. Uživatelské rozhraní je s MIUI 9 přívětivé, baterie s kapacitou 3 000 mAh je dostačující.
Cubot X19, designově zajímavý telefon z Číny
Smartphone Cubot X19 je docela zajímavý z hlediska designu, zejména co se barevné kombinace týče. Velký 5,93palcový displej je od levé strany do pravé, potěší i Full HD rozlišení 1080×2160 pixelů. Mobil funguje na Androidu 8.1 Oreo, který je možné updatovat na verzi 9 Pie. Ve skleněných zádech je čtečka otisků prstů a duální foťák 16+2 Mpx; selfie kamera má 8 Mpx. Chod zajišťuje procesor MediaTek Helio P23 a 4GB RAM, vnitřní úložiště 64 GB naprosto stačí. Baterie 4 000 mAh patří k větším, vložit lze 2 nanoSIM nebo jednu a rozšířit paměť mobilu.
Meizu M8, telefon z Číny co nenadchne ani nezklame
Pro někoho méně známá značka levných telefonů z Číny, ale Meizu M8 má co nabídnout. Dominantou je 5,7palcový displej s rozlišením 1440×720, což stále stačí. Dojem trochu kazí plastová záda, ale u tak levného telefonu se dají očekávat. Čtečka otisků prstů je umístěna hned pod zadním duálním fotoaparátem s 12+5 Mpx, zatímco selfie kamera nabídne slabších 5 Mpx. Čínský mobil funguje na nadstavbě Flyme 7 vycházející z Android 8.1. S baterií o velikosti 3 100 mAh nabízí průměrnou výdrž, která vystačí na celý den.
OUKITEL U25, levný telefon z Číny, který neurazí
Designem OUKITEL U25 nezklame, plastová záda nepůsobí v lesklém provedení nijak levně a nechybí v nich ani čtečka pro otisky prstů. Téměř standardně se jedná o plácačku s 5,5″ displejem, který nabídne hezké Full HD rozlišení. Ve fotoaparátech se tenhle levný telefon z Číny podobá ostatním, zatímco hlavní fotoaparát nabídne 13+2 Mpx, přední 5 Mpix. O něco zajímavější je vnitřní úložiště 64 FB a 4GB RAM doplněná procesorem MT6750T. Ovládání probíhá skrze systém Android 8.1 a baterie o velikosti 3 200 mAh vystačí na celý den.
DOOGEE BL7000
Značka DOOGEE patřilo dlouho mezi méně známé telefony z Číny, ale postupně si našla cestu i na náš trh. DOOGEE BL7000 sice udělal designem krok zpět, ale možná právě to někoho osloví. K ovládání slouží displej s úhlopříčkou 5,5 palce, který zvládne Full HD rozlišení. Zadní duální kamera nabízí slušných 13+13 Mpx a přední single fotoaparát rovněž 13. Čtečka otisků prstů je tentokrát v domovském tlačítku pod displejem, což také zvětšuje jeho rámečky. Mezi největší přednosti patří brutální 7 060mAh baterie s výdrží až 4 dny. Systém tu máme starší Android 7.0, který funguje na 4GB RAM s procesorem MTK6750T. Tento telefon z Číny podporuje také dual SIM a nabídne vnitřní úložiště 64 GB s možostí rozíšření přes microSD.
U levných mobilních telefonů z Číny je ale výběr mnohem větší. Jak jsem zmínil v úvodu, spousta výrobců vydává pár měsíců od představení pouze upgradovanou verzi téhož smartphonu, takže se některé parametry liší jen minimálně. Abyste uvedené telefony koupili do 2 500 Kč, je potřeba objednávat z Číny, v České republice jsou obvykle až o 50 % dražší. Doporučuji přidat si mobil, který chcete, do wishlistu (třeba na AliExpressu), bývají tam 20% i větší slevy.
Pokud chcete investovat pár tisíc navíc, můžete si z telefonů do 5 000 Kč vybrat opravdové zabijáky nižší střední třídy se skvělými parametry. Všechny uvedené čínské mobily pak samozřejmě můžete kombinovat s chytrými hodinkami dle vlastního výběru.
Jaký čínský mobil do 2 500 Kč doporučíte vy?
Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi
Komentáře (11)
Přidat komentář