Chytří Asistenti jsou ve slepé uličce. Výrobci se předhánějí, podobně jako u nadstaveb Androidu
- Zprávičky
- David Trlica
- 13.12.2022
- 14
Když se pustíme do historie, před několika lety se výrobci telefonů předháněli v tom, aby se co nejvíce dokázali odlišit od konkurence. To se týkalo hlavně softwarové části a nadstaveb. Došlo to až tak daleko, že nadstavby byly tak přeplácané, že telefony zpomalovaly a díky tomu vznikly předsudky o tom, jak je Android oproti iOS pomalý. Výrobci telefonů naštěstí pochopili, že to je slepá ulička a dnes už můžeme vidět nadstavby, které se mnohem méně liší od čistého Androidu. Na druhou stranu se ale začínají objevovat chytří asistenti, kteří téměř nic neumí. A ti právě trochu připomínají situaci s nadstavbami.
Chytří asistenti se začínají objevovat více a více
Na mobilní telefony s Androidem již existuje dva velcí hráči, a to Google Assistant a také Alexa od Amazonu. To máme dvě velké společnosti, kteří již do asistentů několik posledních let investují nemalé peníze. Nyní to ale vypadá, že výrobci telefonů k tomu budou přidávat ještě svého vlastního „chytrého“ asistenta.
Velmi dobře to ukazuje nově představený HTC U11, na jednu stranu nabízí čtyři mikrofony, aby mohl lépe rozeznat příkazy pro asistenty. Na druhou má ale v sobě zabudovaný Google Assistant, brzy přibude Alexa a hlavně má také Sense Companion. Tohoto asistenta HTC oznámilo v lednu a pravděpodobně jste na něj již zapomněli. Takže telefon má v sobě rovnou tři asistenty, přitom dva z nich umí zhruba to stejné a ten třetí od HTC ještě méně.
Dá se to pochopit i tak, že společnosti nechtějí, aby jim ujel vlak s chytrými asistenty. Proto odhalují své asistenty, které ale nemají prozatím žádnou přidanou hodnotu. Místo toho se jen slibuje, že v budoucnosti dostanou super funkce. To stejné můžeme vidět i u asistenta Bixby, který tvoří Samsung. Další společnosti nepochybně budou následovat, jakmile zjistí, že asistenti nejsou jen místo pro notifikace. Jedná se o vstupní bránu k ekosystému a možnosti odlišit se od konkurence, navíc díky asistentům můžou výrobci sbírat data o uživatelích. Dnes už je odlišit se po stránce hardwaru poměrně obtížné a rozdíly mezi telefony jsou mnohem menší, než tomu bývalo v minulosti. Chytří asistenti by mohli být jednou z možností, jak vyniknout. Bohužel uživatelé ale na tom moc nezískají.
Jak to vidíte vy? Vítáte další a další chytré asistenty?
Zdroj: techcrunch.com
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (14)
Přidat komentář