Bonjour je chytrý budík, který se učí návyky uživatele
- Zprávičky
- Karel Kilián
- 30.10.2016
- 6
K probouzení používá většina lidí buď klasické budíky, nebo chytré telefony. Možností, jak se probírat ze světa snů do ranní reality, je celá řada. Fanoušky chytré techniky by mohl zaujmout budík Bonjour. Od běžného budíku se liší schopností shromažďovat a vyhodnocovat informace pro určení nejvhodnějšího času probuzení. Kromě toho poslouží také jako osobní asistent – když se naučí vaše plány, koníčky, pomůže vám vytěžit z každého dne maximum.
Zařízení například sleduje předpověď počasí, zná situaci na silnicích a podle těchto a dalších údajů plánuje čas buzení. Vzbudí vás tedy dříve v případě, kdy hrozí, že byste kvůli dopravním zácpám přijeli pozdě do práce či do školy. V opačném případě vám dá vědět, že ještě stihnete šálek kávy. Za tímto účelem je schopen fungovat se službami iCal, Kalendář Google, Mapy Google, Uber a mnoha dalšími.
Funguje také jako přátelský, ochotný a chytrý osobní asistent, kterého lze ovládat hlasem. Jeho prostřednictvím můžete například určit čas buzení, nastavit termostat Nest nebo spustit přehrávání hudby. Umělá inteligence se také učí návyky a koníčky uživatele, takže pokud si na ráno naplánujete běhání, vzbudí vás jen tehdy, když je venku počasí, které je pro tuto aktivitu vhodné. Pokud bude pršet či bouřka, nechá vás klidně spát.
Trendem současnosti jsou chytré domácnosti. Ani v tomto směru budík Bonjour nezaostává – lze ho propojit s dalšími zařízeními, takže například před usnutím zapne domovní alarm. Čím více majitel se zařízením “komunikuje,” tím lépe se učí a předvídá jeho zvyky a potřeby. Spolupracuje například s aplikacemi Google Fit, FitBit, Apple Health a Withings, díky kterým ví, kolik jste předchozí den nachodili kroků. Pokud jste nebyli příliš aktivní, je dobré počasí a váš rozvrh to dovolí, Bonjour vám doporučí, že byste si mohli jít zaběhat.
Budík sleduje, jak dlouho vám trvá vypravit se do práce/školy a jak dlouho dojíždíte, na základě těchto informací pak poskytuje návrhy, aby vaše rána byla mnohem příjemnější. Bonjour průběžně zdokonaluje své jazykové znalosti, což mu pomáhá lépe pochopit vaše požadavky. Je schopen kombinovat a analyzovat několik zdrojů informací, díky kterým vám poskytne přesné odpovědi.
Budík komunikuje přes Bluetooth s mobilní aplikací, ze které lze provést jeho nastavení a synchronizaci účtů nezbytných pro jeho provoz. Podporovány jsou operační systémy Android a iOS.
Za kolik a kde chytrý budík Bonjour pořídit?
Autoři projektu aktuálně shromažďují finanční prostředky na crowdfundingovém webu Kickstarter. Z původně požadovaných 50 000 dolarů se jim podařilo dostat na 125 000 dolarů, tudíž je téměř jisté, že projekt bude realizován. Nejlevnější nabídka ve výši 99 dolarů za kus již je rozebrána, takže aktuálně lze budík Bonjour pořídit za 109 dolarů (asi 2700 Kč). Při zaslání do Česka je nutné připočítat 15 dolarů (370 Kč) na poštovné. Dva budíky dostanete s množstevní slevou v přepočtu za 5100 Kč včetně poštovného.
Bonjour | Smart Alarm Clock
Co na tento budík říkáte? Zaujal vás natolik, abyste si ho pořídili domů? Nebo se raději spolehnete na aplikaci v mobilním telefonu?
Zdroje: 4pda.ru, ubergizmo.com, kickstarter.com.
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi
Komentáře (6)
Přidat komentář