Nejlepší bezdrátové nabíječky do 800 Kč (2024). Mezi dobré volby patří AlzaPower, Samsung i IKEA
- Mobilní telefony i mnohé příslušenství lze nabíjet bezdrátově
- Bezdrátová nabíječka se dá pořídit za pár korun
- Vybrali jsme zajímavé modely do 800 Kč
Nabíjení mobilního telefonu je takový sisyfovská práce. Děláme to denně, v nejlepším případě obden. Někdo preferuje rychlé nabíjení kabelem, někdo pohodlné, byť pomalejší, bezdrátové nabíjení. Výběr bezdrátových nabíječek je velký a my jsme se rozhodli nabídnout vám tipy na to nejlepší, co se dá sehnat do 800 Kč.
Kabel, nebo bezdrátová nabíječka?
Každé řešení má své výhody a nevýhody. Nabíjení kabelem je vždy rychlejší, protože u bezdrátového nabíjení dochází ke ztrátám. Výhoda bezdrátového nabíjení spočívá především v pohodlí. Oceníte ho, když máte telefon v práci na stole a často ho berete do ruky. Na bezdrátové nabíječce bude stále nabitý a při manipulaci vám nezavazí kabel. Nehrozí také, že o kabel zavadíte a mobil tak shodíte na zem. Na nočním stolku oceníte také to, že na mobil dosáhnete jednou rukou.
Nevýhodou bezdrátového nabíjení je již zmíněná nižší rychlost a také to, že se telefon více zahřívá. Běžné nabíjecí výkony jsou 5 – 15 W, což není mnoho. Existují sice bezdrátové nabíječky i s 80W výkonem, ale to se bavíme o proprietárních technologiích, které budou fungovat jen s jedním telefonem. Dalším nemilým překvapením, které umí bezdrátová nabíječka přichystat, je vybitý mobil. Stačí, abyste ho večer na nabíjecí plochu položili nepřesně nebo ve spánku zavadili o noční stolek a mobil posunuli a mobil se nebude nabíjet. Výjimkou jsou magnetické bezdrátové nabíječky, jenže ty telefony s Androidem zatím nativně nepodporují.
Jak funguje bezdrátová nabíječka
V nabíječce je cívka, která po připojení k elektřině generuje magnetické pole. V telefonu je druhá cívka, která magnetické pole převádí zpět na elektřinu. Podobný princip najdeme například u zubních kartáčků nebo u varných desek. Tam ale na druhé straně není elektromagnetické pole převáděno zpět na elektřinu, ale na teplo.
AlzaPower WF220 Wireless Fast Charger
Jedná se o jednoduchou bezdrátovou nabíječku, která dělá dobře to, co dělat má. Na stole nezabere mnoho místa a poskytuje výkon 5, 7,5 a 10 W. Je k sehnání v bílé a černé barvě.
Napájí se pomocí konektoru USB-C a dodává se včetně kabelu USB-A na USB-C. Nabíjecí adaptér už si musíte koupit zvlášť.
Cena: 399 Kč
Samsung EP-P5400BW
Tato bezdrátová nabíječka je zajímavá tím, že dokáže nabíjet dvě zařízení najednou. Hlavní cívka je určená pro mobil a sekundární pro chytré hodinky nebo sluchátka. Maximální výkon celé nabíječky je pak 15 W.
Nabíječka se připojuje k napájení pomocí konektoru USB-C, adaptér ani kabel není v ceně. Nabíječka je kompatibilní s rychlonabíjením telefonů Samsung. Proti přehřívání ji chrání aktivní chlazení, což může v tichém prostředí rušit.
Cena: od 734 Kč
Baseus WXSX010101
Tato bezdrátová nabíječka také dokáže nabíjet dvě zařízení. Její maximální výkon je 20 W. Pokud využijete jen jednu cívku, dokáže poskytnout 15 W, při použití obou cívek pak 2x 10 W. Nabíjí se opět pomocí konektoru USB-C.
Tento model je zajímavý svou konstrukcí. Je průhledný, což potěší milovníky elektronických obvodů. Kromě toho je na čelní straně displej, na kterém můžeme sledovat aktuální nabíjecí výkon na každé cívce.
Cena: od 472 Kč
TRONIC Nabíječka Qi Single, 10 W
Pro příznivce elektroniky z LIDLu zde máme bezdrátovou nabíječku s výkonem 10 W. Ke zdroji energie se připojuje pomocí konektoru USB-C a v balení najdete i potřebný kabel o délce 1 m.
Tato nabíječka se chlubí protiskluzovým povrchem a oficiální podporou nabíjení přes tenké ochranné kryty. Kromě kompatibility s nejznámějšími mobily s Androidem slibuje kompatibilitu i s iPhony. Právě teď ji můžete koupit za akční cenu.
Cena: 199,90 Kč (269,90 Kč)
IKEA LIVBOJ
Ani IKEA nemůže v našem seznamu tipů chybět. Vybrali jsme úplně nejlevnější bezdrátovou nabíječku, kterou můžete koupit, a kterou bychom sami neváhali používat. Nízká cena je vykoupena základními parametry. Nabíjecí výkon je pouhých 5 W, zato ale slibuje nabíjení přes obaly o tloušťce až 3 mm. I když zde bude určitě záležet na materiálu obalu.
Přestože se jedná o letitý model, k připojení používá také moderní konektor USB-C. Kabel i adaptér si už musíte koupit zvlášť. Pokud byste chtěli lepší design, můžete sáhnout po modelu NORDMÄRKE s textilním povrchem za 229 Kč nebo po korkové variantě za 499 Kč. Technické parametry jsou u všech modelů stejné, liší se jen vzhledem.
Cena: 149 Kč
Nedis LTLGQ3M2BK
Tento model bezdrátové nabíječky nabízí kromě nabití telefonu také funkci lampičky. Lampička nabízí 3 teploty bílého světla (2700 – 6500 K) a funkci stmívače a světelný tok 350 lm.
Lampička se připojuje přímo do zásuvky, nemusíte tedy shánět vlastní kabel nebo adaptér. Telefon nabíjí slušným výkonem 15 W.
Cena: od 689 Kč
Co když telefon neumí bezdrátové nabíjení?
Na závěr máme jednu specialitku pro ty z vás, jejichž telefony nemají od výrobce podporu pro bezdrátové nabíjení. Dá se koupit cívka, kterou vložíte pod obal telefonu a konektor zapojíte do nabíjecího portu telefonu.
Toto řešení má samozřejmě své nevýhody. Největší z nich je permanentní zablokování portu telefonu. Dále si musíte pohlídat, abyste koupili správnou verzi podle toho, jestli váš mobil má USB-C nebo starší micro USB. u micro USB je ještě potřeba pohlídat orientaci konektoru!
Cena: 99 Kč (micro USB), 199 Kč (USB-C)
Oslovila vás některá bezdrátová nabíječka?
Zdroj: Heureka
O autorovi
Libor Foltýnek
Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… Více o autorovi