TOPlist

8 tipů na aplikace, které by neměly chybět v telefonu na výletě

Sdílejte:
Daniel Macho
Daniel Macho
27.4.2016 16:00 (27.4.2016 21:55)
Ikona komentáře 14
night camera lens map
Reklama

I když je počasí v posledních dnech tak nějak všelijaké, jaro už je opravdu tady. Po zimě si většina z nás ráda udělá pauzu a vyrazí si na výlet. Ať už s rodinou, s přáteli nebo jen tak sólo. Pokud víte, že vás takový výlet čeká, právě teď jste na té nejlepší adrese. Připravili jsme pro vás seznam 8 tipů na aplikace pro cestování, které by v telefonu na výletě neměly chybět. Pojďme se na ně tedy podívat.

1. Pubtran

Na jízdní řády nesmíte před výletem zapomenout. Že pojedete autem? Ano, na místo třeba jedete autem, ale budete přejíždět autem mezi každou zastávkou výletu? Pokud jedete do cizího města, oceníte přinejmenším přítomnost jízdních řádů MHD. Spojení vám dokáže vyhledat, i pokud nevíte, kde to vlastně jste. Pomocí vaší polohy najde nejbližší zastávku, ukáže vám kde je a také kde jste vy. Navíc si můžete nastavit upozornění na odjezdy, díky čemuž vám spoj jen tak neujede.
Pubtran

Pubtran

Seznam.cz, a.s.

Instalovat (Free)

Google Play

2. Jízdní řády IDOS

Možná se teď ptáte, proč zde umisťujeme dvoje jízdní řády za sebou. No, ať se to zdá sebe více zvláštní, existují dva tábory uživatelů. Ti, kteří milují Pubtran, a ti, kteří ho nesnáší. Takže alternativa pro druhý zmíněný okruh uživatelů může být právě třeba IDOS. Jeho webovou podobu asi zná každý a myslíme, že ho nemusíme dlouho nijak představovat. Obstojně zvládá většinu funkcí jako Pubtran (však ještě donedávna se jednalo o totožné aplikace, jen rozdělené na komerční IDOS a nekomerční Pubtran), ale posledních několik novinek postrádá. Naopak ale nabídne několik funkcí navíc, jako například pohodlné zakoupení SMS jízdenky.
Czech Public Transport IDOS

Czech Public Transport IDOS

CHAPS spol.s r.o.

Instalovat (Free)

Google Play

3. SMS Jízdenka

Když už jsme SMS jízdenku zmínili, musíme myslet i na uživatele, kteří nepoužívají Jízdní řády IDOS. Pro ty je tu skvělá a jednoduchá aplikace od společnosti Avast. Aplikaci původně stvořilo české studio Inmite, které bylo později Avastem odkoupeno. Po otevření aplikace ihned vidíte, zda máte nějaké jízdenky zakoupené a jaká je jejich případná platnost. Tlačítkem na spodní straně jízdenku jednoduše a pohodlně objednáte. Nejprve vyberete město, poté vyberete tarif a už jen zaplatíte. Aplikace poskládá SMS ve správném tvaru a na pozadí ji odešle. SMS jízdenka přijde obratem v podobě SMS, která se ale nechá aplikací SMS Jízdenky dekódovat. Díky tomu se zobrazuje i na domovské stránce aplikace a v notifikacích i s její platností.
SMS Ticket

SMS Ticket

SMS Ticket

Instalovat (Free)

Google Play

4. Pumpdroid

Pokud se přeci jen rozhodnete pro využití svého automobilu, možná by vás mohlo zajímat kde a za kolik peněz můžete po cestě natankovat. Právě k tomu slouží aplikace Pumpdroid. Její hlavní funkcí je ukázat řidiči čerpací stanice na mapě a informovat ho o jejích cenách. Ideální by bylo, kdyby je zadávali sami zaměstnanci čerpací stanice a udržovali ji tak každý den aktualizovanou. Někde to tak sice funguje, ale ani zdaleka ne všude. Naštěstí nechybí v aplikaci možnost aktualizovat ceny paliv přímo uživateli. Pokud tedy budete nuceni na nějaké pumpě zastavit třeba na „čůrací“ zastávku rodiny, můžete zatím čas využít k aktualizaci dat dané pumpy, aby i ostatní řidiči věděli, za kolik a kde to půjde.
Pumpdroid

Pumpdroid

Urbandroid - Team

Instalovat (Free)

Google Play

5. c:geo

Pokud jste ještě nepropadli lovu kešek, možná že teď je nejvyšší čas s touto výletnicky vyhlížející hrou začít. Jak geocaching funguje, zde vysvětlovat nebudeme. Snad jen pro úplně neznalé – na mapě vidíte místo, na kterém kešku naleznete. Vaším úkolem pak je na místo dojít a kešku obohatit o něco nového. Zároveň se tak navštívené místo označí ve vašem profilu jako splněné a vy se můžete vydat zase o krok dál. c:geo je sice neoficiálním klientem, za to ale asi nejoblíbenějším klientem pro geocaching.com. Aplikace je jednoduchá a dobře použitelná. Jediné, co je k jejímu fungování potřeba, je účet na geocaching.com.
c:geo

c:geo

c:geo team

Instalovat (Free)

Google Play

6. Pivní deníček

Jsme Češi, a co milují Češi? No přece pivo! Co by to bylo za výlet, kdybychom nemohli zajít na místní speciál. Pokud pak nechcete na výletě hledat, kde si dát dobré pivo, aplikace Pivní deníček vám prostě v mobilu nesmí chybět. Navíc vám aplikace pomáhá mít pod kontrolou svůj účet v hospodě nebo třeba přidávat nové (nebo třeba místní) značky piv a jejich pivovary. A pokud jste opravdu velký milovník piv a máte několik přátel, kteří pivu též rádi podlehnou, přinese vám Pivní deníček další skvělou funkci – osobní statistiku. A možností pivního deníčku je ještě více. Stačí stáhnout a vyzkoušet.
Beer diary

Beer diary

Lukáš Zeman

Instalovat (Free)

Google Play

7. Mapy Google

Když už jsme se dostali k tomu pivu a hospodám, musíme se ohlédnout také za podniky, jejichž doménou není pivo. Mohou to být restaurace, hotely nebo třeba čajovny. Ať tak či tak, s výběrem toho správného podniku vám velmi dobře pomohou Mapy Google. Místní průvodci totiž podniky navštěvují, hodnotí je, odpovídají na otázky ohledně zázemí podniků a opravují nepřesné informace přímo v Mapách Google. Pokud se tedy budete chtít najíst někde, kde to není zrovna drahé a přitom vaří chutně, stačí do map zadat frázi „restaurace“ a postupně si pročítat recenze Místních průvodců. Ty poznáte tak, že u ikonky Google účtu uvidíte oranžovou hvězdičku z loga Local Guides. Tyto recenze by se měly objevovat jako první a měly by být nejprofesionálnější a psané bez zaujetí.
Google Maps

Google Maps

Google LLC

Instalovat (Free)

Google Play

8. Mapy.cz

A mapy ještě jednou, tentokrát ale opravdu kvůli mapám. Aplikace Mapy.cz je dílem českého Seznamu. Není tedy divu, že právě Česko bude v těchto mapách ideální. Mapy si můžete stáhnout offline, takže případně i ušetříte nějaké to procento baterie i dat. Mapy.cz disponují turistickými mapami, takže ani na pěších či cyklostezkách se prostě neztratíte. Navíc tato aplikace nabízí skvělou funkci, a to plánování výletů. Jednoduše zadáte, na kolik kilometrů se cítíte, a aplikace sama vybere zajímavé POI a provede vás jimi tak, abyste zase skončili ve výchozím bodě. Přes léto pak přibývají vodácké mapy a stezky, v zimně zase běžkařské a lyžařské. Mapy.cz jsou prostě pro turistiku doslova dělané.
Mapy.cz: maps & navigation

Mapy.cz: maps & navigation

Seznam.cz, a.s.

Instalovat (Free)

Google Play

Jaké aplikace nechybí na výletě ve vašem telefonu?

O autorovi

Daniel Macho

Daniel Macho
Sdílejte: