TOPlist

S jakou aplikací sledujete předpověď počasí? (Víkendová hlasovačka)

S jakou aplikací sledujete předpověď počasí

Máme za sebou první letní týden, který na mnoha místech přinesl letošní teplotní rekordy. Ne každý však snáší úmorná vedra s naprostou samozřejmostí a oči mnohých se v naději na ochlazení upíraly k meteorologickým prognózám. Proto se tentokrát v rámci Víkendové hlasovačky budeme ptát: s jakou aplikací sledujete předpověď počasí?

Obsah článku

Sledujete předpověď počasí?

Aplikace, zobrazující aktuální stav počasí a předpověď na následující dny, patří mezi uživateli chytrých telefonů k těm nejvíce oblíbeným. I proto je mnozí výrobci telefonů „přibalují“ do základní softwarové výbavy. Pokud na vás výrobce zapomněl, nebo vám jím poskytnutý program nevyhovuje, není problém nainstalovat si alternativu – v Obchodě Play jich najdete nespočet.

Z vizuálního hlediska můžeme aplikace s předpověďmi počasí rozdělit do čtyř skupin. První zobrazuje informace v textové formě (například Apex Weather), druhá sází na přehledné zobrazení ve formě grafů (např. Klara či Aladin). Relativně novým trendem jsou meteorologické programy, promítající očekávaný vývoj do mapových podkladů (Meteoradar, Ventusky či Windy).

Poslední skupina kombinuje dva nebo tři výše uvedené typy zobrazení, takže se v rámci jedné aplikace můžete podívat na prognózu pohybu srážkových mraků a z přehledných grafů vyčíst vývoj teploty na následující dny. Z mnoha zástupců této kategorie můžeme jmenovat například Morecast.

Důležité jsou zdroje

Poměrně zásadní z hlediska přesnosti předpovědí jsou jejich zdroje. Například mnozí uživatelé, žijících v pohraničních oblastech, raději používají aplikace, čerpající z meteorologických dat sousedních států. Podobně v podhůřích někdy vycházejí nejpřesněji předpovědi jednoho konkrétního programu.

V tomto směru je tedy dobré zabývat se otázkou, z jakého zdroje ta která aplikace vlastně čerpá. Například česká Klara od vývojářského studia Androworks vychází z dat Norského meteorologického institutu, jež má také svůj vlastní (subjektivně graficky méně zdařilý) program Yr.no. Podobně je na tom celá řada dalších aplikací, jež v Obchodě Play najdete.

Jak sledujete předpověď počasí?Jak sledujete předpověď počasí?

Pokud tedy chcete mít alespoň částečnou jistotu, že vás aplikace pro předpovídání počasí nezklame, určitě je dobré věnovat jejímu výběru nějaký čas. Ideálně si zkuste poznamenávat, co jednotlivé programy slibovaly a jaká byla následná realita. Pak stačí zjistit zdroj, ze kterého daná aplikace čerpá, a následně se rozhlédnout, jestli ho nevyžívá ještě nějaká další – třeba graficky příjemnější.

S jakou aplikací sledujete předpověď počasí?

Dostáváme se k anketní otázce tohoto kola Víkendové hlasovačky a diskuze. Zní prostě a jednoduše: s jakou aplikací sledujete předpověď počasí? Pokud používáte více programů, hlasujte pro ten, se kterým jste nejvíce spokojeni.
[gravityform id=”254″ title=”true” description=”true” ajax=”true”]
V diskuzi pod článkem se pak můžete podělit o své zkušenosti v tomto směru. Napište nám, jaké aplikace jste dosud vyzkoušeli, čím vás zaujaly a čím naopak zklamaly. Můžete se také rozepsat o výhodách a přednostech programu, pro který jste hlasovali.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda používáte v aplikacích a/nebo systému tmavé grafické téma. Do uzávěrky se do ankety zapojilo 130 respondentů a výsledky dopadly poměrně jednoznačně.

Výsledky ankety Používáte tmavé grafické téma?Výsledky ankety Používáte tmavé grafické téma?

Tmavé grafické téma přinejmenším naši čtenáři očividně preferují – celých 63 % ho používá všude, kde to jde. Dalších 11 % ho pak má alespoň v několika aplikacích, což máme celkem 74 % hlasujících. Proti tomu 9 % tmavou grafiku téměř nepoužívá a 17 % ji nepoužívá vůbec,

Jak sledujete předpověď počasí?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (56)