Aplikace Phound! od Kaspersky Lab najde váš ztracený telefon
![kaspersky ico kaspersky ico](https://www.svetandroida.cz/media/2015/05/kaspersky_ico.jpg)
Reklama
Ztratili jste nebo vám byl odcizen telefon? Pokud je připojený k síti a Internetu, pak máte určitou šanci na opětovné shledání! S příslušnou aplikací můžete zjistit polohu, zablokovat přístup, spustit alarm, nebo provést kompletní vymazání obsahu zařízení. Jednou z mnoha alternativ je Phound!, za kterým stojí známá firma na poli kybernetické bezpečnosti – Kaspersky Lab.
Co Phound! slibuje?
Vývojáři z renomované společnosti Kaspersky Lab jsou v popisku aplikace poměrně struční. Na prvním místě zdůrazňují skutečnost, že jejich program, který vám pomůže s nalezením ztraceného mobilu, poskytují zcela zdarma, což je jistě sympatické. Kromě vyhledání nabízí také možnost spuštění hlasitého alarmu a vzdálené uzamčení. Seznam nabízených funkcí a schopností v bodech:- Uzamknutí a vyhledání – snadno a rychle zablokuje přístroj, čímž zabrání neoprávněnému přístupu. Následně můžete zařízení lokalizovat na mapě s pomocí GPS, okolních Wi-Fi či základnových stanic mobilní sítě.
- Podívejte se na zloděje či nálezce – můžete vzdáleně vyfotit podezřelého nebo jeho okolí fotoaparátem telefonu.
- Alarm – hlasité zvukové upozornění, které se aktivuje i v případě, kdy je zařízení v tichém režimu.
- Vymazání obsahu zařízení – odstranění citlivých informací a veškerých osobních údajů, včetně kontaktů, zpráv a fotografií.
Jak Phound! funguje v praxi?
Aplikaci ve verzi 1.0.1.235 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.0.2 Lollipop. Trochu nás překvapila velikost instalačního balíčku – 17 MB je na aplikaci pro Android přeci jen poměrně hodně. Při prvním spuštění se zobrazí průvodce, který vysvětlí, k čemu aplikace slouží a jak se ovládá.- Průvodce aplikací
- Průvodce aplikací
- Přihlášení k účtu
- Registrace účtu
- Přidělení oprávnění správce zařízení
- Přidělení oprávnění správce zařízení
- Přidělení oprávnění správce zařízení
- Upozornění na nekompatibilitu
- Účet je nutné aktivovat
- Funkce aplikace Phound! jsou aktivní
- Funkce aplikace Phound! jsou aktivní
- Aktivace účtu
- Výběr země a jazyka
- Rozhraní webové aplikace
- Rozhraní webové aplikace
- Lock & Locate – provede vzdálené uzamčení telefonu či tabletu s možností odeslání zprávy na displej. Poté, co dojde k tomuto opatření, následuje zjištění polohy a její zobrazení v mapových podkladech Google. Jedním krokem tak přístroj zabezpečíte před neoprávněnou manipulací, informujete případného nálezce a ještě zjistíte, kde se nalézá. Na obrazovce zařízení se pak zobrazuje uživatelem zadaná zpráva a odemčení zařízení je možné pouze s kódem, který se dozvíte na webu v sekci Secret code.
- Uzamčení zařízení
- Poslání zprávy na displej
- Zobrazení polohy telefonu
- Uzamčené zařízení
- Odemknutí zařízení
- Odemknutí zařízení
- Alarm – opět jako první provede vzdálené uzamčení zařízení. Následně rozezní zvuk, který by měl být slyšet i v případě, kdy je telefon či tablet v tichém nebo prioritním režimu.
- Mugshot – i v tomto případě dojde v první řadě k zablokování zařízení. Podle popisku by mělo dojít k pořízení fotografie předním fotoaparátem telefonu. Během záměrně neúspěšného pokusu o odemknutí zařízení obrazovka viditelně poblikávala, za několik okamžiků jsme ve webovém rozhraní mohli vidět kýžené snímky.
- Wipe All Data – kompletní smazání všech informací, aplikací a dat z telefonu. Tento krok nelze po potvrzení vrátit a přijdete jím i o možnost vzdálené správy zařízení.
- Wipe Personal data – smaže osobní data ze zařízení.
- I po deaktivaci zabezpečení je vyžadováno zabezpečené odemykání
- I po deaktivaci zabezpečení je vyžadováno zabezpečené odemykání
- I po deaktivaci zabezpečení je vyžadováno zabezpečené odemykání
Resumé
Celkově vzato asi není na škodu zajistit svůj telefon či tablet více způsoby a kromě Správce zařízení Android od Googlu přidat ještě nějakou alternativu. Phound! od Kaspersky Lab nabízí proti řešení od vyhledávacího giganta jen možnost pořízení fotografie fotoaparátem zařízení, což může být užitečná, nikoli ale zásadní funkce. Uživatelské prostředí webového rozhraní je jednoduché, přehledné, snadno pochopitelné, nicméně ocenili bychom jeho lokalizaci do češtiny, kterou má Správce zařízení Android zmáknutou na jedničku. Za asi největší chybu považujeme zablokování odemykání obrazovky zabezpečeným způsobem, které není možné uživatelskou cestou jednoduše změnit. S podobným problémem se, soudě z reakcí v Obchodě Play, potýkají i další uživatelé. V tomto případě jsme museli řešení najít na webu. Není složité – v sekci Zabezpečení v části Úložiště pověření klepnete na Vymazat pověření. Pak již lze zvolit jako zámek obrazovky Tažením nebo Nic. Pokud pomineme výše probíranou chybu, pak se nám Phound! docela líbil, především díky přívětivému uživatelskému rozhraní. V oblasti ochrany našich mobilních zařízení se ale raději dále budeme spoléhat na Cerberus, který je sice placený, ale nabízí výrazně širší paletu funkcí. Hledáte-li alternativu, za kterou nemusíte platit, doporučíme celkem spolehlivého a ověřeného Správce zařízení Android, případně můžete zkusit právě Phound!. Phound! si dosud stáhlo jen něco přes deset tisíc uživatelů a jeho průměrná známka v Obchodě Play je 3,8. 17 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 3.0 a vyšším.O autorovi
Karel Kilián
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi
Mohlo by vás zajímat
![samsung find aplikace](https://www.svetandroida.cz/media/2024/01/samsung-find-aplikace-360x237.jpg)
Máte Samsung? Hned si stáhněte tuhle novou aplikaci, může vám zachránit mobil, sluchátka i hodinky
Jakub Kárník
30.1.2024
![hackeři Lazarus](https://www.svetandroida.cz/media/2024/10/hackeri-lazarus-360x237.webp)
Severokorejští hackeři využili chybu v Chromu a vytvořili falešnou hru
Jana Skálová
28.10.2024
![najdi moje zařízení Google Find my device vypnutý vybitý mobil telefon Android 14](https://www.svetandroida.cz/media/2023/04/najdi-moje-zarizeni-google-find-my-device-vypnuty-vybity-mobil-telefon-android-14-360x237.jpg)
Hurá! Funkce "Najdi moje zařízení" vypátrá i vybitý a vypnutý mobil
Marek Houser
7.4.2023