Aplikace do nepohody aneb když “chčije a chčije”
- Články
- Petr Mišák
- 24.3.2014
- 18
Po delší době nás pochmurné a deštivé počasí donutilo vzdát se outdoorových aktivit a zavřelo nás doma nebo v práci. Co naděláme? Větru a dešti zatím neporoučíme, a tak se musíme zabavit jinak. “Chčije a chčije” – i touto filmovou hláškou by se dalo označit venkovní počasí, které na dobré náladě příliš nepřidá. Ale nevěšte hlavu, v redakci jsme pro vás připravili pár aplikací do nepohody, které poradí, zabaví, ale i zvednou náladu. Dneska ráno jsme se každého redaktora zeptali, jakou aplikace do nepohody použil, a tady máte naše tipy.
Rychlé tipy na aplikace do nepohody od redaktorů Svět Androida
Kdy přestane pršet?
Předpovídat počasí se člověk snaží snad už od dob, kdy se mu zachtělo létat. Těžko říct, co z toho se mu daří lépe, ale nepopíratelným faktem je, že předpověď počasí ovlivňuje naše každodenní životy. Díky výkonným počítačům a chytrým telefonům se již nemusíme spoléhat na vrtochy zelené žáby rosničky, ale dokážeme s větší či menší přesností předvídat počasí i na několik dnů dopředu. Jak nejrychleji zjistit aktuální počasí ve vaší oblasti kromě vystrčení hlavy z okna, nebo telefonátu na místní meteorologickou stanici :)? No přece pomocí vašeho chytrého telefonu. Výhodou je, že se dozvíte nejen aktuální počasí, které výrazně ovlivní váš outfit, ale také předpověď na několik hodin, popřípadě dní dopředu. Jako první do seznamu “aplikace do nepohody” jsme vybrali:
Widget zprávy a počasí
Ve většině Android telefonů najdete widget s názvem “zprávy a počasí”. Jak už název napovídá, kromě aktuálních zpráv ze světa vám prozradí aktuální počasí i s výhledem na několik dní. Možná jste ale nevěděli, že když se widgetem počasí proklikáte hlouběji, podělí se s vámi jak o informace o teplotě, tak i o vlhkosti vzduchu po celý den. Z toho můžete odhadnout, kdy právě tam u vás přestane pršet. Aplikaci do nepohody doporučil Petr Mišák.
Mezi další aplikace do nepohody, které bychom vám mohli doporučit, jsou: Meteor, neboli Aladin (Matěj Machytka, Tomáš Očadlý), Go weather (Radek Tesař).
Bardbarian Trailer
Být v kontaktu je důležité
Sociální aplikace dnes již bohužel, nebo snad bohudík, do jisté míry nahrazují sociální kontakt a udržují komunikaci mezi lidmi. Když tedy nehodláte vyrazit do hospody, nebo vašeho oblíbeného fitka, kontakt s vašimi blízkými, známými i neznámými můžete udržovat pomocí sociálních sítí. Další aplikaci do nepohody, kterou doporučil Tomáš Očadlý a dnes již použil je Google+. Přidá se k němu Petr Mišák a věřím, že i mnoho z vás. Mezi aplikace bez které naše redakce neudělá ani krok, je Hangouts, konkrétně hromadný Hangouts v textové podobě, který nám umožní být neustále v kontaktu s ostatními členy redakce. Věděli jste, že novinky a zákulisní informace ze Světa Androida můžete sledovat hned na několika sociálních sítích (Facebook, Google+, Twitter)? Už jste si nás přidali do oblíbených?
Jmenovitě aplikace, které jsme dnes již použili:
Aladin, Google+, Fitbit, Viber, WhatsApp, Real Racing 3, Facebook, aplikace SvětAndroida, Hangouts, Dolphin Browser, Google Now, Sygic, Tapatalk, GMail, Nike+, Instagram, Google Chrome, Pubtran, Google Keep, Sleep as Android, Bardbarian
Věříme, že pár redakčních typů na aplikace do nepohody, které jsme pojali s trochou nadsázky, vám budou k užitku. Pokud ne, tak věříme, že alespoň pobaví. Záměrně jsme do článku nedávali všechny aplikace a nechali tak prostor pro vás.
Jaké aplikace jste dnes v tomto nečase použili vy a proč?
Jak Petr Mišák poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává… více o autorovi
Komentáře (18)
Přidat komentář