TOPlist

Aplikace My Device: Ví o vašem telefonu vše, co potřebujete znát. Zdarma a bez reklam

My Device

Dnešní mobilní telefony v sobě ukrývají výkonný hardware a nepřeberné množství senzorů a jiných komponent. Potřebujete přesně vědět, jaký hardware je uvnitř vašeho telefonu? Aplikace My Device vám s tím pomůže.

Aplikace My Device: Kompletní informace o telefonu ihned po ruce

Samotný telefon toho o útrobách příliš neřekne a zpravidla se dozvíme jen opravdu základní informace. Pokud uživatelé nechtějí pátrat složitě po informacích na internetu, ale chtějí znát informace o svém telefonu s větší jistotou, hodí se jim podobná aplikace. My Device nepřináší téměř nic nového – stejně jako jiné aplikace se snaží prozradit nám co nejvíce informací o telefonu. Oceňujeme však její podobu a jednoduchost.

Moderní, čisté a přehledné prostředí

Prostředí aplikace My Device se nese v moderním duchu – ihned po spuštění se dozvíme základní informace, další možnosti můžeme volit skrze vysouvací menu z levé strany. Každá položka má navíc i své vysvětlení, pokud by si člověk nebyl jist.

Aplikace My Device nám dá informace o:

  • procesoru (čipu),
  • paměti,
  • baterii,
  • OS,
  • senzorech,
  • aplikacích,
  • funkcích a další.

Informace o hardwaru

V sekcích CPU, Battery, Memory a Network lze zjistit základní informace o hardwaru v telefonu. Spoustu lidí zajímá, jaký je zde použit čip (procesor), kolik má jader, jakou má telefon paměť, jak je obsazena či v jakém stavu je baterie. Všechny tyto informace lze velice přehledně najít právě v těchto sekcích. Nutno podotknout, že My Device nejde v tomto případě úplně do hloubky a frekvence jednotlivých jader či použitý grafický čip jsme zde nenašli. Na druhou stranu zobrazí opravdu to nejdůležitější.

Informace o senzorech

Velkou zajímavostí je soupis senzorů, kterými telefon disponuje. Člověk může být opravdu překvapen, kolik různých veličin telefon zaznamenává. Ať se jedná o senzor osvětlení, rotace, barometr, infračervený port či snímač otisků prstů. To vše aplikace My Device prozradí a navíc nám ukáže i aktuální hodnoty z každého senzoru. Tato část se může hodit pro zjištění, co vše telefon umí, ale i jako test, zda pracují dané senzory správně.

Informace o funkcích a aplikacích

Zajímavou záložkou je Features, která se snaží odpovědět na otázku, jaké všechny funkce telefon má. Zde se zobrazí například infraport, Wi-Fi Direct, NFC, USB OTG, čtečka otisků prstů a další. My Device dokáže zobrazit i seznam nainstalovaných aplikací, které dělí do záložek User a System. V tomto případě se však jedná o pouhý výpis bez dalších možností či informací.

Jednoduchá, zdarma a bez reklam

Umí toho My Device více než třeba známý CPU-Z či Aida64? Nejspíše ne a některé informace naopak nejdou tolik do hloubky. Tato aplikace nás ale zaujala především svou jednoduchostí a přehledností, oceňujeme také část věnovanou senzorům. Aplikace je ke stažení zdarma, neobsahuje reklamy a v telefonu zabírá jen okolo 4,5 MB. Proč ji nezkusit?

My Device
My Device
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)