Zpravodajský server The Wall Street Journal přinesl rozhovor s viceprezidentem pro vývoj v Googlu, Andy Rubinem. Přinášíme to nejzajímavější. Andy Rubin se v rozhovoru kolem systému Android dotknul hned několika ožehavých témat.
V rámci plánovaných aktualizací systému Android Rubin zmínil, že cílem budoucích verzí systému bude integrovat velké množství prvků sociálních sítí. Pro představu, uživatel telefonu by mohl u příchozího hovoru vidět nejen fotku a jméno volajícího, ale také například jeho poslední status na Facebooku.
Ohledně aktualizací Robin prozradil také název budoucích upgradů. Jednotlivé upgrady totiž představuj různé sladkosti. Google v tomto směru hodlá pokračovat i nadále. Systém pojmenování je jednoduchý, jde o abacedně seřazené názvy, jako tomu bývá například u systému označování tornád. Komplexní upgrady, které má Android před sebou, tak po Cupcake a chystaném Donut (Android 2.0) ponesou názvy Eclair a Flan.
V rozhovoru se dostalo místo také na ohlášený operační systém Googlu pro počítače – Google Chrome. Ten by neměl přímo konkurovat Androidu, který bývá nasazován například na netbooky a tablety. Oba systémy by měly být zaměřeny na různé použití. Očekává se, že Google Chrome a jeho funkce budou primárně zaměřeny na maximální využití internetu v počítači. Ovšem je takřka jisté, že oba systémy Googlu budou mít k sobě blíž než velmi blízko.
Co se týká Android Marketu, ten by se měl do budoucna dočkat více metod pro placení za aplikace. V současnosti lze za aplikace platit pouze pomocí služby Google Checkout. Rubin dále potvrdil, že ještě letos očekává na trhu 15-20 zařízení se systémem Android, přičemž údajně na vlastní oči již viděl celkem 18 zařízení s fungujícím systémem Android. Andy Rubin také připomněl známou ideu, a sice že Android není stavěn pro použití jen v mobilních telefonech, ale lze jej provozovat i na jných zařízeních. V budoucnu by se systém mohl objevit ve fungujících robotech, GPS terminálech nebo domácích spotřebičích jako jsou lednice.
Zdroj: WSJ.com
Komentáře (4)
Přidat komentář