TOPlist

Aplikace Agent v kapse pomůže dětem v nouzi

Aplikace-Agent-v-kapse-pomůže-dětem-v-nouzi

Otázku, zda by dítě mělo mít chytrý telefon, případně od kolika let, v tomto článku řešit nemíníme. Určitě ale můžeme doporučit instalaci aplikace Agent v kapse, která může vašemu potomkovi pomoci v nepříjemných situacích.

Obsah článku

Co je Agent v kapse?

Agent v kapse je projekt České televize, který na obrazovkách můžete vídat od začátku tohoto roku i v online archivu. Podle popisku na stránkách pořadu v této aplikaci najdete nejen rady a tipy, co si počít v úzkých, ale také například nahrávky pro předstírání telefonátu s drsným tátou nebo výrazné alarmy pro případ ohrožení. Václav Jílek pak v rámci televizního pořadu, vysílaného na stanici Déčko, radí dětem, co mají dělat, když se například ztratí v lese, nebo jak se chovat v případě bouřky. Všechny rady, tipy a triky a ještě něco navíc v podobě užitečných nástrojů pak najdou děti v aplikaci pro OS Android.

Pořadem Agent v kapse provází Václav Jílek Pořadem Agent v kapse provází Václav Jílek

Mezi základní funkce a vlastnosti patří:

  • Databáze rad pro složité situace, pro které Agent nabízí řešení.
  • Uložení kontaktů na blízké osoby.
  • Simulované volání, imitující hovor s otcem.
  • Nepříjemné zvuky a alarmy pro zastrašení a případně přivolání pomoci.
  • Funkce baterky s možností blikání a vysílání signálu SOS.

Jak Agent v kapse funguje v praxi?

Instalační balíček je sice poměrně velký (přes 60 MB), což je ale dané tím, že obsahuje všechny multimediální materiály, aby mohl fungovat i bez připojení k Internetu či v oblastech bez signálu.

Po prvním spuštění aplikace upozorňuje na nutnost vyplnit profil (jméno, ulice, město, PSČ) a uložení kontaktů na důležité osoby (typicky rodinné příslušníky). Hlavní obrazovka aplikace pak nabízí řešení různých problémů a situací, které jsou rozděleny do čtyř kategorií: problémy doma, ve škole, venku, nebo osobního rázu.

Dítě se pak postupně na základě výběru z několika variant dostane k řešení konkrétního problému, které si může buď přečíst, nebo poslechnout. Zpravidla je také součástí řešení možnost zavolat na kontakty uložené v aplikaci, tísňovou linku či linku důvěry. Sada nástrojů se liší podle situace – v některých případech je nabízeno jen volání linku 112, v jiných například hovor rodičům či simulovaný hovor.

V postranní nabídce pak najdou dětští uživatelé všechny poskytované funkce. Kromě kontaktů a telefonního seznamu vybraných institucí je tu například Baterka, kterou lze svítit, blikat, nebo “vyblikávat” signál SOS v morseovce. V sekci Alarm jsou připraveny tři zvuky: rozzuření psi, siréna a vyděšený křik. Konečně Simulovaný hovor slouží především k tomu, aby dítě odradilo případnou nežádoucí osobu hraným hovorem s rodičem.

Resumé

A to je z hlediska funkcí vše. Nutno konstatovat, že aplikace je graficky pěkně provedená a koresponduje s vizuálním stylem celého pořadu Agent v kapse. Určitě může pomoci dětem s řešením některých situací, ve kterých se mohou obrátit například na linku bezpečí, tísňové číslo či jinou instituci. Předpokládáme, že funkčnost se bude rozšiřovat s dalšími aktualizacemi. Ohlasy z řad dětských uživatelů jsou v převážné většině velice pozitivní.

Aplikace Agent v kapse je v Obchodě Play od začátku ledna a za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací, díky čemuž se vyšplhala do “top 20” nejlepších nových aplikací v Obchodě Play. O dosavadní spokojenosti svědčí pěkná průměrná známka 4,6. Instalační balíček velký 63 MB lze použít na zařízeních s Androidem 4.3 a novějším.

Agent v kapse
Agent v kapse
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)