TOPlist

Jak posloucháte hudbu: MP3, nebo streamování? (Víkendová hlasovačka)

Sdílejte:
Karel Kilián
Karel Kilián
25.1.2020 06:00
Ikona komentáře 37
Jak posloucháte hudbu: MP3, nebo streamování? (Víkendová hlasovačka)
Chytré telefony dokážou zastat celou řadu funkcí – mimo jiné hravě zvládnou roli přenosného přehrávače. Posluchači mají na výběr z celé řady zdrojů, a právě to bude otázkou dnešní Víkendové hlasovačky a diskuze. Budeme se ptát, zda posloucháte hudbu z lokálně uložených souborů, nebo dáváte přednost streamování.

Obsah článku

Výhody poslechu z lokálních souborů

Dnešní telefony již běžně mají interní paměť s kapacitou v řádu gigabajtů, kterou lze v některých případech dále rozšiřovat paměťovými kartami formátu microSD. Pokud se tedy spokojíte s úspornějším formátem MP3, můžete v mobilu nosit třeba kompletní audiotéku. Příznivci kvalitního zvuku zase ocení bezztrátové formáty zvukových souborů.
Jak posloucháte hudbu: MP3, nebo streamování?

Jak posloucháte hudbu: MP3, nebo streamování?

Největší výhodou lokálně uložených souborů je především možnost poslechu hudby bez nutnosti mít telefon připojený k internetu. Ušetříte tak často poměrně značně omezený FUP, který by v některých případech postačoval k poslechu několika mála písniček. Dalším nesporným kladem tohoto řešení je fakt, že si do telefonu nahrajete jen ty skladby, které se vám líbí. Vy sami tak budete rozhodovat o tom, co a kdy budete poslouchat. Zejména u okrajových žánrů či méně známých interpretů jde často o jediný možný způsob.

Výhody streamování

Jednou ze zásadních výhod streamování je možnost poslechnout si kdykoli cokoli. Máte náladu na romantickou rockovou baladu, nebo v daném okamžiku oceníte pořádný metalový nářez? Stačí si jen vybrat ze širokých katalogů hudebních služeb, jako je Hudba Google či Spotify.
Spotify je jedničkou ve streamování

Spotify je jedničkou ve streamování

Většina streamovacích služeb dnes nabízí nějakým způsobem omezenou variantu zdarma. Ta bývá vhodná především pro vyzkoušení. Předplatné, které odemkne další funkce a možnosti, nebývá drahé – Hudba Google Play přijde na 149 Kč měsíčně, Spotify Individual na 5,99 eur, což je zhruba 150 Kč za měsíc. V případě streamování musíte pochopitelně počítat s nutností internetového připojení. Naštěstí většina služeb tohoto typu umožňuje uložení písniček do mobilního zařízení a jejich následný poslech offline. Můžete si tak připravit muziku na Wi-Fi připojení a poté poslouchat i bez internetu.

Soubory, nebo streamování?

Dostáváme se k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze. Ta zní prostě: preferujete při poslechy hudby na mobilu lokálně uložené soubory, nebo dáváte přednost streamování? [gravityform id=“283″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“] V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat o tom, proč preferujete lokálně uložené soubory, nebo naopak streamování písniček z internetu. Jaké vidíte největší výhody a nevýhody vámi zvolené varianty?

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda chodíte s telefonem na záchod. Nutno uznat, že kontroverzní téma vyvolalo poměrně bouřlivé ohlasy, což se projevilo i na počtu hlasujících, kterých nakonec bylo 167.
Chodíte s telefonem na záchod?

Chodíte s telefonem na záchod?

Výsledky nakonec nejsou velkým překvapením – 53 % respondentů chodí s telefonem na záchod prakticky vždy a dalších 29 % alespoň někdy. Proti nim je jen 16 % hlasujících, kteří na záchod s telefonem nechodí vůbec.

O autorovi

Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi

Karel Kilián
Sdílejte: