TOPlist

9 atraktivních smartphonů s vyměnitelnou baterií

vymenitelne baterie

Chytrých telefonů s uživatelsky vyměnitelnou baterií je na trhu čím dál méně. Pro značnou část uživatelů se přitom jedná o důležitou vlastnost, která ovlivňuje rozhodování při výběru nového smartphonu. Vybrali jsme pro vás proto několik zajímavých telefonů ze všech cenových kategorií, které uživatelsky vyměnitelnou baterií stále disponují.

Má vyměnitelná baterie ještě smysl?

Než se přesuneme k samotným tipům na telefony s vyměnitelnou baterií, zkusíme si nejdříve odpovědět na otázku, jaký má vyměnitelná baterie vůbec smysl či proč od jejího použití výrobci čím dál častěji ustupují.

  • Snadná výměna staré baterie: Baterie se postupem času opotřebovávají a ztrácí tak svou kapacitu, kvůli tomu vám telefon naráz na plně nabitou baterii nevydrží 2 dny jako v době, kdy byl nový, ale jste rádi, že s ním vydržíte do večera. Život vaší baterie můžete prodloužit dodržováním několika zásad, i přesto však dříve či později potká všechny baterie stejný osud. Dobrou zprávou je, že současné baterie zpravidla nemají problém vydržet bez výraznějšího poklesu své kapacity 2 i více let. Výhoda uživatelsky vyměnitelné baterie je tedy zjevná – pokud původní baterie doslouží, není nic jednoduššího, než koupit baterii novou a doma ji během pár vteřin vyměnit.
  • Vyjímatelná baterie jako prostředek k restartu telefonu: Bohužel se čas od času stane, že si telefon postaví hlavu a zasekne se. První věcí, kterou člověk v takovéto situaci udělá, je restart, který velmi často problém vyřeší. Možná namítnete, že každý telefon s Androidem lze restartovat výrobcem definovanou kombinací stisku hardwarových tlačítek (zpravidla napájecí tlačítko + volume). Tyto kombinace však často méně znalí uživatelé neznají a navíc může dojít k situaci, kdy ani tato metoda telefon nerestartuje. S vyměnitelnou baterií podobná situace nehrozí.
  • Stálá zásoba energie kdekoli: Poslední výhoda vyměnitelné baterie je v době, kdy jsou powerbanky velmi rozšířené a poměrně dostupné trochu diskutabilní. Někteří uživatelé totiž například na delší túry v přírodě rádi nosí druhou, plně nabitou baterii. Jakmile tak dojde telefonu „šťáva“, není nic jednoduššího, než baterii vyměnit a během pár vteřin máte opět plně nabitý telefon.

Oproti tomu však existuje hned několik pádných argumentů, proč mít raději telefon s nerozebiratelnou konstrukcí a tím pádem nevyměnitelnou baterií. Všechny se přitom opírají o konstrukční a designové argumenty. V první řadě může být telefon s nerozebiratelnou konstrukcí podstatně tenčí, což je parametr, za kterým se v dnešní době žene většina výrobců. V řadě druhé je pak nerozebiratelná konstrukce obvykle pevnější a nemá takové tendence ke kroucení či vrzání.

Nyní však již přejděme k samotným telefonům, které jsme pro vás vybrali.

LG G5

Jihokorejské LG je jednou z posledních bašt telefonů s vyměnitelnou baterií a celé řady modelů se jí nehodlá jen tak snadno vzdát. S novou, modulární vlajkovou lodí LG G5 navíc přišlo s poměrně unikátním způsobem výměny baterie přes odnímatelnou bradu přístroje. LG G5 je vlajková loď se vším všudy a nabídne tak špičkový výkon spolu s celou řadou zajímavých funkcí. Vedle již zmíněné modularity tak zaujme například čtečkou otisků prstů na zádech, nebo dvojicí fotoaparátů přičemž jeden z nich nabídne větší úhel záběru než lidské oko.

LG-G5-konstrukce-4

Na příchod LG G5 na náš trh si bohužel ještě budeme muset počkat, pokud však oželíte druhý fotoaparát na zádech, čtečku otisků prstů a modulární design, jsou velmi zajímavou volbou také předchůdci v podobě modelů LG G3 a LG G4. Oba tyto povedené smartphony nabídnou uživatelsky vyměnitelnou baterii a na našem trhu je navíc můžete zakoupit za poměrně příznivé ceny okolo 10 tisíc Kč za novější G4 a 7,5 tisíc Kč za starší, ale pořád velmi solidně vybavené LG G3.

[aps_product_sz id=“382579″]

LG V10

Opomenout nesmíme další velmi zajímavý model jihokorejského LG. Model LG V10 jsme již stihli prověřit v naší recenzi. Ani LG V10 není v otázce výkonu žádným ořezávátkem, byť do výkonu výše zmíněného LG G5 mu ještě kus chybí. Vynahrazuje to však například sekundárním displejem pro zobrazování nejrůznějších zkratek a notifikací nebo odolnou konstrukcí, splňující vojenský standard MIL-STD810G. Vyjímatelná baterie má v tomto případě kapacitu 3000 mAh. LG V10 na našem trhu v současnosti seženete za cenu okolo 15 tisíc Kč.

LG-V10-konstrukce-pohled-zepředu-1

[aps_product_sz id=“373621″]

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 5 se na náš trh oficiálně nikdy nedostal, a tak je u nás aktuálním zástupcem této řady již starší, nicméně stále velmi zajímavě vybavený, Galaxy Note 4. Ani zde si rozhodně nebudete stěžovat na nedostatek výkonu a jako bonus navíc dostanete 5,7″ SuperAMOLED displej s QHD rozlišením spolu s dotykovým perem Samsung S Pen. Samsung bohužel upouští od rozebíratelných konstrukcí a Galaxy Note 4 je zřejmě nadobro posledním zástupcem této řady u nás, který uživatelskou výměnu baterie umožní. Ta má v tomto případě kapacitu 3 220 mAh. I přes svoje relativní stáří si však Samsung Galaxy Note 4 drží cenu poměrně vysoko, a to na 14 000 Kč.

samsung-galaxy-note-4-predni-strana-displej-5

[aps_product_sz id=“368490″]

Samsung Galaxy S5

Když už jsme tu měli Galaxy Note 4, nesmíme opomenout ani telefonem Galaxy S5, který byl pro změnu posledním modelem řady Galaxy S s vyměnitelnou baterií. Byť se jedná o již 2 generace starý model, celé řadě uživatelů zajisté ještě dokáže velmi dobře posloužit. Vedle stále poměrně slušného výkonu se můžete spolehnout například na přítomnost čtečky otisků prstů, senzoru srdečního tepu nebo voděodolnosti, která není u telefonů s rozebíratelnou konstrukcí zrovna obvyklá. Použitá baterie má kapacitu 2800 mAh. Na našem trhu seženete původní Galaxy S5 už jen u několika prodejců, a to za cenu okolo 9 tisíc Kč. Za cenu okolo 8 tisíc Kč se u nás však běžně prodává inovovaný, i když v některých směrech hůře vybavený Samsung Galaxy S5 Neo.

samsung-galaxy-s5-predni-strana

Asus ZenFone 2 Selfie

Nenechte se zmást názvem, tento telefon rozhodně není jen pro selfie maniaky. Ve skutečnosti se jedná o poměrně slušně vybavený model střední třídy s 5,5″ FullHD displejem, osmijádrem Qualcomm Snapdragon 615, 3 GB RAM a 32GB úložištěm. Vedle primárního 13MPx fotoaparátu doplněného o laserové ostření telefon nabídne také fotoaparát o stejném rozlišení a rovněž laserovým ostřením na přední straně. Baterie zde nabídne kapacitu 3 000 mAh. Cena na našem trhu se pohybuje okolo 8 tisíc Kč.

zenfone-selfie-front-1

Lenovo Vibe K5 Plus

Jedním z důkazů, že se čas od času najde i úplně nový model s vyměnitelnou baterií, budiž velmi zajímavý smartphone Lenovo Vibe K5 Plus. Telefon zaujme například 5″ FullHD displejem, chipsetem Qualcomm Snapdragon 616, 2 GB RAM a 16 GB úložištěm. Použitá baterie pak disponuje kapacitou 2750 mAh. Telefon se na našem trhu zatím oficiálně neprodává, ale někteří prodejci jej již zařadili do předprodeje za velmi lákavou cenu 5 500 Kč.

222201620008AM_635_lenovo_vibe_k5_plus

[aps_product_sz id=“377738″]

Acer Liquid Z630S

Také Acer má ve své nabídce potenciálně zajímavý smartphone s vyměnitelnou baterií. Liquid Z630S se na našem trhu prodává za 5 400 Kč a přitom dokáže svou výbavou poměrně příjemně překvapit. Mezi hlavní lákadla tohoto smartphonu patří především 3 GB operační paměti RAM a pak také uživatelsky vyměnitelná baterie s kapacitou 4000 mAh. Zbylá výbava zahrnuje například chipset nižší střední třídy MediaTek MT6753 nebo 5,5″ HD displej.

Acer-smartphone-Liquid-Z630S-Black-gold-main

[aps_product_sz id=“382856″]

Xiaomi Redmi Note 2

Další, již starší, nicméně stálé velmi solidně vybaveným modelem s vyměnitelnou baterií je Xiaomi Redmi Note 2. Ve výbavě Redmi Note 2 se nalézá například 5,5″ FullHD displej, nebo poměrně výkonný chipset MediaTek Helio X10. Tento model se na náš trh dováží neoficiálně a prodává ve verzi s 16 nebo 32GB úložištěm rozšířitelným o microSD karty. Jeho cena se přitom pohybuje okolo 4 500 respektive 5 5000 Kč. Škoda jen toho LTE. Baterie má v tomto případě kapacitu 3060 mAh.

Redmi-Note-2-4

[aps_product_sz id=“368510″]

Asus ZenFone 2 Laser

Náš dnešní výběr uzavírá další fotograficky zaměřený model od Asusu. Tentokrát se jedná o Asus ZenFone 2 Laser, který si vzal za cíl do nižší třídy přinést kvalitní fotoaparát. Na zádech telefonu tak naleznete stejnou sestavu 13MPx fotoaparátu a laserového ostření jako u výše zmíněného modelu ZenFone 2 Selfie nebo námi nedávno recenzovaného Asus ZenFone Max. Zbylá výbava sestávající z chipsetu Qualcomm 410 a 5″ HD displeje již tolik nezaujme, oceňujeme však přítomnost 2 GB RAM. Použitá baterie v tomto případě nabídne 2070 mAh. Asus si u nás za svůj dostupný telefon pro mobilní fotografy účtuje okolo 5 tisíc Kč.

Asus ZenFone 2 Laser - pohled zezadu

[aps_product_sz id=“368903″]

Zaujal vás některý z telefonů s vyměnitelnou baterií v našem výběru? Nebo vám zde nějaký chybí?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)