Facebook Messenger se stále zvětšuje a zvětšuje. Nové funkce přibývají neustále, mnoho z nich je ale poměrně dobře schovaných a většina uživatelů o nich ani nemusí vědět. Přinášíme hned několik skrytých funkcí v Messengeru, o kterých jste pravděpodobně nevěděli.
Nejlepší skryté funkce Facebook Messenger
V minulém roce jsme vám přinesli článek, kde jsme rozebrali 6 tipů a triků pro Facebook Messenger. Od té doby se ale chatovací služba od Facebooku posunula mnohem dále a umí mnohem více věcí. Pomalu se z Messengeru stává vlastní platforma, už dávno to není jen chat s přáteli. Všechny funkce, které si dnes ukážeme, fungují pouze v oficiální aplikaci Messenger. Lite verze nebo různé aplikace třetích stran nepodporují většinu těchto skrytých funkcí.
1) Desítky her přímo v Messengeru
Facebook již v minulosti hodně experimentoval s různými minihrami, jako jsou šachy, nebo jednoduchý basketbal. Ty se spouštěly přes speciální emoji. To už neplatí, protože v Messengeru najdete kompletní hry. V době psaní článku jich existuje několik desítek. A to od klasik, jako je PacMan nebo Space Invaders, až po mobilní hity posledních let jako je Cut the Rope 2.
Do nabídky s hrami se dostanete rovnou v chatu, kdy kliknete na znaménko plus a vyberete z menu hry. Případně přes hlavní menu, kde úplně dole vpravo vidíte ikonku gamepadu. Hry můžete hrát buď sami, nebo rovnou s přáteli. Většina her obsahuje i žebříčky, takže i když hrajete sami, tak stále můžete soutěžit s přáteli.
2) Jak proměnit Messenger ve Snapchat?
Už nějaký ten čas se ve Facebook Messengeru zobrazuje “Můj den”. Což je funkce, která byla poprvé představena ve Snapchatu jako Story. Díky této funkci můžete sdílet svůj den se svými přáteli. V nastavení si můžete nastavit i kteří lidé si fotografie nebo videa budou moct zobrazit. Přidat obsah do Mého dne můžete dvěma způsoby. Jednak přímo přes fotografování v Messengeru, kdy se vám nabídne možnost vložení mého dne, případně hned vedle souhrnů vašich přátel můžete kliknout na ikonku “Přidat do mého dne”.
Samozřejmě tato funkce je určena hlavně pro mladé. Hodně lidí tuto funkci vůbec nevyužívá a ani nechce. Je tu bohužel jedno mínus, funkce nejde z Messengeru nějak odstranit nebo skrýt. Jedinou možností jak “Můj den” skrýt, je nainstalovat starší verzi Messengeru, nebo třeba aplikace třetích stran. Tím ale zároveň přijdete o většinu z těchto nových či skrytých funkcí, které byly do Facebook Messengeru přidány v poslední době.
3) Messenger můžete plnohodnotně využívat i na webu
Pokud trávíte většinu času na počítači, nemusíte využívat stále jen obrazovku mobilu. Můžete použít přímo prohlížeč. Existují dva hlavní způsoby. Jednak přímo přes Facebook, kde je ale funkcionalita Messengeru omezená, tohle zná pravděpodobně každý. Pak ale také existuje webová stránka messenger.com, která se soustředí právě je na Messenger a nabízí většinu funkcí, které známe z mobilů.
4) Povídejte si s boty a získejte další informace
Facebook se jako jeden z prvních pustil ve velkém do podpory botů. Co to vlastně je? Jedná se o takové jednodušší chytré asistenty, kteří vám pomůžou rychleji získat informace, ale třeba také pobavit. Ukázkovým příkladem je například Movie Bot. Ten slouží k doporučování kvalitních filmů. Řeknete mu žánr, rok, jazyk apod. A on vám podle vašich kritérií nabídne několik zajímavých filmů. Ušetří vám tak čas a nemusíte se probírat různými databázemi a žebříčky.
Má to nicméně nevýhody. Boty si může vytvořit kdokoliv, proto i jejich kvalita kolísá. Seznam botů můžete najít například na stránce botlist.co, kde si je pak můžete i jednoduše propojit s Messengerem. Druhá nevýhoda může být pro někoho to, že k dorozumění s botem, je většinou potřeba anglický jazyk.
5) Velké emoji ikonky v chatu
Někdy nastane situace, kdy se klasická malá emoji ikonka nehodí a potřebujete ji pořádně zvýraznit. Stačí si jednoduše vybrat z menu emoji a držet prst. Čím déle prst podržíte, tím větší pak emoji bude. Nemůžete ale emoji zvětšit tak, aby byla přes celý chat, zabrání v tom animace roztřesení a pisklavý zvuk, tím se zároveň resetuje vybrané emoji. Zvětšení také funguje na “palec nahoru” (případně jiné ikonky) v pravém dolním rohu chatu.
6) Tajné a šifrované konverzace
Šifrované konverzace jsou již také nějaký ten čas dostupné v aplikaci, ale mnoho lidí o nich neví, protože funkce je poměrně hodně skrytá. Tzv. tajné konverzace využívají end-to-end šifrování. Komunikace pak probíhá výhradně mezi dvěma zařízeními, kde byla tajná konverzace aktivována. Aktivací se však v šifrovaném chatu omezí funkce Messengeru, například na synchronizaci můžete zapomenout, protože šifrovaný chat se váže pouze na jedno zařízení. Na ostatních jej neuvidíte, protože každé zařízení má unikátní šifrovací kód.
Tajné zprávy aktivujete například přímo v chatu s nějakou osobou. Vlevo nahoře máte ikonku “i”, která otevře podrobnosti o osobě se kterou chatujete. Zhruba uprostřed je nabídka “Přejít na tajnou konverzaci”. Po aktivaci již s osobou můžete psát šifrovaně. Klasický chat funguje samostatně. V šifrované konverzaci si můžete nastavit například po kolika vteřinách zmizí zprávy po zobrazení.
7) Ztišení konverzací
Máte zrovna nějakou důležitou schůzku nebo setkání a máte problém s tím, že vám kamarád neustále píše, anebo jste ve skupinové konverzaci, která vás “spamem” zrovna ruší? Není nic jednoduššího, než si tyto konverzace ztišit.
V seznamu se zprávami si vyberte kontakt nebo případně skupinovou konverzaci. Klepněte na ni prstem. V následující nabídce vyberte vpravo nahoře ikonku “i” pro nastavení a zde klepněte na ztišení konverzace. Vybrat se dá z nastavení ztišení na 15 minut, 1 hodinu, 8 hodin, celý 1 den anebo dokud ztišení opět nezapnete.
8) Sdílení polohy
Proč s někým sdílet svou pozici? Tato funkce se hodí například když máte někoho vyzvednout, bude vědět, že už jste blízko, případně pokud chcete nějakou osobu ujistit, že jste se bezpečně dostali do cíle cesty atd.
Sdílet polohu můžete tak, že v konverzaci klepnete na tlačítko + vlevo dole, vyberete položku Poloha a potvrdíte tlačítkem sdílet.
9) Messenger funguje i bez nutnosti mít Facebook účet
Pokud nemáte a nechcete mít Facebook, ale na druhou stranu jej má většina vašich přátel a chcete být s nimi v kontaktu přes Messenger, tak si nemusíte zakládat Facebook. Při prvním spuštění si stačí vybrat položku “Nejste na Facebooku” a poté stačí postupovat podle kroků na obrazovce. Namísto Facebook účtu se bude využívat telefonní číslo.
10) Automatické uložení fotografií do telefonu
Pokud často fotíte pomocí Messengeru, může se vám hodit funkce pro automatické ukládání fotografií, které pořídíte. Pokud tak budete chtít výslednou fotografii poslat znovu někomu jinému, můžete ji jednoduše najít v telefonu.
Pro aktivování stačí vstoupit do nastavení aplikace, vybrat položku Fotky a média a zde aktivovat “Po pořízení uložit”.
Kolik těchto funkcí ve Facebook Messengeru znáte?
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (4)
Přidat komentář