4 zajímavé tipy pro funkci Chytré karty On-Tap
- Návody
- Daniel Macho
- 26.5.2016
- 3
Mezi novější funkce Chytrých karet Google patří tzv. On-Tap – funkce, díky které je možné vyhledávat v podstatě cokoli, co je zobrazené na displeji vašeho smartphonu. Zatímco start této funkce byl ve světě doprovázen hlasitými fanfáry, praktičnost nakonec není zcela taková, jakou si Google představoval.
Na jednu stranu není čeština na seznamu podporovaných řečí, a jsou situace, kdy se nám vyhledávací karty hodí a hledání nám opravdu zjednoduší. Pak jsou tu ale také situace, kdy vyskočí pouze ty karty On-Tap, které jsou nám k ničemu. Pokud ale chcete funkce smartphonu využívat na maximum, angličtina vám nevadí či ji dokonce máte nastavenou a máte Android 6.0, ukážeme vám několik příkladů, jak funkci využít přesně k tomu, k čemu byla stvořena.
Tipy pro On-Tap
#1 Najděte si klip k právě hrající písni
Stalo se vám někdy, že jste poslouchali nějakou hudbu a někdo z přátel se zeptal, zda jste viděli i klip? Pokud ano a odpověď na otázku byla ne, pravděpodobně následovalo zdlouhavé a nepraktické hledání klipu na YouTube. A co kdybyste namísto toho v přehrávači podrželi tlačítko Home a následně vybrali kartu s názvem písně a dali ji vyhledat na YouTube jediným dalším kliknutím?
#2 Vytvořte si událost podle přijaté zprávy
Pokud vám váš šéf napíše, že ve středu v 10.00 máte meeting, za normálních okolností byste museli otevřít aplikaci kalendáře, najít si datum, čas a událost ručně vytvořit. Funkce On-Tap se postará o vše. Stačí vybrat kartu, která po zaznamenání zmínky o dni a času nabídne vytvoření události v kalendáři. Vše se vytvoří na základě informací ve zprávě. Vy už událost jen uložíte.
#3 Hledání recenzí výrobku
Odešla vám pračka a potřebujete rychle koupit novou? Nechcete se ale nechat oklamat vychvalujícími prodejci? Máte možnost podívat se na recenze. Jenže třeba u (nejen) praček, které mají často označení nezapamatovatelné, musíte jinak značku a model zkopírovat, otevřít vyhledávač, vložit a pak teprve vyhledat. Chytré karty On-Tap vám to opět zjednoduší. Jakmile v textu rozpoznají produkt, nabídnou vám ho vyhledat na webu.
#4 Rezervujte si místo v restauraci
Máte v telefonu aplikaci OpenTable? No dobrá, tohle využijete prozatím leda v zahraničí. Ale přeci. Pokud jste v zahraničí a máte nainstalovanou aplikaci OpenTable, mohou vám Chytré karty On-Tap pomoci s rezervací stolu. Zatímco vy jste na svém hotelu, zahraniční kolega se kterým se máte sejít vás žádá o zařízení rezervace v jistém podniku. Opět stačí dlouze podržet Home tlačítko a na základě zjištěných informací vám karty ukážou restauraci. Vy už jen ve spodní řádku naleznete ikonku aplikace OpenTable, pomocí níž skočíte rovnou do možností rezervace.
Závěrem
V tuto chvíli funkce On-Tap nefunguje v českém jazyce, takže většina uživatelů ji s největší pravděpodobností vůbec nevyužije. A když už si angličtinu nastavíte, jste limitování tím, že některé texty, které chcete rozpoznat musí být také v angličtině. Celkově je celá funkce pro nás zatím velmi omezená a zdaleka nám nenabídne tolik možností, jako uživatelům v jiných zemích. V tomto článku tak spíše pojednáváme o tom, jak jednoduše v principu může funkce fungovat – třeba se brzy dočkáme zajímavějšího použití v Česku.
Nenavádíme vás tedy k tomu, abyste svůj telefon přepínali do angličtiny. Vyzkoušet ji samozřejmě můžete, pokud vám angličtina problém nedělá. A pokud vyzkoušíte, dejte svůj názor vědět do komentářů.
Komentáře (3)
Přidat komentář