Jak extrémně ušetřit při nákupu z Číny? Opět se rozjíždí obří "svátek" slev
![1111 nakupni festival 2020 head 11.11 nákupní festival 2020 head](https://www.svetandroida.cz/media/2020/11/1111-nakupni-festival-2020-head.jpg)
Reklama
Nakupování produktů přímo v čínských obchodech je hlavně z hlediska úspory peněz velmi lákavá věc. Zboží je sice občas obtížné z široké nabídky dobře vybrat a ne vždy je zákazník úplně spokojený s kvalitou, ale tomu se vlastně nevyhneme ani u nás. Na čínských prodejních serverech přitom často najdeme i věci, které bychom v ČR či dokonce v celé Evropě ani nesehnali. Přiznejme si nicméně, že jde především o peníze. I na takových místech, která jsou proslulá stabilními nízkými cenami, se jednou za čas objeví velká slevová akce. Zapomeňte na extrémně zneužívaný Black Friday nebo všudypřítomné „flash sales“. My tu teď máme na mysli mnohem větší kalibr. Pro čínské obchody je zásadní tzv. „nákupní festival 11.11“ spjatý s datem 11. listopadu a ten nebude chybět ani v roce 2020. Původcem této slevové smršti je společnost Alibaba, která stojí za stejnojmenným portálem, platební bránou Alipay nebo obchodem AliExpress.
Začíná nákupní festival 11.11 2020
To, co začalo jako nápad pro jeden konkrétní obchod, vyrostlo v jednu z největších slevových akcí na světě. Dříve byla striktně svázána s datem 11. listopadu a zákazníci nemohli s nákupy moc otálet. Postupem času se ale z události stal několikadenní až několikatýdenní festival, který nabízí akční ceny v delším období a je omašlený i hrami o kupóny a dalšími prvky. Na pojem 11.11 Shopping Festival nyní narazíte u všech tří nejoblíbenějších (podle nás) čínských obchodů – AliExpress, Gearbest a Banggood.Už jste něco koupili v rámci akce 11.11? Co to bylo?
O autorovi
Marek Houser
Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… Více o autorovi