10 nejpodivnějších telefonů a tabletů s Androidem, které jste si mohli koupit
- Články
- Vašek Švec
- 13.7.2015
- 21
Operační systém Android je tu s námi již bezmála 7 let, za tu dobu se stal jasnou jedničkou mezi mobilními operačními systémy. Není se tak čemu divit, že se výrobci čas od času pokouší od své konkurence odlišit více než obvykle a dají tak, mnohdy možná nechtěně, vzniknout skutečným mobilním kuriozitám. Vybrali jsme pro vás 10 nejpodivnějších telefonů a tabletů s Androidem, které šlo běžně koupit.
Lenovo A588t
Na telefony s výklopnou konstrukcí, takzvaná “véčka” si zajisté velmi dobře pamatujete, jednu dobu byly velmi populární také u nás, po nástupu smartphonů však “véčka” prakticky vymizela. V Číně a Japonsku si však drží svou popularitu stále a tak má řada výrobců ve svém portfoliu stále několik modelů s touto konstrukcí, které se však ve většině dočkaly modernizace v podobě dotykového displeje a operačního systému Android na palubě. My jsme z této, poměrně slušné, nabídky “véčkových” telefonů vybrali Lenovo A588t, jelikož to nabídne ještě jednu specialitu – displej, který je možné přetočit až o 360°, díky čemuž ze zařízení vznikne na první pohled klasický smartphone.
Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Když Lenovo téměř před dvěma lety přišlo s první generací zajímavého tabletu s integrovaným válečkem pro umístění velké notebookové baterie a stojanem pro snazší používání, vzbudilo tím řadu ohlasů. Někteří tomuto konceptu příliš nevěřili a jiní naopak opěvovali zajímavé řešení, které se časem ukázalo být i praktické. Původní Yoga Tablet se dočkal nejdříve vylepšené FullHD varianty a po čase přišla také druhá generace a spolu s ní dorazila také obří 13″, Pro varianta, která v sobě navíc ukrývá projektor s rozlišením 854 x 480 px a svítivostí 50 lumenů.
LG DoublePlay
V dnešní době se stále najde spousta uživatelů, kteří by ocenili telefon s výsuvnou QWERTY klávesnicí, pokud mezi ně patříte, co byste řekli na 3,5″ telefon s výsuvnou hardwarovou klávesnici, která by uprostřed měla 2″displejem sloužící pro zobrazování často využívaných aplikací? Asi nikoho příliš nepřekvapí, že tento nápad dvakrát velký úspěch nezaznamenal a LG se již do ničeho podobného znovu nikdy nepustilo.
LG Optimus Vu
LG Optimus Vu je telefon z roku 2012, jedná se o odpověď tohoto jihokorejského výrobce na zvyšující se poptávku po telefonech s velkým displejem. To by nebylo nic až tak zlváštního, kdyby se LG z nějakého důvodu nerozhodlo použít displej s poměrem stran 4 : 3, tedy stejný poměr stran, který využívá například řada starých “neširokoúhlých” počítačových monitorů. Jinak se ale na danou dobu jednalo o poměrně slušně vybavený telefon s Tegrou 3, 1 GB RAM a integrovaným perem ve svém těle, tento počin se pak dočkal několika variant a dokoce dalších dvou generací, třetí a (zatím?) poslední přišla v roce 2013.
Motorola Flipout
Zařízení, které nabídne poměr stran displeje 4 : 3 však ve svém portfoliu nemělo pouze jihokorejské LG ale také americká Motorola. Ta s ním dokonce přišla o celé dva roky dříve, tedy v roce 2010 a narozdíl od LG použila displej o úhlopřičce 2,8″, orientovaný na šířku, výsledkem bylo zařízení s tvarem přesného čtverce. To však není vše, jelikož počin Motoroly disponoval také hardwarovou klávesnicí a právě díky speciálnímu otočnému mechanizmu, sloužícímu k jejímu vyklápění dostala Motorola Flipout své jméno.
Samsung Double Time
Řadu podivuhodností má na svém kontě i další jihokorejský gigant – Samsung. Začít u něj můžeme například telefonem Double Time, který sou konstrukcí připomínal například staré kapesní počítače Nokie, které z vnějšku připomínaly klasický telefon, ale bylo je možné otevřít. Uvnitř se pak ukrýval další, větší displej a QWERTY klávesnice, před sebou jste tak rázem měli něco jako miniaturní notebook. Samsung Double Time využíval stejný princip, s tím rozdílem, že oba, vnější i vnitřní, displeje byly dotykové a nabídly totožnou úhlopříčku 3,2″.
Samsung Galaxy Beam
Další telefon od Samsungu na našem seznamu je i u nás kdysi prodávaný Galaxy Beam, který, stejně jako výše zmíněný Lenovo Yoga Tablet 2 Pro, nabídl zabudovaný projektor, díky němuž jste mohli přímo z telefonu promítat na stěnu obrázky či videa. Zbylá výbava, sestávající z procesoru NovaThor či 768 MB RAM již však příliš nezaujala ani v době vzniku tohoto telefonu.
Kyocera Echo
Kyocera Echo je telefon, který se prodával u amerického operátora Sprint a o pohon Androidu 2.2 Froyo se v jeho případě staral starý známý Qualcomm Snapdragon první generace s jedním jádrem o taktu 1 GHz. Zvláštnost tohoto “telefonu” byla patrná hned na první pohled, Kyocera Echo totiž vedle hlavního 3,5″ displeje disponovala ještě druhým displejem o stejné úhlopříčce a díky výklopné konstrukci bylo možné z tohoto telefonu snadno složit malý tablet, nebo jej využívat ve speciálním režimu optimalizovaném pro dvě obrazovky.
Sony Tablet P
Další podivné zařízení na našem seznamu pochází od čerstvě osamostatněného Sony, byť na jeho vývoji pracoval ještě Sony Ericsson a tak zde ještě stále nalezneme i jeho logo. Sony tablet P byl snahou odpovědět na volání uživatelů, kteří toužili po co nejlépe přenosném tabletu. Zařízení v zavřeném stavu připomínalo spíš přerostlé pouzdro na brýle a po jeho otevření na uživatele vykoukla dvojice displejů, které dohromady tvořily jednu, uprostřed rozdělenou plochu. Koncept je to rozhodně zajímavý avšak doopravdy funkční by mohl být až s příchodem ohebného displeje, který by vydržel opakované otevírání a zavírání.
Sony Ericsson Xperia Play
Ještě v dobách Sony Ericssonu vznikl velmi zajímavý počin, který si vzal za cíl zkombinovat silnou značku PlayStation s Androidem a přinést mobilní hraní, které představuje čím dál větší business, na úplně novou úroveň. Telefon s výsuvným gamepadem Sony Ericsson Xperia Play si zajisté pamatuje nejeden mobilní pařan a byť se nejednalo o pokus vyloženě marný, svého nástupce se již nedočkal.
Který z těchto 10 nejpodivnějších telefonů a tabletů nejvíce zaujal vás? Nebo vám zde nějaké zařízení chybí? Podělte se s námi v diskuzi!
Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi
Komentáře (21)
Přidat komentář