Pondělní nálož aplikací #8 – Pravidelné tipy pro Android z obchodu Google Play
- Recenze
- Jan Olejník
- 3.6.2013
- 16
Nebohý redaktor se nestihne ani pořádně vyspat, týden je fuč a už aby chystal další seznam aplikací. Naštěstí vývojáři nespí a stále přicházejí s novými programy hodnými nainstalování. Jako každé pondělí vám tedy přinášíme seznam toho, co uvízlo v síti a může našince zaujmout. Minule jsem byl dotázán, zda se neobjevila nějaká zajímavá hra, která by po vzoru The Room chytla a nepustila. Konečně mohu říci, že ano, je tady, je na Google Play a pokud máte k dispozici stokorunu, zvažte ji. Nostalgici ovšem prachy vysolí nejspíš už v momentě, kdy zjistí, o jakou hru jde :)
Opera Mobile Classic
Okolo posledního dění kolem Opery bylo napsáno mnoho řádků textu a nic pěkného to nebylo. Známý prohlížeč totiž dostal zcela nové jádro, což způsobilo nemalou míru problémů – od klasických bugů, přes ztrátu funkčnosti, až po teoretické posednutí ďáblem. Dobře, poslední hrozba je trochu přitažená za vlasy, ale z diskuzních fór na internetu je jasné, že to prostě nová Opera “nedala”. Naštěstí mají tvůrci natolik sebereflexe, že na obchod Google Play umístili původní klasickou verzi Opery. Jediný trabl, který uživatelé v souvislosti s tímto programem zmiňují, je ten, že se zřejmě nedaří importovat záložky z aktuální verze Opery. Mějte to tedy na paměti.
Motion Detector
Nevím nakolik je kradení svačin z firemní ledničky běžné ve vašem zaměstnání, z té naší ale většinou putují věci spíš do koše než na talíř – aplikaci Motion Detector pravděpodobně nevyužijeme, vy možná ano. Jedná se o jednoduchý detektor pohybu, kdy váš mobil či tablet prostřednictvím fotoaparátu sleduje prostor a pokud v něm dojde k pohybu, pořídí snímek. Jak sám autor uvádí, funkčnost není zcela bezchybná. Hodně totiž záleží na výbavě vašeho telefonu – rychlosti procesoru, kvalitě fotoaparátu a schopnosti rychle pořizovat fotografie. Pořízené důkazy umí dokonce nahrát na FTP server a zvládne i pár dalších extra funkcí. Vyzkoušejte, je zdarma.
Imgur
Trávíte většinu volného času na internetu procházením obrázkových databází typu 9GAG či Roumen? Dost možná znáte i Imgur. Nevíte, o co se jedná? Pokud věříte, že internet slouží k výměně informací, nákupu zboží a využívání hodnotných služeb, probudíme vás hodně hlasitým budíčkem. Porno a virální obrázky – pokud možno koček (těch osrstěných), to je to, co lomcuje internetem. Opatřete zajímavou fotografii nějakou vtipnou (i nevtipnou) hláškou psanou fontem Impact a umístěte ji na jeden z na začátku jmenovaných serverů, za den si ji prohlédnou tisíce prokrastinujících uživatelů. Díky oficiální aplikaci Imgur, která se nedávno dostala z beta-fáze, můžete být jedním z nich!
Giganticon
Pořídili jste babičce tablet a neuvědomili jste si, že má brýle jak skla od batyskafu? Jasně, většině uživatelů nedělá standardní velikost ikon problém, ale co ti, kteří nemají zrak jako ostříž a přesnost jako snajpr? Na Windows je to jasné, podržíte CTRL a točíte kolečkem myši, dokud vám nezačnou vylézat ikonky z monitoru ven. Na Androidu žádná univerzální zkratka není, naštěstí je tu Giganticon, který ikonky patřičně zvětší. Jak? Mrkněte na screenshoty níže, více slov asi netřeba.
Camera 2
Přiznám se bez mučení, nejsem velký fanda fotoprznítek typu Instagram, Paper Camera a bambilionu dalších. Na druhou stranu je třeba uznat, že tvůrci programu Camera 2 vstoupili na území, které není tak vytěžené a odvedli i hodně slušný kus práce. Seznamte se s Camera 2, video natáčející aplikací se zásobou tradičních i netradičních filtrů. Jestli z nějakého důvodu doteď rádi trýzníte žáky základních (a nejspíš už i středních škol) s otázkou, k čemu je vám u audiokazety tužka, rozhodně si zamilujete filtry z Camera 2. Díky nim totiž z FullHD videa vytvoříte něco, co vypadá úplně stejně jako filmy na jetých betamaxkách z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Hejmův rychlodabing si však musíte přidat sami.
Schemes – Scheduled Networking
Ideální nástroj pro ty, kteří jsou schopni si v Outlooku naplánovat odeslání e-mailu na jedenáctou hodinu večer (samozřejmě se šéfem v kopii), aby bylo vidět, jak makaj’ i v noci. A že minimálně jednoho takového znám. Schemes neboli SCHEduled MESsaging přinášejí tuto funkcionalitu i na Android. Umí nejen odesílat SMS, poštu z Gmailu, ale i zasílat Tweety či statusy na Facebook. Jestli je vám blízké napsat narozeninové přání hezky v klidu odpoledne a pak ho vteřinu po půlnoci odeslat oslavenci, jásejte! :)
Ian Livingstone’s The Forest of Doom
Berte rovnou role papírových utěrek z kuchyně, protože u téhle nostalgie vám nějaké usmrkané kapesníčky stačit nebudou. Každý, kdo před patnácti dvaceti lety zakopl o knižní hry Čaroděj z Ohňové hory, Chrám zkázy, Labyrint smrti nebo Prokletý les, určitě zná jméno Ian Livignstone. Tenhle chlapík z Británie (momentálně dohlížející u Eidosu na sérii Tomb Raider) se zasloužil o poctivé a napínavé hry, které se neodehrávají na obrazovkách elektronických zařízení. Vlastně už ano! The Forest of Doom neboli posledně jmenovaný Prokletý les se totiž podíval na Android v podobě nádherné kombinace eBooku a hry – a celé je to přesně takové, jak si to pamatujeme z dřívějška. Tištěný text navíc doplněný krásnými barevnými obrázky, výpravy do neznáma, souboje rozhodované házením kostkami… jenom si tady už nemůžete prstem přidržovat poslední stránku, na které jste učinili nějaké zásadní rozhodnutí, abyste se mohli vrátit zpět :) Bohužel je to celé v angličtině, takže neangličtináři ostrouhají.
Komentáře (16)
Přidat komentář