TOPlist

iNew V3 Plus – stylové osmijádro s cenou pod 5000 Kč (recenze)

inew v3 plus hlavní obrázek

Hledáte stylový a výkonný telefon za rozumnou cenu? Pak si neváhejte přečíst tuto podrobnou recenzi, v níž si představíme nástupce velmi úspěšného modelu iNew V3 – iNew V3 Plus. Tento model oproti původní verzi přináší několik podstatných vylepšení, jako například rychlejší, osmijádrový procesor a větší kapacitu operační paměti RAM – 2 GB. To vše za velmi přijatelnou cenu. Pokud vás zajímá, zda má tento elegantní Číňan i nějaké nedostatky, pokračujte ve čtení.

Obsah recenze

Obsah balení

iNew V3 Plus přichází ve velmi bohatém balení. V krabičce kromě telefonu naleznete nabíjecí adaptér, datový kabel, sluchátka, manuál, náhradní fólii na displej a silikonový kryt. Tento kryt sice není kdovíjak elegantní, ale jako základ pro zabezpečení telefonu při pádu či běžnému poškrábání určitě postačí. V horní části krytu se nacházejí “krytky”, které lze zastrčit do microUSB konektoru a 3,5mm jacku, čímž lze zabránit přístupu prachu a dalším nečistotám.

iNew v3 Plus - obsah balení iNew v3 Plus – obsah balení

Vzhled a dílenské zpracování

K testování do naší recenze jsme obdrželi černou variantu iNew V3 Plus. Když si tento telefon vezmete poprvé do ruky, určitě vás zaujme jeho velmi nízká váha (128 g) a tloušťka (6,5 mm). Jedná se o telefon hranatého tvaru, jehož použité materiály jsou tvořeny převážně plastem. Výjimkou jsou rámy zařízení z broušeného hliníku. Zadní kryt je velmi tenký a jeho povrchová úprava v rukou působí opravdu příjemně. Pokud jste již viděli některý z renderů iNew V3 Plus prezentovaných v internetových obchodech, nemohli jste si nevšimnout modře podsvíceného tlačítka Domů. To vypadá velmi stylově a navíc tak iNew V3 Plus odlišuje od ostatních “obyčejných” telefonů. Při testování nového iNew jsme si vzpomněli na telefon Doogee DG550, jehož vzhled je naprosto identický (včetně modře podsvíceného tlačítka). Původní verze iNew tu byla ovšem o něco dříve, proto je pravděpodobné, že si tento design “vypůjčila” společnost Doogee.

inew v3 plus z obou stran

Převážnou část přední strany zařízení tvoří 5″ HD displej. Pod ním jsou 3 senzorová tlačítka – Menu, Domů a Zpět. Brada telefonu mohla být o něco menší, i tak nelze říct, že by zde docházelo ke zbytečnému plýtvání prostorem. V horní straně nalezneme notifikační diodu, reproduktor pro volání, přední fotoaparát a senzory.

inew v3 Plus - přední strana iNew v3 Plus – přední strana telefonu

Otočením telefonu z opačné strany se nám naskytne pohled na zadní fotoaparát s LED bleskem, logo výrobce a hlasitý reproduktor. Ve spodním rámu telefonu se nachází 2 mřížky, kde ani jedna neslouží pro vývod zvuku. Kromě mikrofonu tyto mřížky představují pouze designový prvek zařízení. Horní rám telefonu je domovem pro microUSB konektor a 3,5mm jack. Vypínací tlačítko, které vypadá podobně jako u telefonů výrobce Sony, je situováno na levém rámu telefonu, kolébka hlasitosti pak na pravém.

iNew V3 Plus - záda telefonu, fotoaparát, blesk iNew V3 Plus – záda telefonu, fotoaparát, blesk

iNew V3 Plus ze všech stran

iNew V3 Plus – video pohled

iNew V3 Plus – první pohled

iNew V3 Plus - první pohled


Hardware a displej

Původní čtyřjádrový procesor u iNew V3 byl u verze Plus nahrazen osmijádrovým chipsetem od MediaTeku s označením MT6592. Tento procesor s frekvencí 1,4 GHz a grafickým jádrem Mali-450MP zajišťuje slušnou dávku výkonu. O plynulý chod telefonu se dále stará 2GB operační paměť RAM. Interní paměť činí 16 GB a je rozšířitelná prostřednictvím microSD karet. iNew V3 Plus disponuje 13MPx zadním (jenž dokáže pořizovat Full HD videa) a 5MPx předním fotoaparátem. Kapacita baterie činí pouhých 1850 mAh, což papírově působí opravdu tragicky, avšak v praxi jsme byli výdrží příjemně překvapeni. V rámci konektivity musíme zmínit absenci LTE. Na druhou stranu vás možná potěší přítomnost podpory Dual SIM.

Specifikace telefonu iNew V3 Plus

  • displej: 5.0″ HD (1280*720 pixelů) IPS displej
  • procesor: MTK6592 1.4GHz Octa-Core
  • paměť: 2GB, DDR3, 16GB vnitřní úložiště (z toho dostupných zhruba 12 GB)
  • operační systém: Android 4.4 (Android KitKat)
  • fotoaparát: 13 Mpix Sony Exmor RS (interpolovaný na 18 MPx), přední 5MPx (interpolovaný na 8MPx)
  • baterie: 1850 mAh
  • konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS (A-GPS)
  • rozměry: 142.5 x 70.8 x 8.4 mm (nejtenčí část telefonu dosahuje 6,5 mm)
  • hmotnost: 128 g
  • sítě: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz, 3G: WCDMA 850/2100MHz

[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]

Displej

Opět se budeme opakovat, když řekneme, že HD rozlišení pro 5″ displej je zcela dostačující. Díky tvrzenému sklu Gorilla Glass druhé generace se nemusíte bát, že by se váš displej v přílišné míře poškrábal. Barvy IPS panelu jsou živé a při pohledu na zařízení ze stran nedochází k jejich zkreslení. Viditelnost na slunci lze označit jako průměrnou. Senzor automatické regulace jasu pak funguje spolehlivě.

inew v3 Plus - displej iNew v3 Plus – displej

Zvukový výstup a reproduktor

Zadní hlasitý reproduktor telefonu iNew V3 Plus není příliš silnou stránkou zařízení. Výstup je sice hlasitý, nicméně při větších výškách poněkud zkreslený. Nenáročnému posluchači ovšem určitě postačí. Když necháte puštěnou hudbu a telefon položíte na jeho záda, kde se nachází reproduktor, nedochází k útlumu zvuku. Kvalita výstupu do sluchátek nám připadala dobrá (ovšem ne se sluchátky od iNew, ty totiž hrají velmi bídně).

iNew v3 Plus - zadní reproduktor iNew v3 Plus – zadní reproduktor

Testy výkonu (Benchmarky)


Herní výkon

K testování herního výkonu telefonu iNew V3 Plus jsme si vybrali hry Asphalt 8, N.O.V.A 3 Freedom Edition a Real Racing 3. A jak se s těmito tituly osmijádrový procesor od MediaTeku vypořádal? Poměrně dobře. Asphalt 8 svištěl jako o závod a telefon při něm ani na vteřinu nezaváhal. V další závodní hře – Real Racing 3 jsme už tak nadšení nebyli. Hra sice byla plynulá (bez sekání), ale framerate lehce pokulhával. Střílečka N.O.V.A 3 Freedom Edition byla zpočátku lehce posekaná, po chvíli hraní už bylo vše plynulé. To je dáno především skutečností, že první mise ve hře N.O.V.A se odehrává na otevřeném prostranství s větším množstvím objektů, což si nárokuje obrovské množství výkonu. Pokud zvažujete koupi iNew V3 Plus a patříte mezi hard-core pařany, bude pro vás telefon dobrou volbou. S ohledem na poměr ceny/výkonu pravděpodobně nekoupíte nic výkonnějšího. U staršího osmijádra od MediaTeku ovšem nemůžete počítat s tím, že bude stejně výkonné, jako například chipset od Qualcommu – Snapdragon 800. Jenže jaký telefon se Snapdragonem 800 do 4000 – 5000 Kč seženete?


Konektivita

Wi-Fi a Bluetooth

Signál Wi-Fi je velmi dobrý a stabilní. Při testování se nám ani jednou nestalo, že by nás telefon od Wi-Fi odpojil, a to i v místech se špatným signálem. Skrze Bluetooth jsme posílali soubor do tabletu, vše proběhlo bez problémů.

Datové sítě

iNew V3 bohužel nenabízí LTE. Co se týče mobilního internetu, budete si muset vystačit se 3G. Telefon nabízí podporou 2 SIM karet současně. V nastavení správy SIM karet si můžete zvolit, jaká z vašich SIM bude výchozí pro volání, zprávy a datové připojení.

Připojení k počítači

Po připojení telefonu k počítači máte na výběr z několika možností synchronizace. Buďto můžete telefon připojit jako úložiště USB, zařízení pro média (MTP), Fotoaparát (PTP), nebo v režimu Pouze nabíjení, čímž se deaktivují veškeré synchronizační služby a dojde tak k rychlejšímu nabíjení.

iNew v3 Plus - připojení k PC iNew v3 Plus – připojení k PC

GPS

U starších MediaTek procesorů se mnohdy stávalo/stává, že jim nefunguje správně GPS. U osmijádra, které je v iNew V3 použito, se s tímto problémem nesetkáte. Testování GPS jsme zkoušeli s aplikací Google Mapy. Absolvovali jsme zhruba 40kilometrovou trasu, během níž GPS ani na vteřinu nezaváhala. Prvotní fixace polohy proběhla téměř okamžitě. Předsudky ohledně nefunkčního GPS u MediaTek procesorů musí jít u iNew V3 Plus stranou. S tímto zařízením se na cestách neztratíte.

iNew V3 Plus - GPS, Google mapy iNew V3 Plus – GPS, Google mapy

Baterie a Výdrž

Když někomu znalému řeknete, že telefon s 5″ displejem a osmijádrovým procesorem disponuje pouze 1850mAh baterií, že je tato kapacita dostačující, dotyčný se vám zřejmě vysměje. Jenže u iNew V3 Plus je to skutečně pravda. Původně jsme chtěli napsat, že je to “bohužel pravda”, nicméně to by vzhledem k reálné výdrži zařízení nebyla tak úplně šťastná formulace. Telefon dokáže i s takto nízkou kapacitou baterie vydržet podobně dlouho jako konkurenční modely. Osmijádrový procesor MTK6592 1,4GHz patří mezi energeticky úspornější chipsety, proto s telefonem při vyšší zátěži vydržíte klidně i celý den. V našem případě telefon přežil den při občasném surfování internetem, hraní her, používání GPS, pouštění YouTube videí, pár hovorů a SMS. Pokud se v používání omezíte, věříme tomu, že i 2 dny bez nabíjení nebudou pro iNew V3 žádný problém.

Baterii jsme podrobili 2 testům výdrže. U obou testů byl jas telefonu nastaven na polovinu, hlasitost zadního reproduktoru na maximum, synchronizace vypnuta. Wi-Fi jsme nechali u obou testů zapnutou.

Test 1 – přehrávání YouTube videa v HD rozlišení přes celý displej.

iNew V3 Plus - test výdrže baterie (video)

Závěr testu videa – za 30 minut přehrávání videa se vybilo 13 %, což sice není zrovna málo, ovšem na druhou stranu to taky není nic hrozného.

Test 2 – výdrž baterie při hraní her

iNew V3 Plus - test výdrže baterie (hry)

Závěr testu hraní her – za 30 minut hraní hry Temple Run 2 se vybilo 12 % baterie. Tento úbytek lze označit jako průměrný.

Uživatelské prostředí

Uživatelské prostředí telefonu iNew V3 Plus budeme chválit, chválit a zase jenom chválit. V telefonu je nahrán čistý Android ve verzi 4.4 KitKat, který je za všech okolností velmi plynulý. Přechody mezi plochami, stahování notifikační lišty či spouštění systémových aplikací (zprávy, volání) probíhají opravdu bleskurychle. Občas máte dokonce pocit, jako byste měli v ruce některý ze starších Nexusů. Čistý Android je zkrátka dar z nebes. Určitě vás také potěší, že v systému nejsou předinstalovány žádné zbytečné aplikace. Během našeho týdenního testování jsme obdrželi softwarovou aktualizaci upravující multitaskingovou nabídku. Původně jsme v recenzi chtěli vytknout, že spuštěné aplikace nelze vypnout stisknutím jednoho tlačítka. Nový update tento “nešvar” poupravil a nyní lze aplikace vypínat jediným ťuknutím.

Čistý Android v iNew V3 Plus je jinak velmi přehledný a i pro začátečníky jednoduchý na ovládání. To je dáno především skutečností, že v systému nenalezneme téměř žádné prvky přizpůsobitelnosti. Pokud bychom ale měli přece jen vypíchnout nějaká zajímavá nastavení, bude se jednat o funkci plánovaného zapnutí/vypnutí, kterou disponuje většina čínských telefonů. Ve zvukových profilech můžete aktivovat funkce BesLoudness pro zesílení hlasitosti reproduktoru a BesAudEnh pro vylepšení zvuku do sluchátek. V obou případech jsme však po aktivaci těchto přepínačů nezaznamenali při poslechu hudby žádný rozdíl. Závěrem nesmíme zapomenout zmínit funkci ClearMotion, jež dokáže vylepšit plynulost videa. Tato funkce, na rozdíl od těch zvukových, je po aktivaci opravdu patrná a přehrávaná videa jsou pak o mnoho plynulejší, což vypadá velmi zajímavě.


Fotoaparát a natáčení videa

iNew u telefonu V3 Plus láká na 13MPx fotoaparát od Sony se světelností F2.0, který je softwarově interpolován na 18 MPx. Z výsledných snímků, jež si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže, jsme nebyli příliš nadšeni. Většina fotografií postrádá větší míru detailů a některé snímky jsou navíc neostré. V galerii rovněž naleznete i několik “koukatelných” fotografií. Na základě kvality pořízených fotek a s ohledem na cenu zařízení lze kvalitu fotoaparátu označit jako průměrnou a na momentky určitě dostačující. Co se týče videa, iNew V3 Plus zvládá natáčet ve Full HD rozlišení. Na pořízené video tímto telefonem se můžete podívat níže.

Pořízené video ve Full HD

http://youtu.be/DMQ5ETwcYWE

Aplikace Fotoaparát

V aplikaci Fotoaparát si při focení můžete vybrat 6 režimů – Normální, Živá fotografie, Filmový pás, Krásná tvář, Panorama a režim pro tvorbu sférických fotografií. Kromě nastavení klasických parametrů fotografie, jako například ISO, HDR apod. lze při focení využít časovače, nebo záznamu gesta pro pokyn k pořízení snímku. Fotit lze také na základě vyslovení hesel “Capture” a “Cheese”.


Kdy, kde a za kolik?

Telefon iNew V3 Plus můžete zakoupit za průměrnou cenu 5000 Kč u mnoha tuzemských prodejců. V Číně tento telefon pořídíte za zhruba 170 dolarů, tedy cca 4100 Kč. V případě nákupu z Číny počítejte s pouze jednoletou záruční lhůtou.

Resumé

Jak bude znít finální verdikt? S telefonem iNew V3 Plus jsme byli během našeho testování opravdu spokojeni. Telefon nabídne velmi dobře zpracovanou konstrukci, vcelku kompaktní rozměry a stylově podsvícené modré tlačítko Domů, čímž byste ve svém okolí určitě udělali parádu. Při pevném úchopu zařízení nikde nic nevrže, vše perfektně lícuje a díky hliníkovým rámům by se nemělo stát, že by vám telefon vypadl z ruky.

Přední straně telefonu dominuje 5″ HD displej s výborným podáním barev, velmi dobrými pozorovacími úhly a spolehlivou automatickou regulací jasu.

Z hlediska výkonu má iNew V3 Plus rozhodně co nabídnout. Osmijádrový procesor ve spolupráci se 2 GB operační paměti RAM zajišťují dostatečný výpočetní výkon. S telefonem si tak zahrajete prakticky jakoukoliv hru z Google Play.

Čistý operační systém Android neobsahuje žádné zbytečné aplikace, které se často vyskytují v telefonech většiny výrobců. Systém je navíc velmi plynulý, a to za každé situace.

Pokud si rádi potrpíte na kvalitní fotografie, iNew V3 Plus pro vás pravděpodobně nebude tou správnou volbou. Kvalita pořízených snímků je spíše průměrná, na momentky vám ovšem fotoaparát určitě vystačí. Další vadou na kráse může představovat absence LTE a NFC.

Z papírových hodnot kapacity baterie byste si mohli odvodit, že se nebude jednat o kdovíjaké terno. iNew V3 Plus nás však svou výdrží v praxi příjemně překvapil, čímž se z hlediska výdrže baterie řadí do klasického průměru.

Za 5000 Kč se jedná o velmi lákavou nabídku. O to lákavější je pak nákup z Číny, kdy si iNew V3 Plus můžete pořídit o zhruba 1000 Kč levněji. Na čínském trhu existuje spousta telefonů s obdobnou výbavou. iNew ale patří mezi ověřené výrobce, u kterých se nemusíte bát, že vám telefon po měsíci bezdůvodně “klekne” (to neříkáme jen tak náhodou, 2 čínské no-name telefony nám v redakci po pár měsících z ničeho nic vypověděly službu). Pokud tedy překousnete zmiňované nedostatky, určitě koupí iNew V3 Plus neprohloupíte.

Klady

– parádní displej
– elegantní design
– čistý Android bez “balastu”
– svižnost systému
– nízká váha a tloušťka
– dual SIM
– bohaté balení

Zápory

– průměrný fotoaparát
– absence LTE a NFC
– vyšší rozměry na výšku (horší manipulace s telefonem jednou rukou)

Za zapůjčení děkujeme společnosti iNewCz, tedy oficiálnímu dovozci smartphonů iNew.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)