In-počasí: Česká předpověď počasí
Reklama
Většina aplikací pro předpovídání počasí má jednu nevýhodu: čerpají data od zahraničních poskytovatelů, zpravidla Google, nebo AccuWeather. Mnozí uživatelé proto dávají přednost aplikacím z českých luhů a hájů, neboť předpokládají, že data od lokálních meteorologů budou aktuálnější a přesnější. Přibližně před rokem jsme si představili graficky ne sice revoluční, ale z pohledu poskytovaných dat vynikající Meteoservis. Dnes se podíváme na jinou českou „rosničku do mobilu“ – In-počasí. Jak prozrazuje popisek v Obchodě Play, jedná se o aplikaci využívající data z meteorologického serveru in-pocasi.cz. Soudě dle reakcí uživatelů pod dřívějšími články o aplikacích pro předpovídání počasí, se jedná o jeden z nejpřesnějších programů. Rozhraní aplikace, vyvedené v kombinaci odstínů modré, je rozděleno do čtyř záložek. První Aktuálně zobrazuje informace o aktuální meteorologické situaci ve zvoleném místě – konkrétně graficky prezentuje počasí, dále zde máme současnou, nejvyšší a nejnižší teplotu. Všechny tři hodnoty jsou přitom prezentovány s přesností na desetiny stupně, zatímco většina konkurentů zaokrouhluje na celá čísla. V dolní části jsou údaje o vlhkosti vzduchu, rychlosti a směru větru a množství srážek. Údaje jsou aktualizovány každých 30 minut a odpovídají tak reálným hodnotám, naměřeným v daném místě. Pokud tapnete na tlačítko i vedle jména města, zobrazí se údaje naměřené lokální meteorologickou stanicí. Kromě informací o provozovateli a lokalitě se můžete podívat na vývoj teploty v posledních 32 hodinách, jakož i naměřených teplotách v daném místě v uplynulých měsících a letech. Snadno tak například zjistíte, že 31. května 2011 se teploty pohybovaly od 14 do 32º C.
Widget
Chloubou In-počasí je sada tří widgetů v rozměrech:- 2 x 1 – zobrazuje aktuální počasí, teplotu a sílu a směr větru
- 4 x 1 – předpověď počasí na dnešní den a následující čtyři dny (ikona + nejvyšší a nejnižší teploty)
- 4 x 2 – widget s hodinami, datem, jmeninami, předpovědí na dnešní den a aktuální situací.
Meteoservis nebo In-počasí?
Obě jmenované české meteorologické aplikace mají své výhody a nevýhody. Zkusme si v bodech shrnout ty zásadní.- Řádově větší výběr lokalit – vítěz: In-počasí.
- Textové předpovědi počasí Meteoservis vůbec nenabízí – vítěz: In-počasí.
- Hodinová předpověď – Meteoservis nabízí předpověď v tříhodinových intervalech, In-počasí jen pro celý den – vítěz: Meteoservis.
- Historie počasí v daném místě – vítěz: In-počasí.
- Sledování počasí na více místech najednou – vítěz: In-počasí.
- Srážkový radar jako součást aplikace včetně animace – vítěz: Meteoservis.
- Družicové snímky oblačnosti jako součást aplikace včetně animace – vítěz: Meteoservis.
- Počet widgetů – vítěz: Meteoservis.
In-počasí
Instalovat (Free)
Google Play
O autorovi
Karel Kilián
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi
Mohlo by vás zajímat
Předpověď počasí vstupuje do nové éry. Google představil převratnou technologii a uvolnil ji zdarma
Jakub Kárník
6.12.2024
Stahujte! Nová aplikace Počasí od Googlu unikla s předstihem a vypadá skvěle
Jakub Kárník
8.8.2024
Google Play aplikace zdarma: propracovaná předpověď počasí, čtečka QR kódů, spelling nebo nové ikony
Jana Skálová
20.12.2024