Čtenáři doporučují: 17 přehrávačů videa a hudby
- Recenze
- Karel Kilián
- 10.5.2013
- 23
Před dvěma týdny jsme si v pokračování cyklu “SvětAndroida doporučuje” představili osm přehrávačů videa a hudby, které doporučili redaktoři našeho serveru. Odezva čtenářů byla nečekaně velká: celkem jsme přijali 24 nominací na sedmnáct dalších programů dané kategorie. Dle tradice se podrobněji budeme věnovat pěti nejlepším, zbývající zmíníme alespoň formou odkazu na Obchod Play.
Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?
- První týden v redakci vyhlásíme téma následujícího kola “SvětAndroida doporučuje” a redaktoři mají týden na to, aby nominovali své aplikace.
- Týden po uzávěrce vydáváme článek “SvětAndroida doporučuje”, na jehož konci mohou čtenáři nominovat skrze formulář aplikace stejné kategorie.
- Týden poté je uzávěrka čtenářských nominací.
- Konečně další týden vychází článek “Čtenáři doporučují”.
Jaké aplikace nominovali redaktoři?
Ve článku SvětAndroida doporučuje: 8 přehrávačů videa a hudby jsme vám představili následující aplikace:
- Poweramp Music Player
- MX Player
- DicePlayer
- PlayerPro Music Player
- Music Volume EQ
- QQPlayer
- CyanogenMod přehrávač
- MIUI přehrávač
Pořadí ve článku je, stejně jako v případě redaktorských nominací, určeno následujícím klíčem:
- Podle počtu nominací,
- v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma); vyšší hodnocení = lépe,
- v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google; více hodnocení = lépe,
- v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.
Úvod máme za sebou, pojďme se nyní podívat na to, jaké aplikace doporučují naši čtenáři.
MortPlayer Music
Jedničkou ve čtenářských nominacích se stala aplikace MortPlayer Music vývojáře Mirko Schenka, kterou doporučili čtyři čtenáři. Nejvíce se na téma “proč používat právě tento program” rozepsal kerberos: “Tento přehrávač bych doporučil už jen proto, že je zdarma a přehrává stejně, ne-li lépe než placená konkurence. Zvládá snad všechny formáty hudby včetně flac. Umí přehrávat podle složek, playlistů a podle dalších všemožných řazení. Také má vlastní ekvalizér. Tohle všechno a ještě mnohem víc je doplněno hromadou nastavení. Jako jeho nevýhodu bych naopak zdůraznil trochu humpolácké ovládání, které není zrovna intuitivní, ale po chvíli se na to dá zvyknout. Dále mi trochu vadí externí widget, který se musí instalovat jako samostatná aplikace. Na co je důležité nezapomínat: je zdarma a je lepší než konkurence (pokud chcete přehrávat podle složek).”
Jako další dáváme slovo čtenáři, který se podepsal jako Wisk: “Používám ho na přehrávání MP3. Jeho výhoda je v řazení písniček podle složek, nikoli podle alba, interpreta atd. Tudíž lze pohodlně poslouchat třeba vlastní mix empétrojek – bez nutnosti si dělat playlist. Má ekvalizér, widgety (které se doinstalovávají jako další aplikace) a umí se i “vetřít” na obrazovku uzamčení, takže uživatel nemusí telefon odemykat například kvůli přeskočení na další song. Pro mne je to jednoznačně volba číslo jedna.”
Také další dva nominující – ans a renoar – zdůrazňují jako výhody fakt, že aplikace je nabízena zdarma, přehrávání písniček ze složek podle adresářové struktury a ekvalizér.
Také v popisu v Obchodě Play je na předním místě zmíněna schopnost přehrávání skladem podle složek, nikoli dle ID3 tagů, jak je zvykem například u systémového přehrávače. Na další funkce se podívejme v bodech:
- Orientace na složky s jednoduchou navigací, změnou adresáře a automatickým přehráváním další složky.
- Nastavitelný hlavní adresář (např. složka “hudba” na SD kartě).
- Podpora seznamů skladeb – čtení m3u, m3u8, pls, a asx, zápis m3u a m3u8.
- Ignoruje složky obsahující soubor .nomedia.
- Podpora ID3 tagů s informacemi.
- Podpora obrázků alba.
- Přehrává všechny typy médií podporované Androidem (MP3, Ogg Vorbis, M4A, 3GP, MIDI, WAV) a další formáty jako jsou WMA a FLAC (ale pouze na zařízeních, které je podporují).
- Možnost nastavení pořadí skladeb pro každou složku.
- Náhodné přehrávání a režimy opakování (zastavit po přehrávání, opakovaně přehrávat složku, náhodné pořadí souborů v jedné složce, přehrát všechny soubory ve složce, …).
- Podporuje ovládací tlačítka na kabelu sluchátek či handsfree a OpenWatch.
- Automatické pozastavení přehrávání při odpojení sluchátek.
- Budík.
- Volitelné rozložení a pozadí.
- Podpora ScrobbleDroid a Last.fm.
- Na zařízeních s Androidem 2.3 a vyšším podporuje ekvalizér, zdůraznění basů a ozvěnu.
S kladným přijetím se MortPlayer Music setkává také u dosavadních uživatelů. DATECH v komentářích v Obchodě Play zmiňuje další vlastnost, která může být pro některé uživatele důležitá – lokalizaci do češtiny. Kritika se snesla například na spotřebu baterie, zatěžování procesoru, či absenci podpory FLAC (byť je garantována jen na určitých zařízeních). Drtivá většina ohlasů je ale pozitivní.
Review – Mort Player for Android
MoboPlayer
Druhý v pořadí skončil Díky třem nominacím přehrávač videí MoboPlayer. Jeho stručné představení necháme na čtenáři s přezdívkou Chaosteory: “Bez problému přehraje většinu formátů, poradí si i s většími avi videy a ani titulky mu nejsou cizí. Zvládá stream, automaticky aktualizuje nová videa a upozorní na HD, pokud jsou. Mírná možnost úpravy vzhledu a výborné ovládání (hlasitost i jas tahem po displeji). A je gratis.”
Další klady zmiňuje mikemczech: “Přehrávač přehrává velké množství formátů, má podporu pro velké množství různých procesorů, velmi dobře přehrává i titulky. Jednoduché a intuitivní ovládání a dále je zdarma.” Do třetice všeho dobrého i zlého přidává svou porci argumentů pro MoboPlayer Pepik, který říká: “Mám v telefonu i MX player, ale když už mi tam něco nejde přehrát, tak v tomto to běží. Musím pochválit nastavení programu a další drobnosti. Doporučuji alespoň vyzkoušet.”
Vývojáři z Mobo Team se na prvním místě chlubí přehráváním videí bez nutnosti jejich konverze a slibují nejlepší uživatelské zkušenosti a kvalitu přehrávání. MoboPlayer podporuje:
- Všechny formáty videa (ve většině případů je nutné vybrat si “softwarové dekódování”).
- Populární formáty titulků jako jsou SRT, ASS a SAA.
- Integrované titulky v souborech MKV, MPV, MOV a dalších.
- Playlisty a nepřetržité přehrávání stejných typů souborů.
- Videa vysílaná prostřednictvím HTTP a RTSP protokolů.
- Mediální knihovny a řazení videí podle typu.
- Zobrazení náhledu videa.
V hodnoceních v Obchodě Google například uživatel duxik srovnává s RockPlayerem, a MoboPlayer mu připadá lepší, navíc je zdarma. Potas pak dodává: “Přehrává prakticky vše bez problémů, slušné nastavení a hlavně zvládá cz titulky i s diakritikou!” Kritika pochází především z řad majitelů slabších telefonů, jako je například Samsung Galaxy Mini či HTC Wildfire. Nejčastěji je zmiňováno zasekávání, nebo předbíhání zvuku proti obrazu. Některým uživatelům připadá, že proti konkurenci nabízí tento přehrávač málo možností nastavení.
Moboplayer for Android – Video Review
BSPlayer
BSPlayer je v oblasti multimediálních přehrávačů na Windows klasikou, nicméně doby své největší slávy má tak trochu za sebou. Jako značka se ale úspěšně prosazuje na Androidu, což potvrzují dvě nominace do dnešního přehledu.
Prvnímu nominujícímu, Ondrovi, BSPlayer vyhovuje, protože “umí přehrávat filmy přímo ze sítě (LAN) – například pokud jsou filmy na domácím NASu, tak je pustím přímo bez nutnosti je nejprve kopírovat do zařízení.” Cajgonaut pak hodnotí jako zásadní klady aplikace: “Po posledním updatu lepší než vaše dva nominované přehrávače pro video. Přehraje cokoliv bez škubnutí a vše je vždy synchronizované. Stojí za pozornost :)”
AB Team, který za tímto přehrávačem stojí, zdůrazňuje jako hlavní výhodu své aplikace hardwarově akcelerované přehrávání videa, jež zvyšuje rychlost a snižuje spotřebu baterie. Dále zmiňuje:
- Podpora pro téměř všechny multimediální soubory, jako jsou: AVI, DivX, flv, mkv, mov, mpg, MTS, mp4, m4v, RMVB, WMV, 3GP, MP3 a streamování obsahu, jako RTMP, RTSP, MMS (TCP, HTTP), HTTP Live Stream, HTTP.
- Podpora videí s více audio stopami a integrovanými titulky.
- Podpora playlistů a různé režimy přehrávání.
- Titulky SSA / ASS, srt, sub, včetně možnosti automatického vyhledání titulků na webu.
- Přehrávání multimediálních souborů přímo přes Wi-Fi ze sdílených složek a NASů, takže není nutné konvertovat video soubory a kopírovat je na paměťovou kartu.
Výchozí instalace obsahuje podporu pro ARMv7. Pro jiné typy procesorů je nutné stáhnout příslušný balíček (aplikace vám oznámí, který balíček budete potřebovat).
BSPlayer lite je verze, která zobrazuje reklamy, nicméně již brzy by se prý měla objevit verze Pro bez reklam.
Další informace o BSPlayeru pro Android najdete na oficiálním diskusním fóru.
Uživatelé, jež aplikaci hodnotili v Obchodě Play, chválí například nízkou spotřebu baterie, gesta, automatické hledání titulků a funkčnost i na slabších telefonech. Vitas například napsal: “Po vyzkoušení všech možných i nemožných řešení cca 20 různých přehrávačů nebo cloud systémů cca 6hodinovém testování. S hrůzou jsem zjistil, že pouze BS player je když ne jediný tak určitě jeden z mála, který se umí bez problémů připojit k NAS serveru v LAN síti, umožní vytvořit a uložit playlist a bez problému přehrávat a přehrávat a ……. The BEST OF app. Naprostá spokojenost! Uf, už jsem to skoro vzdal :)” Negativní ohlasy se z českých luhů a hájů ozvaly jen čtyři.
Neutron Music Player
Neutron Music Player je poslední aplikací, kterou nominovali alespoň dva čtenáři, současně je s hodnocením 3,9 nejhůře hodnocenou aplikací v Obchodě Play. Důvody, proč byste tomuto přehrávači měli dát šanci, sepsal 1sefko: “Mám zakúpené aj audioprehrávače PowerAmp aj PlayerPro, ale ani jeden z nich sa nechytá na kvalitu zvuku, ktorú dokáže zo seba vydať Neutron Music Player. Pracuje na zariadeniach s procesorom vyšším ako 1 GHz. Hlavné výhody ktoré ma presvedčili o jeho vyskúšaní a následne zakúpení boli, že používa 32-bitové audio dekódovánie pre vysokú kvalitu zvuku HD, pomocou Ambiophonic RACE technológie dokáže vytvoriť taký priestorový zvuk, aký som u žiadneho iného hudobného prehrávača nepočul, dokáže prehrávať hudbu aj bez medzier, dokáže plne fungovať vrátane widgetov aj keď je nainštalovaný na externej SDkarte, má HQ 4pásmový parametrický ekvalizérEQ a player dokáže zosíliť hlasitosť prehrávania až na +18 dB, takže nepotrebujete mať nainštalované žiadne podporné aplikácie na prídavné zvýšenie hlasitosti (pozor na ušné bubienky). Ešte som nenatrafil na hudobný formát, ktorý by nedokázal prehrať. Dokáže napríklad krásne prehrávať len zvukovú stopu z video súborov. No a pre fajnšmekrov, ktorí si vychutnávajú hudbu v bezstratovej kvalite je tento hudobný prehrávač úplná lahôdka. Vytkol by som mu trochu zložitejšie a neprehľadné nastavenie, trochu vyššia spotreba baterky a chýbajúca podpora češtiny, ale po pár použití sa dá s prípadnou pomocou faq na domovskej stránke autora z neho dostať presne to, čo človek potrebuje.”
Názor na vysokou kvalitu přehrávání v podání Neutron sdílí také Martin Janeček: “Neutron je o krok dále než PowerAMP. S unikátním ekvalizérem, surroundem, grain filtrem a dalšími featurkami získáte perfektní přehrávač. Poznáte rozdíl.”
Sám autor aplikace zdůrazňuje na prvním místě profesionální kvalitu zvuku, neobvyklé rozhraní pak označuje jako “jedinečné.” Další vlastnosti projdeme v bodech:
- 32bitové dekódování zvuku.
- Podpora formátů MP1, MP2, MP3, OGG (Vorbis), FLAC, WMA, WMA, AC3, AAC, M4A, M4B, M4R, MP4, 3GP, 3G2, MOV, ALAC, APE, WV, MPC, WAV, AU, AIFF, MPG / MPEG (pouze zvuk), AVI (pouze zvuk), iTunes/Windows Media DRM.
- Modulární audio formáty: MOD, IM, XM, S3M.
- Prostorový zvuk DSP.
- Normalizace (post re-mastering skladeb).
- Streamování zvukových souborů: M3U, PLS, ASX, RAM.
- 4-pásmový ekvalizér.
- HQ převzorkování se 3 režimy: rychlé, kvalitní a pro audiofily.
- Náhodné přehrávání.
- Opakované přehrávání.
- Režimy knihovny i složek.
- Podpora souborů LRC s texty písniček.
- Seskupení podle alba, interpreta, či žánru.
- Ovládání přes widgety a zámek obrazovky.
- Obrázky alba (podporovány formáty PNG, JPG, BMP, včetně metadat z tagů).
- Časovač: 15, 30, 45, 60, 90 minut.
Doporučený hardware: – 1GHz procesor, rozlišení obrazovky 480 x 800 bodů nebo vyšší. Na nižší specifikaci hardwaru autor nezaručuje, že aplikace bude pracovat dost rychle.
K dispozici je zkušební verze, která bude fungovat 5 dní. Pokud by se vám aplikace zalíbila, budete si muset za cca 100 Kč koupit plnou verzi
https://www.youtube.com/watch?v=Z2qyNpqthPU
n7player Music Player
Pátou a tedy poslední aplikací, kterou si dnes budeme představovat do všech podrobností, je n7player Music Player, který byl sice nominován jen jedním čtenářem, ale hodnocení 4,7 v Obchodě Play ho vystřelilo na nejvyšší příčku. Důvod, proč je n7player v našem přehledu, vysvětluje čtenář, který se podepsal jako map: “Uživatelské rozhraní je vynikající, především úvodní obrazovka pro výběr skupiny (umělce) a alba (mělo by to mít nějaký svůj název) je návyková. Líbí se mi funkce sdružování zdvojených alb, kterou, myslím, nemá žádný jiný přehrávač. Další příjemné funkce: editor ID3 tagů, stahovač obalů, ekvalizér, playlisty, přehrávání složek, vyhledávání alb a písniček. Podle mého názoru je n7player lepší než PowerAmp i PlayerPro.”
Právě uživatelské prostředí je jedním z faktorů, který zdůrazňuje také vývojářské studio N7 Mobile Sp. z o.o. na předním místě. Například pomocí gesta “štípnutí” můžete přibližovat a oddalovat pohled na svou hudební sbírku. Na hlavní obrazovce aplikace naleznete interaktivní “mrak” značek, skrze které lze prozkoumávat hudební sbírku, jména interpretů se plynule mění na obaly desek apod. Minimalistický design a jednoduché rozhraní umožňují uživatelům rychle zvolit oblíbenou hudbu ze své knihovny.
Klíčové vlastnosti:
- Uživatelské rozhraní založené na OpenGL.
- Podporované audio formáty: MP3, MP4, M4A, OGG, WAV, 3GP, MID, XMF, ogg, mkv (4.0 +), FLAC (3.1 +), AAC (+ 3.1).
- 5pásmový grafický ekvalizér s předvolbami.
- Zdůraznění basů a podpora technologií SRS/Dolby surround.
- Automatické či manuální stažení obrázku alba a interpreta.
- Editor tagů pro všechny podporované formáty.
- Prohlížeč souborů na paměťové kartě s filtry.
- Widgety na plochu v rozměrech 1 x 4 a 2 x 4.
- Podpora sluchátek s mnoha možnostmi.
- Časovač
- Náhodné přehrávání a opakování.
- Spolupráce s Last.fm.
- Podpora playlistů ve formátu M3U
V případě, že budete chtít používat ekvalizér a další zvukové efekty, musíte mít Android 2.3 nebo vyšší.
Aplikaci můžete stáhnout jako zkušební verzi omezenou na 21 dní, pokud vám bude vyhovovat, pak vězte, že klíč k odemčení neomezené verze přijde na cca 70 Kč.
n7player for Android
Čtenářská doporučení obvykle omezujeme na pět nejlepších aplikací. Jak jsme uvedli na začátku, tentokrát se nám sešlo sedmnáct nominací a protože všechny programy, jež se umístily od šesté pozice dále, mají hodnocení 4,0 a vyšší, přinášíme vám jejich stručný přehled s popisy od čtenářů, kteří je nominovali.
Music Folder Player Free
Jéňa: “Už podle názvu aplikace dělá přesně to, co jsem chtěl – přehrává hudbu podle složek, jak je nahraji do mobilu. Neřadí se podle ID3 tagů, takže je vše daleko jednodušší. Můžu si vytvořit i vlastní výběry. Navíc obsahuje výborný ekvalizér a je zdarma! Jiný přehrávač tohoto druhu jsem ani nenašel.”
3
Frigi: “Zdarma a bez reklamy nabízí široké spektrum funkcí včetně pětipásmového ekvalizéru a několika widgetů. Vyhledávání interpretů a alb je řešeno otáčením jakési krychle (odtud název), vyžaduje trochu cviku, ale pak umí být velmi rychlé a pohodlné.”
doubleTwist Player
Shavel: “Přehledný, pěkně vypadá, pěkný lockscreen, zdarma, synchronizace s programem na PC, který umí předělat playlisty z iTunes a Winampu do programu.”
MixZing Media Player
Michal: “Skoro to samé jako amp, akorát že free :).”
TTPod
Fazol: “Používal jsem ho na Symbianu a ze zvyku nainstaloval i na Androida. Proč?
- stabilní
- jednoduché ovládání
- skiny
- umí přehrávat složky i playlist
- ekvalizér
- sleep mode
- zdarma”
NRG Player
czsena: “Přehrávání složek, spuštění přehrávání při zapojení sluchátek, ekvalizér, widget, … Co víc si přát?!”
mVideoPlayer
isonom: “mVideoPlayer je praktický přehrávač s širokou podporou formátů videa i titulků a efektivním ovládáním. Přehrávač si vytváří šikovné playlisty s náhledem ke každému přidanému videu. Během samotného přehrávání jsou velmi jednoduše dostupné funkce jako změna hlasitosti, přetáčení videa (tah prstem vlevo, vpravo), nebo úroveň podsvícení displeje. mVideoPlayer je navíc velmi rychlý, používám playlist s více než 200 záznamy bez jediného zaváhání. Používám ke své plné spokojenosti a ostatním mohu doporučit….”
Zimly media player
Vasek: “Přehrávač videa a hudby. Video prakticky nepřehrávám, ale co se týče hudby, jsem maximálně spokojen. Přehrávač je zdarma a jako jeden z mála podporuje přehrávání písniček z adresářů v základu.”
UberMusic
Hsq: “Velice jednoduchá a intuitivní aplikace. Přehledná a rychlá, vzhled ala Windows Phone, žádné funkce mi v ní nechybí. Má šest Widgetů, takže si vybere opravdu každý. Možností nastavení je tak akorát. Dle mého názoru designově nejpovedenější přehrávač na Marketu. Od tvůrce Launcher Pro – kvalita zaručena.”
Folder Player
NoDiczz: “Absolutně jednoduchý, a geniální přehrávač. Nikdy jsem si nezvykl na přehrávání podle playlistů a pokud přehrávač nepřehraje celou složku, je mi k ničemu. Tenhle 199 kB malý přehrávač je zdarma, je absolutně přehledný, bez reklam, dokáže přehrávat MP3, WMA, OGG a FLAC soubory, má ovládání v zamykací obrazovce. Umí přes tlačítka vol + a – buď měnit hlasitost (nečekaně ;) ) a nebo po druhém rychlém zmačknutí přeskočit na další/předchozí song, což oceňuji při jízdě na kole, kdy nemusím vytahovat mobil, jen ho našmátrám v dresu. Jediné mínus je absence ekvalizéru, ale nějak to nevnímám. Pro mne je to must have aplikace :)”
jukefox – a smart music player
Bugsle: “Zdarma, rychlá, last.fm scrobble, gapless playback, práce s music tagy, intuitivní, smart shuffle.”
DeaDBeeF Player
maly_moskwic: “Je to jediná aplikácia, ktorá dokáže prehrávať internetové rádia v playliste. Mám vytvorený zoznam streamovaných rádií vo Winampe a v mobile si ich môžem kedykoľvek prehrávať ako keby to bola obyčajná skladba. Nevýhody: vzhľad nie je moc pekný a na normálne mp3 sa lepšie hodia iné prehrávače.”
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi
Komentáře (23)
Přidat komentář