TOPlist

Bezkontaktní prstýnek Kerv: Nepotřebuje smartphone ani nabíječku

Sdílejte:
Johanna Kovaczicz
Johanna Kovaczicz
3.10.2015 14:00 (21.10.2015 09:10)
Ikona komentáře 15
kerv bezkontaktní prsten nfc
Reklama

Kerv je prvním bezkontaktním prstenem určeným k bezhotovostním platbám. V podstatě funguje jako NFC bezkontaktní karta, se kterou jsou Češi za dobře a na její používání si rychle zvykli. Jeho největší výhodou oproti placení smartphonem (u nás zatím neprozkoumané teritorium), je bezesporu absence nutnosti nabíjení nebo propojení s jiným chytrým zařízením. Platit s ním budete moci i u nás.

Kerv nepotřebuje nabíječku ani smartphone

Kerv je podle jeho vývojáře skvělým řešením pro situace, kdy potřebujete být aktivní nebo si z jakéhokoli důvodu nechcete brát peněženku, chytré hodinky či smartphone. Prsten je vyroben z velmi odolných nepoškrabatelných materiálů a odolá i vodě. Pro uživatele zvyklé na placení smartphony, které se Česku zatím úspěšně vyhýbá, by Kerv mohl být praktickým a relativně levným řešením malých plateb v případech, že se jim přerostlé telefony nechtějí soukat z kapes nebo je plánují nechat doma. Philip Campbell si bere na paškál i chytré hodinky podporující platby u terminálů: „Přístroje schopné bezkontaktního placení jsou často velmi drahé. Jejich největším problémem je však skutečnost, že jsou umístěny na zápěstí a při placení u bankovních terminálu si můžete ruku ukroutit.“ Prsten je podle něj v ideální pozici vzhledem k platební jednotce – ostatně, jednoduchost placení můžete posoudit na videu: Budoucí majitelé miniaturního přístroje by mohli v Anglii provádět transakce bez pinu až do výše 1 100 korun, u nás by byl limit pravděpodobně nižší – zůstal by na hodnotě 500 korun, který v současnosti platí pro bezkontaktní platby kartou nebo samolepkou. Bez nutnosti nabíjení a propojování s dalšími chytrými zařízeními by mohl být Kerv mimo jiné utěšující náhražkou pro země, kde pohodlné transakce skrze služby jako Google Wallet nebo Android Pay nejsou a v nejbližší budoucnosti ani nebudou. Konkurovat by mohl právě zmiňovaným samolepkám, které dnes nabízí už většina českých bank. Otázkou je, nakolik se koncept nošení platebního zařízení na prstu uživatelům zalíbí. Přeci jen – ztratit prstýnek je velmi jednoduché.

Placením to nekončí

Kerv může ukrývat i kontaktní informace nebo zdravotní indikace, které bude možné načíst jakýmkoli smartphonem s NFC. Odemkne i kompatibilní zámky propojené s bezpečnostním systémem. kerv placení nfc prsten

Podílejte se na Kickstarter kampani

Pokud se vám Kerv zalíbil, můžete si prohlédnout stránku na Kickstarteru a díky věnování určité částky získat prsten za jedinečnou cenu. Obvyklá cena se bude pohybovat kolem 1 800 korun a zařízení bude dostupné ve dvou barevných variantách a deseti velikostech jak pro muže, tak pro ženy. Zdroj: Kickstarter.

O autorovi

Johanna Kovaczicz

Johanna Kovaczicz
Sdílejte: