Aplikace VRidge: Virtuální realita z Oculus Rift do mobilního telefonu
- Zprávičky
- Jan Dolejš
- 9.5.2016
- 0
Přestože virtuální realita pro mobilní telefony kráčí mílovými kroky kupředu, na pokročilejší systémy, jako Oculus Rift či HTC Vive, stále nemá. Díky aplikaci VRidge a výkonnému počítači však můžete některé tituly pro Oculus Rift spustit také na mobilním telefonu. Jak to funguje?
VRidge: Mobilní telefon jen jako headset
Důvod, proč jsou herní tituly pro Oculus Rift stále o poznání propracovanější než hry pro telefony, je zcela zřejmý – telefonům stále chybí dostatečný výpočetní a grafický výkon. I tak ale doma spousta uživatelů vlastní výkonné počítače a protože jsou moderní headsety poměrně drahou srandou, nabízí se další řešení – VRidge. Díky této aplikaci se mobilní telefon promění v headset, ale o výpočetní výkon se stále stará počítač. Díky tomu je možné spouštět herní tituly a dema pro Oculus Rift i s použitím počítače a mobilního telefonu třeba s CardBoard.
- Vyzkoušeli jsme virtuální realitu na vlastní kůži. HTC Vive, nebo Oculus? Kdo bude hrát prim a proč?
Jak to celé funguje? Na počítači běží server, který vše zpracovává, a mobilní telefon slouží pouze jako externí bezdrátový monitor. Díky akcelerometrům pak plní i funkci snímače pohybů hlavy. O to hlavní se ale stále stará počítač. Celý proces nastavení a spuštění je velmi snadný, jak ukazuje oficiální video.
https://youtu.be/9slTcsF3pTE
Seznam her již nyní obsahuje poměrně slušný počet titulů a dá se předpokládat, že bude ještě stoupat. Díky VRidge je možné použít mobilní telefon jako headset a vystačíte si i s papírovou verzí Google CardBoard. Pro pohodlnější hraní je ovšem doporučen headset, který bude na hlavě držet sám. To proto, abyste mohli pohodlně používat myš a klávesnici při hraní.
Zdroj: androidpolice.com, riftcat.com.
Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi
Komentáře (0)
Přidat komentář